مشاوره امور مالی و مالیاتی

مشاوره امور مالی و مالیاتی یکی از مهم ترین انواع مشاوره های تخصصی است که در زمینه امور مالی، حسابداری و نحوه پرداخت مالیات، شرایط مناسبی را برای بهبود کارایی و عملکرد کسب و کار های مختلف فراهم می کند‌. امروزه تعداد زیادی شرکت در زمینه مشاوره امور مالی و مالیاتی به طور تخصصی فعالیت می کنند.

آشنایی با مشاوره امور مالی و مالیاتی

مشاوره امور مالی و مالیاتی یکی از مهم ترین انواع مشاوره های تخصصی است که در زمینه امور مالی، حسابداری و نحوه پرداخت مالیات، شرایط مناسبی را برای بهبود کارایی و عملکرد کسب و کار های مختلف فراهم می کند‌. امروزه تعداد زیادی شرکت در زمینه مشاوره امور مالی و مالیاتی به طور تخصصی فعالیت می کنند. مالیات و بیمه دو جزء جدا نشدنی از کسب و کار ها هستند و قوانین مرتبط با آن ها در گذر زمان پیوسته در حال تغییر است. مدیران یا صاحبان کسب و کار مجبور هستند که شرایط کاری خود را مطابق با تغییرات امور مالیاتی و بیمه تنظیم کنند. امور مالیاتی یکی از مهمترین مشکلاتی است که موانع بسیار زیادی را در مسیر کاری تولید کنندگان و مدیران ایجاد می کند. قوانین و مقررات امور مالیاتی به طور دائم در حال تغییر و نوسان است و شرایط پیچیده و سختی را برای مدیران ایجاد می کند‌. اگر شما هم جزء کسانی هستید که در حل مسائل و امور مالیاتی دچار عجز و ناتوانی شده اید و آینده شغلی خود را در خطر می بینید می توانید از طریق مشاوره مالیاتی بخش اعظمی از مشکلات مالی خود را حل کنید.

مشاوران حوزه مالی و مالیاتی کاسب یار

دکتر بهاره بهارلویی

بهاره بهارلویی، دارای مدرک دکترای تخصصی اقتصاد گرایش بین الملل است و مدرک کارشناس ارشد خود را نیز در رشته اقتصاد گرایش صنعتی گرفته است. خانم بهارلویی تجربه 11 سال فعالیت در حوزه شناخت، مطالعه و تحلیل اقتصاد ایران را دارند و به طور فعال در حوزه آموزش و مشاوره ویژه مدیران کسب و کارها کار می کنند. آموزش ها و مشاوره های دکتر بهارلویی در حوزه شناخت، ورود و سبدچینی در بازارهای مالی برای افراد، آنالیز و تحلیل کسب و کارها از طریق بررسی و تحلیل صورت های مالی کسب و کارها است و خودشان نیز در بازارهای مالی و سرمایه گذاری فعال هستند.

صفیه چهارخطی

صفیه چهارخطی

صفیه چهارخطی دارای مدرک کارشناسی مهندسی نرم افزار است و سابقه آموزش برنامه نویسی به زبان C را به مدت ۲ سال در فنی حرفه ای دارد. خانم چهارخطی بیش از سه سال است که در حوزه آموزش تولید محتوا برای رسانه های اجتماعی فعال است و به بیش از ۴۰ کسب و کار، تحلیل و بررسی رسانه های اجتماعی (اینستاگرام، لینکدین و یوتوب) و تولید محتوا را آموزش داده است. از دیگر تجربیات و موضوعات تدریس خانم چهارخطی دیجیتال مارکتینگ و ایمیل مارکتینگ به صورت تخصصی است.

مریم وجود

مریم وجود

مریم وجود، دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی است و مدرک کارشناسی خود را نیز در رشته مترجمی زبان گرفته است. خانم وجود بیش از 10 سال است که در در زمینه فروش فعالیت متمرکز دارند و آموزش پرسنل فروش بیش از 100 کسب و کار را در این سال ها بر عهده داشتند.

مهندس شادی علویان

شادی علویان

شادی علویان دارای مدرک کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک است و مدرک کارشناسی خود را نیز در رشته مهندس کامپیوتر گرفته است. خانم علویان بیش از 5 سال است که در حوزه طراحی وب سایت فعال هستند. هم چنین بیش از 3 سال سابقه حرفه ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ، سئو و بهینه سازی کسب و کارهای اینترنتی را دارند.

مهندس پگاه جلالی

پگاه جلالی

پگاه جلالی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی صنایع است. بیش از 8 سال سابقه تدریس زبان دارد و بیش از 5 سال است که برای صنایع مختلف تولید محتوا (به زبان فارسی و انگلیسی) انجام می دهد. دو سال است که کار حرفه ای در زمینه سئو (SEO) و بهینه سازی سایت های فروشگاهی، خدماتی و آموزشی را شروع کرده است.

دکتر داوود احمدی

دکتر داوود احمدی

دکتر داوود احمدی دارای مدرک دکتری در رشته مدیریت برند و دانشجوی PHD مدیریت بازاریابی است. او مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت بازرگانی، گرایش بازاریابی بین الملل و مدرک کارشناسی را در رشته مدیریت صنعتی گرفته است. دکتر داوود احمدی مربی برندینگ است و علاوه بر کارآفرینی در حوزه های مختلف مثل نساجی، کاشی و سرامیک، املاک و .. سابقه ۷ ساله در مشاوره به بیش از 200 کسب و کار را دارد.

دکتر داوود احمدی ماموریت خود را در مرحله اول، توسعه خودش و در ادامه توسعه مدیرانی می داند که می توانند با رشد کسب وکارهایشان و رسیدن به مرحله رقابت در بازارهای جهانی، اقتصاد ایران عزیز را نجات دهند.

 

 

[purchase_link id=”12071″ text=”خرید و دانلود” style=”button” color=”blue”]

نمی دانید از کجا شروع کنید؟

جهت رزرو مشاوره امور مالی و مالیاتی می توانید با پر کردن فرم درخواست مشاوره شروع کنید.

مشاور مالیات کیست و چه خصوصیاتی دارد؟

مشاور مالیات به فردی گفته می شود که در رشته حسابداری، مدیریت مالی یا حقوق مالیاتی به صورت تخصصی تحصیل کرده است و از دانش و بینش بسیار قوی در مسائل مختلف مالیاتی و امور حسابداری شرکت یا سازمان برخوردار است و سعی می کند تا در زمینه ی مشاوره امور مالی و مالیاتی برای افراد سودمند باشد. مشاور مالی می تواند از ترفند های کاملا قانونی برای به حداقل رساندن تعرفه ها و هزینه های مالیاتی شرکت ها یا کسب و کار های مختلف استفاده کند. مالیات دهندگان و مدیران می توانند از طریق مشاوره مالی و مالیات، مشکلات مالی خود را به صورت قانونی حل کنند و شرایط مالی و اقتصادی خود را بهبود ببخشند.

بررسی وظایف مشاور امور مالیاتی

مشاور حسابداری یا مالیاتی باید همه حساب ها و امور مالی شرکت یا سازمان را به خوبی بررسی کند تا بتواند برای حل مشکلات مالی شرکت از بهترین راهکار ها و راه حل ها استفاده کند.

از آنجایی که قوانین مالیاتی به طور مکرر در حال تغییر است مشاور مالی باید در مورد همه قوانین و مقررات مالیاتی به طور کامل تحقیق کند و آن ها را به صورت دقیق ارزیابی و تحلیل کند تا بتواند میزان هزینه های مالیاتی شرکت یا کسب و کار را با استفاده از قوانین خاص کاهش دهد.

مشاور مالی باید با مشتریان شرکت یا سازمانی که در آن مشغول به کار است  ارتباط و تعامل داشته باشد و نسبت به همه امور مالی و میزان خرید و فروش محصولات در شرکت اطلاع کافی داشته باشد. او باید مشتریانی را که تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت و ارتقای وضعیت اقتصادی و مالی شرکت دارند شناسایی کند و از طریق مشاوره، آن ها را برای خرید محصولات شرکت ترغیب کند‌.

مشاور امور مالیاتی باید با همه قوانین و ترفند های درآمدزایی آشنایی داشته باشد تا بتواند اهداف مالی شرکت را به خوبی تنظیم کند‌. اگر مشاور مالی با انواع روش ها و ترفند های جدید و مدرن درآمدزایی آشنایی نداشته باشد نمی تواند به پیشرفت و رشد کسب و کار کمک کند‌. در نتیجه خسارت های مالی زیادی را به سازمان یا شرکت وارد می کند که در بسیاری از مواقع قابل جبران نیستند.

مشاور مالی باید اظهارنامه ها یا فرم های مالیاتی را در زمان تعیین شده تکمیل کند و آن ها را به اداره یا سازمان مالیاتی تحویل بدهد. اگر مشاور مالی در تکمیل فرم های مالیاتی کم‌ کاری کند، شرکت یا سازمان متناسب با قوانین مالیاتی جریمه نقدی می شود‌.

مشاور مالی باید از قابلیت های و توانایی های زیادی در رفع مشکلات مالی برخوردار باشد و عملکرد او کاملا قانونی و صادقانه باشد و اعتماد مدیران یا صاحبان کسب و کار را به خود جلب کنند.

در انتخاب مشاور امور مالیاتی باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

شما می توانید از طریق مشاوره مالياتي، مسیر کاری خود را هموار تر کنید و با به کارگیری راهکار ها و ترفند های مشاور مالی از بروز بسیاری از مشکلات اقتصادی جلوگیری کنید. امروزه تعداد زیادی از افراد یا شرکت ها در زمینه مشاوره مالی یا مشاوره حسابداری فعالیت می کنند‌ و سعی می کنند که از ترفند های مختلفی برای جذب مشتری استفاده کنند. متاسفانه فقط تعداد کمی از مشاوران یا شرکت های مالیاتی در زمینه کاری خود صادقانه عمل می کنند و سعی می کنند که به حریم کاری و مالی صاحبان کسب و کار تجاوز نکنند. با این وجود در انتخاب مشاور مالی باید بسیار دقت کرد.

مشاور حسابداری باید در زمینه کاری خود دارای تخصص و تجربه باشد. در انتخاب مشاور مالیاتی حتما به سوابق تحصیلی و کاری او دقت کنید و سعی کنید که به طور دقیق در مورد صحت اسناد و مدارکی که به شما ارائه می دهد تحقیق کنید. زیرا مدارک و سوابق تحصیلی تعداد زیادی از مشاوران ممکن است که جعلی باشند و اعتبار قانونی نداشته باشند.

مشاورانی را انتخاب کنید که در مدت زمان فعالیت خود در پروژه های مختلف صادقانه عمل کرده باشند و راهکار های آن ها در بهبود وضعیت مالی و اقتصادی کسب و کار های مختلف مؤثر بوده است. بنابراین حتما در مورد نوع عملکرد و کارایی مشاور در پروژه های قبلی او تحقیق کنید.

مشاور مالیاتی باید دارای ایده های بسیار خلاقانه و نوین باشد تا بتواند با استفاده از آن ها هزینه ها یا تعرفه های مالیاتی شما را کاهش دهد و از هدر رفتن سرمایه و پول شما جلوگیری کند.

 در انتخاب مشاور مالی حتما در مورد صداقت کاری و عملکرد او تحقیق  کنید زیرا او برای انجام کارهای خود مجبور است که به بخشی از اطلاعات شخصی و مالی شما دسترسی کامل داشته باشد. اگر مشاور مالی در زمینه کاری خود صادقانه عمل نکند یا از دانش لازم در زمینه مالیاتی برخوردار نباشد، سرمایه و پس انداز مالی شما را به خاطر می اندازد.

در انتخاب مشاور مالی حتما به اهداف مالی کوتاه مدت و بلند مدت او توجه کنید و سعی کنید فردی را انتخاب کنید که اهداف او متناسب با طرز تفکر و بینش شما باشد.

ورود

پشتیبانی کاسب یار

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.