خلاصه کتاب

ساخته شده برای فروش

Built to Sell

اثری از جان واریلو (John Warrillow)

4.16/5

(امتیاز 4.16 در سایت goodreads)

کتاب "ساخته شده برای فروش" در سه جمله

  1. به گفته نویسنده کتاب اشتباه شماره یک کارآفرین ها این است که کسب و کاری که ایجاد میکنند بیش از حد به شخص آنها متکی است.
  2. این یک مشکل است زیرا وقتی زمان فروش فرا می رسد، خریداران مطمئن نیستند که شرکت می تواند به تنهایی دوام بیاورد یا نه، حتی اگر کسب و کار سود آوری باشد.
  3. با این حال با پیروی از سه معیار قابل آموزش، ارزشمند و قابل تکرار می توانید یک تجارت را قابل فروش کنید.

پنج ایده بزرگ

  1. همیشه باید شرکت را طوری اداره کنید که گویی برای همیشه دوام خواهد داشت.
  2. بهترین مشاغل قابل فروش هستند حتی اگر قصد ندارید به زودی عقب نشینی کرده یا آن را به پول تبدیل کنید.
  3. هنگامی که تجارت شما بدون شما راه اندازی شود. دارایی ارزشمندی خواهید داشت.
  4. اگر تمرکز خود را بر روی انجام یک کار خوب و استخدام متخصصان در آن زمینه بگذارید ، کیفیت کار شما بهبود می یابد و از رقبای خود متمایز می شوید
  5. اطمینان حاصل کنید که هیچ مشتری بیش از ۱۵ درصد از درآمد شما را تشکیل نمی دهد.

خلاصه کتاب "ساخته شده برای فروش"

شما همیشه باید شرکتی را به گونه ای اداره کنید که گویی برای همیشه دوام خواهد داشت. و در عین حال باید مدام در تلاش باشید تا ارزش آن را به حداکثر برسانید و کیفیتی را ایجاد کنید که به شما امکان دهد در هر لحظه با بالاترین قیمتی که خریداران برای مشاغل شما پرداخت می کنند به فروش برسد.

بهترین مشاغل قابل فروش هستن و افراد بیزینس باهوش معتقدند که شما باید شرکتی را بسازید که به فروش برسد، حتی اگر به هیچ وجه قصد نقد کردن یا عقب نشینی ب این زودی ها را ندارید.

هنگامی که تجارت شما بدون شما راه اندازی شود دارای ارزشمندی خواهید داشت (قابل فروش) تعمیم ندهید؛ اگر تمرکز خود را بر انجام کار خوب و استخدام متخصصان آن زمینه بگذرید، کیفیت کار شما بهبود می یابد و از رقبای خود متمایز می شوید.

اتکای بیش از حد به یک مشتری خطرناک است و خریداران بالقوه را خاموش می کند. اطمینان حاصل کنید که هیچ مشتری ای بیش از ۱۵ درصد از درآمد شما را تشکیل نمی دهد.

برخورداری از یک فرایند، سهولت کار را آسان تر می کند و شما را در کنترل خود قرار می دهد. در مورد آنچه می فروشید واضح باشید و مشتریان احتمالی بیشتر محصول شما را خریداری خواهند کرد.

هم معنی شرکت خود نشوید. اگر خریداران مطمئن نباشند که کسب و کار شما بدون شما بتواند اداره شود بهترین پیشنهاد خود را ارائه نمی دهند.

ما عادت کرده ایم که هزینه محصولات و خدمات را پس از ارائه آنها پرداخت کنیم.

از پول نقد خودداری کنید، هنگامی که خدمات خود را استاندارد کردید از قبل هزینه را دریافت کنید یا از صورت حساب پیشرفت برای ایجاد یک چرخه جریان نقدی مثبت استفاده کنید.

از نه گفتن به پروژه ها نترسید. با رد کارهایی که خارج از حوزه تخصص شما هستند، ثابت کنید که در کار خود جدی هستید. هر چه بیشتر به افراد نه بگویید، به افرادی که به محصول یا خدمات شما نیاز دارند نزدیک می شوید.

مدتی وقت بگذارید تا بفهمید چند کانال شما منجر به فروش می شود. وقتی برای فروش می روید این عدد ضروری می شود زیرا به خریدار اجازه می دهد اندازه فرصت خرید این بازار را تخمین بزند.

دو نماینده فروش همیشه بهتر از یکی است. غالبا نمایندگان فروش سعی میکنند از یکدیگر پیشی بگیرند و داشتن دو نفر پرسنل به خریدار ثابت می کند که شما دارای مدل فروش مقیاس پذیر هستید، نه فقط یک نماینده فروش خوب.

افرادی را استخدام کنید که در فروش محصولات مهارت دارند نه خدمات. این افراد بهتر می توانند بفهمند که محصول شما چگونه می تواند نیاز های مشتری را برآورده کند نه این که موافقت کنند که پیشنهاد شما را متناسب با خواسته های مشتری تغییر دهند.

شرح سود و زیان خود را در سالی که به یک پیشنهاد استاندارد تبدیل می شوید نادیده بگیرید. غالبا نمایندگان فروش سعی می کنند از یکدیگر پیشی بگیرند و داشتن دو نفر پرسنل به خریدار ثابت می کند که شما دارای مدل فروش مقیاس پذیر هستید، نه فقط یک نماینده فروش خوب.

شما حداقل به دو سال صورت های ملی نیاز دارید که نشان دهنده استفاده شما از مدل پیشنهادی استاندارد قبل از فروش شرکت شما باشد.

یک تیم مدیریتی بسازید. یک برنامه تشویقی بلند مدت به آنها ارائه دهید که به عملکرد و وفاداری شخصی آنها پاداش می دهد.

مشاوری را پیدا کنید که نه بزرگترین و نه کوچکترین مشتری آنها باشید. اطمینان حاصل کنید که آنها صنعت شما را می شناسند.

از مشاوری که پیشنهاد مذاکره با یک مشتری را می دهد اجتناب کنید. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که رقابت برای کسب و کار شما وجود دارد. از این که از مشاور خود استفاده کنید تا رضایت بهترین مشتری خود را جلب کنید اجتناب کنید.

بزرگ فکر کنید. یک طرح تجاری سه ساله بنویسید که تصویری از آنچه برای کسب و کار شما امکان پذیر است را نشان دهد. به یاد داشته باشید شرکتی که شما را جذب می کند منابع بیشتری برای سرعت بخشیدن به رشد خود در اختیار شما قرار می دهد.

اگر می خواهید یک تجارت قابل فروش و محصول محور باشید، باید از زبان یک کسب و کار استفاده کنید. کلماتی مانند کاربر به مشتری و شرکت را به تجارت تغییر دهید. وب سایت خود و ارتباط مشتری را از هرگونه مرجعی که نشان می دهد قبلا یک تجارت عمومی بوده اید حذف کنید.

گزینه ی سهام را برای حفظ کارکنان اصلی پس از فراگیری صادر نکنید. در عوض از یک پاداش ساده ماندن استفاده کنید که در صورت فروش شرکت خود به اعضای تیم مدیریتی شما پاداش نقدی می دهد. پاداش را در دو یا چند قسط فقط به کسانی که اقامت دارند بپردازید تا اطمینان حاصل کنید که کارکنان کلیدی شما در دوران انتقال باقی می مانند.

این مطالب را حتما بخوانید

فرم استعفا

/5

نمونه قرارداد پیمانکاری

/5

قرارداد استخدام کار موقت

/5
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

تمایل دارید بصورت هفتگی جدیدترین های حوزه کسب و کار را از کاسب یار بشنوید ؟

کاسب یار

کاسب یار به صاحبان و مدیران کسب و کارها کمک میکند ضمن تشخیص مشکلات و موانع موجود کسب و کار خود را بهبود و توسعه دهند. راهکار های ارائه شده توسط کاسب یار کم هزینه بوده و قابل اجرا هستند.

کاسب یار همچنین تمامی ابزار های مورد نیاز را در اختیار شما می گذارد تا برای بهبود کسب و کار و همچنین توسعه فردی، شما را از هر منبع دیگری بی نیاز کند.

© 2021، تمامی حقوق مادی و معنوی کاسب یار (دستیار هوشمند کسب و کار) متعلق به شرکت اقیانوس آبی می باشد.

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)