مشاوره کسب و کار (مشاوره آنلاین)

سریع و اصولی مشکلات کسب‌و‌کارتان را شناسایی و برطرف کنید!

برای حل مشکلات امروز کسب و کارتان،‌ لازم نیست آزمون و خطا کنید و هزینه های گزاف بپردازید، کافیست از یک مشاور خبره کمک بگیرید. در مسیر توسعه و رشد کسب‌و‌کارتان همراهتان هستیم.

چرا از کاسب‌ یار مشاوره کسب و کار بگیرم؟

مشاوران متخصص در حوزه های مختلف

ارائه راهکار بر مبنای عارضه یابی

مشاوره بر مبنای توان مالی و اجرایی

پشتیبانی و همراهی تا رسیدن به نتیجه

از متخصصان کمک بگیرید

با کسانی صحبت کنید که تجربه و مهارت لازم در زمینۀ بازاریابی دیجیتال را دارند و راهکارهای درست را می‌شناسند.

مسیر خود را بشناسید

اگر مسیر خود را به درستی نشناسید، قطعاً باید انتظار انتخاب‌های اشتباه (اتلاف وقت و هزینه) را داشته باشید.

موانع را پشت سر بگذارید

زمانی که شما به مانعی بر سر راه خود برخورد کرده باشید، تجربه و دانش دیگران به شما کمک خواهد کرد.

مشاوران کاسب‌یار

تیمی که برای خلق یک کسب و کار بی نظیر به شما کمک می کنند.

کمک‌تان می‌کنم تا کارآفرین فروش تربیت کرده و فروش‌تان را متحول کنید

کمک‌تان می‌کنم تا کارآفرین فروش تربیت کرده و فروش‌تان را متحول کنید

کمک‌تان می‌کنم تا کارآفرین فروش تربیت کرده و فروش‌تان را متحول کنید

کمک‌تان می‌کنم تا کارآفرین فروش تربیت کرده و فروش‌تان را متحول کنید

کمک‌تان می‌کنم تا کارآفرین فروش تربیت کرده و فروش‌تان را متحول کنید

کمک‌تان می‌کنم تا کارآفرین فروش تربیت کرده و فروش‌تان را متحول کنید

ثبت درخواست مشاوره

اگر تمایل دارید کسب و کار خود را متحول کنید، همین حالا فرم زیر را تکمیل کنید و اولین جلسه مشاوره را رایگان هدیه بگیرید.

روش های دریافت مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار ویدئویی

پیشنهاد ما برای جلسات مشاوره کسب و کار، تماس تصویری از طریق نرم افزار گوگل میت (Google Meet) است، چون نیاز به نصب هیچ نرم افزار خاصی نیست و همچنین امکان اتصال از طریق موبایل و کامپیوتر وجود دارد. با این حال اگر به هردلیل تماس صوتی را ترجیح بدهید این امکان نیز محیاست.

مشاوره کسب و کار تلفنی

در صورتی که تمایل داشته باشید جلسه‌ی مشاوره تلفنی و صورتی برگزار شود چنانچه دسترسی به اینترنت با کیفیت برای شما محیا باشد تماس از طریق واتساپ (Whatapp) را بدلیل کیفیت بالای صدا پیشنهاد می کنیم. اما همچنان امکان تماس از طریق خطوط موبایل و ثابت نیز امکان پذیر است.

کیفیت و اثربخشی راهکارها را تضمین می کنیم

گارانتی بازگشت وجه

ما از کیفیت مشاوران و راهکارهای که ارائه می شوند اطمینان داریم،‌ برای آسودگی خیال شما نیز، در صورتی که از جلسات مشاوره کسب و کار رضایت نداشته باشید و یا راهکارهای ارائه شده اثربخش نباشند وجه پرداختی شما را بازگشت دهیم.

کافیست موضوع را از یکی از روش های موجود با تیم پشتیبانی در میان بگذارید.

بیش از ۱۰۰۰ مدیر به ما اعتماد کرده اند

مشاوره کسب و کار چیست ؟

مشاوره کسب و کار به معنی دریافت کمک حرفه ای و دریافت اطلاعات لازم از افرادی است که یا بصورت آکادمیک و تحصیل در حوزه مدیریت، صاحب تخصص و دانش در زمینه ی کسب و کار هستند و یا بصورت تجربی و با آزمون و خطا بر مشکلات کسب و کار خود پیروز شده اند. دریافت مشاوره کسب و کار برای تمامی مدیران و صاحبان کسب و کار (چه چه کسب و کارهای بزرگ و چه کوچک و متوسط) می تواند کارساز و کارگشا باشد؛ در واقع مشاوره کسب وکار به شما کمک می کند تمامی ابعاد کسب و کارتان را بهبود و توسعه دهید.

همه ی مدیران و مالکان کسب و کار چه در شروع کار و یا در میانه راه، با مشکلات و چالش هایی مواجه می شوند که برای رفع آنها نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی دارند. استفاده از خدمات مشاوره کسب و کار باعث می شود، بهره وری و موفقیت در کسب و کار شما افزایش یابد.

چرا باید از مشاور کسب و کار کمک بگیریم؟

در زندگی امروزه انسان نمی تواند در همه ی زمینه ها صاحب نظر و تخصص باشد. برای موفقیت کسب و کار ها نیز به تخصص و مهارت در زمینه های مختلفی نیاز است، بنابراین بهترین راهکار کمک گرفتن از مشاوره کسب و کار است.

هر کسب و کار و سیستم تجاری از بخش های مختلف و زیر گروه های بسیاری تشکیل شده است. مدیران و افراد رده اول هر کسب و کاری، اگر بخواهند به موفقیت و گسترش در کسب و کار خود دست یابند باید از مشاوره کسب و کار کمک بگیرند.

زمانی که کسب و کار خود را آغاز کرده اید و در میانه راه هستید، به نقطه ای می رسید و یا با موانعی روبرو می شوید که باعث می شود، سرعت شما کند و یا به طور کامل متوقف شود. اینجاست که لزوم وجود یک مشاور حرفه ای و صاحب نظر مطرح می شود.

در عصر حاضر سرعت رشد جوامع و کسب و کار ها بسیار زیاد است و اگر صاحبان کسب و کار نتوانند خود را با این سرعت همراه کنند، به طور حتم با شکست و پسرفت مواجه خواهند شد. استفاده از مشاوره کسب و کار با تجربه که از بیرون به کسب و کار شما و دنیای تجارت نگاه می کند، می تواند به شما کمک های اصولی و شایانی دهد. مشاوره کسب و کار می تواند با ارائه راهکار های مفید و ارائه مشاوره در زمینه های مختلف، کمک می کند مشکلات و موانع موجود را در کوتاه ترین زمان ممکن از میان بردارید و همچنین با ارائه استراتژی های بلند مدت باعث می شود در طولانی مدت نیز از بازار و رقبا پیشی بگیرید.

مشاوره کسب و کار آنلاین

بدون کمک گرفتن از مشاور کسب و کار نمی توانم به موفقیت برسم؟

قطعا شما بدون استفاده از راهنما و مشاوره کسب و کار نیز می توانید به موفقیت برسید،‌ اما ریسک بالایی را متوجه کسب و کار خود خواهید کرد. چرا که استفاده از دانش و تجربه یک مشاور حرفه ای که از بیرون به کسب و کار شما می نگرد، به طور حتم موفقیت بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

یک مشاور کسب و کار حاذق با استفاده از دانش و اطلاعاتی که از تجارت و بازار دارد و همچنین تجربیاتی که در سال های متمادی کسب کرده، قطعا می تواند راهنمای خوب و مناسبی برای کسب و کار شما باشد.

کمک گرفتن از مشاور کسب و کار می تواند ریسک های پیشرفت شما کاهش دهد

چه کسب و کارهایی به مشاوره نیاز دارند؟

شما به عنوان مدیر کسب و کار هر روز و از نزدیک بر بخش های مختلف کسب و کارتان نظارت دارید، اما چون در مرکز کسب و کارتان ایستاده اید و از فاصله نزدیک به آن نگاه می کنید باعث مشکلات، چالش ها، سرمایه های ناملموس و حتی فرصت های تکرار نشدنی، از چشم شما پنهان بماند.

بنابراین شما به مشاور کسب و کار نیاز دارید. فردی باتجربه‌ که خارج از گود کسب و کار شما ایستاده باشد و بتواند با نگاهی بیطرفانه و عاری از هر گونه تعصب و قضاوت، کسب و کار شما را بررسی کند، کسی که در اداره کردن و موفقیت کسب و کارهای مختلف سابقه درخشانی داشته باشد.

در نتیجه فرقی نمی کند قصد راه اندازی کسب و کار را دارید و یا در میانه راه هستید. یک مشاور کسب و کار می تواند به موفقیت کسب و کار شما کمک کند و ضمن هموار کردن مسیر دستیابی به اهداف، آن را سرعت ببخشد.

با توجه به مواردی که قبل تر گفتیم، نیاز که همراهی مشاور و مربی کسب و کار در تمامی طول عمر یک کسب و کار همیشه وجود خواهد داشت، اما گاهی اوقات این نیاز بیشتر از قبل حس می شود، اگر حداقل یکی از موارد زیر جزو دغدغه های شماست و ذهن شما را به خود درگیر کرده، پیشنهاد می کنیم هرچه زودتر از مشاوره کسب و کار کمک بگیرید.

مشاوره کسب و کار در چه زمینه هایی به شما کمک می کند؟

مشاوره کسب و کار می تواند در تمامی ابعاد به کسب و کار شما کمک کند اما رایج ترین سوالاتی که در این حوزه برای مدیران و صاحبان کسب و کار مطرح می شود، از این دست خواهد بود:

زمینه های مشاوره کسب و کار

مشاور کسب و کار کیست؟

مشاور کسب و کار در وهله اول یک تحلیل گر است و با تکیه بر تجربه و نگاه دقیق و موشکافانه تمامی بخش های یک کسب و کار را تجزیه و تحلیل می کند. چرا که موفقیت یک مشاوره کسب و کار بدون شناخت درست وضعیت کسب و کار و عارضه های آن بدست نمی آید.

مشاور کسب و کار پس از شناخت کسب و کار شما و تشخیص نقاط قوت و ضعف (نقاط قابل بهبود) و با کمک تجربه خود، به شما راهکارهایی ارائه می کند تا ضمن تعیین اهداف و استراتژی های هوشمندانه بتوانید کسب و کار خود را بهبود دهید.

یک مشاور خبره به ارائه راهکار بسنده نکرده و شما را در مسیر اجرا و پیاده سازی آنها همراهی می کند تا مطمئن شود در مسیر درستی قرار دارید.

مشاوره خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک مشاور خوب فردی است که بعد از تشخیص درست مسائل، حل آنها را اولویت بندی می کند، توان اجرایی کسب و کار را در ارائه راهکارها در نظر می گیرد، تاثیرات سیستمی راهکارش را می سنجد (برای جلوگیری از کور کردن چشم هنگام درست کردن ابرو) و هنگام اجرای راهکارها نیز مدیر کسب و کار را همراهی می کند تا نتایج را ارزیابی کرده و مطمئن شود کسب و کار در مسیر درستی قرار دارد.

چگونه یک مشاور کسب و کار مناسب پیدا کنیم ؟

انتخاب یک مشاور کسب و کار خبره و با تجربه، شاید در نگاه اول آسان باشد، اما اگر این انتخاب به درستی انجام نشود می تواند اثرات مخربی برای کسب و کار شما داشته باشد. از آنجا که صنف یا صنعت مشاوره کسب و کار در ایران هیچ متصدی و مدیریتی ندارد، هر کسی با هر سطح سواد یا تخصص می تواند خودش را مدعی این حوزه بداند، بنابراین اگر میخواهید در هزارتوی مشاوران کسب و کار به دام نیفتید باید به این نکات توجه کنید:

  1. مراقب مشاوران حزب باد باشید

همانطور که قبل تر نیز اشاره شد، صنف مشاوران کسب و کار هیچ متصدی ای ندارد، بنابراین رتبه بندی ها و تخصص گرایی در این حوزه نیز سلیقه است و هرکس خودش را همانگونه که دوست دارد معرفی می کند. کم نیستند مشاورانی که بسته به ترند بازار رنگ عوض کرده و کسی که تا دیروز متخصص دیجیتال مارکتینگ بوده، از امروز در حوزه رمز ارز ها اظهار نظر کرده و مشاوره می دهد.
مسلما کسب دانش در حوزه های مختلف آن هم به این سرعت فقط یک ادعا است که نتیجه خوبی به دنبال ندارد و ممکن است به شما و کسب و کارتان آسیب بزند، پس مراقب مشاوران حزب باد باشید.

  1. جنرالیست یا متخصص کسب و کار؟

در حوزه مشاوره کسب و کار نیز (مانند پزشکی) مشاوران به دو دسته جنرالیست و متخصص تقسیم می شوند. به افرادی که با راهنمایی در همه ی حوزه های کسب و کار، مشکلات سطحی و عمومی کسب و کارها را برطرف می کنند، جنرالیست و به مشاورانی که در حوزه های خاص مثل مالی،‌ منابع انسانی و یا بازاریابی فعالیت می کنند، اسپشیالیست یا متخصص می گویند.
قطعا حل مسائل تخصصی کسب و کار، با کمک مشاور متخصص آن حوزه نتیجه بهتری خواهد داشت. اما چنانچه مشکلات متعددی دارید و یا مشاور متخصص در دسترس‌تان نیست، یک جنرالیست می تواند به شما کمک کند.

  1. گول عناوین مشاوران کسب و کار را نخورید

همانطور که بارها اشاره کردیم به دلیل نبودن سازمان مسئول در این حوزه، مشاوران کسب و کار هر عنوانی که دلشان می خواسته را برای خود انتخاب کرده اند.
بنابراین اگر به دنبال فرد متخصص هستید، به عناوینی چون استاد، دکتر، مربی، مشاور، عضو سازمان فلان و انجمن بهمان و … هیچ توجهی نکنید چون هیچ پایه و اساسی برای چنین عناوینی وجود ندارد.

  1. شایستگی مشاور کسب و کار را استعلام کنید

متاسفانه این روزها ملاک و معیار سنجش شایستگی اولیه مشاوران کسب و کار به پست های اینستاگرامی با یک پوشش و ژست خاص محدود شده و همین موضوع به آشفتگی و شلوغی صنف مشاوران شغلی دامن می زند.

اما همانطور پیش از این گفتیم برای سنجش یک مشاور حداقل یکی از رزومه های تحصیلی با تجربی باید تعیین کننده باشد. اما حواستان باشد، برای انتخاب یک مشاور، صرفا ورق زدن رزومه ها کافی نیست و حتما قبل از هرگونه همکاری حتما از رزومه ها استعلام بگیرید.

  1. لازمه ی درمان صحیح و اثر بخش، تشخیص درست است

واضح است که حتی با تجربه ترین مشاوران و متخصصان این حوزه، بدون شناخت و درک درست مساله نمی توانند راهکاری درست و اثربخش ارائه کنند. بنابراین اگر در جلسه مشاوره قبل از این که شما وضعیت و مشکلتان را شرح دهید، مشاور شروع به صحبت و ارائه راهکار کرد “فورا جلسه را ترک کنید”.

  1. نتیجه ی فوری یا درمان ریشه ای ؟

خوب یا بد، جامعه را به راهکارهایی که طی کردن راه صد ساله را در یک شب ممکن کند مثل لاغری در یک ماه و زبان انگلیسی در دو هفته علاقه زیادی دارد، از همین رو برخی از مشاورین نیز برای جذب مشتری نتایج فوری را وعده می دهند. این موضوع باعث می شود نگاه بلندمدت از پروژه برداشته شود اما یادتان باشد که شما قرار نیست فقط برای یک یا دو سال کسب و کاری را بسازید، بلکه به دنبال سالها نتایج خوب و مطلوب در کسب و کارتان هستید. پس از مشاورتان علاوه بر تکنیک های زودبازده، استراتژی های بلند مدت بخواهید تا بعد از چند سال خودتان را عقب تر از رقبایتان نبینید.

یک مشاور کسب و کار خبره علاوه بر ارائه راهکارِ شما را در مسیر اجرائی کردن آنها نیز همراهی می کند.

مشاوره رایگان کسب و کار

چطور مشاوره رایگان کسب و کار بگیریم؟

امروزه تقریبا همه کسب و کارها به اهمیت کمک گرفتن از مشاوره کسب و کار برای پیروزی بر چالش های کسب و کار پی برده اند. اما این سوال ایجاد شده است تا راهی وجود دارد که بتوان از مشاوره رایگان کسب و کار استفاده کرد؟ این روزها علاوه بر سختی های انتخاب مشاور حاذق، مشکل دیگر برای کسب و کار های کوچک هزینه های بالای جلسات مشاوره است که باعث منصرف شدن بعضی از کسب و کارها از دریافت مشاوره کسب و کار می شود. اما راهی وجود دارد تا مشاوره رایگان کسب و کار دریافت کنیم؟

دستیار مشاوره کسب و کار (کاسب یار) ابزاری ایرانی برای بررسی، آنالیز و ارائه مشاوره رایگان کسب و کار است که می تواند گزارش دقیقی از وضعیت کسب و کارتان به شما ارائه کند. پس از آشنایی شما با نقاط قوت و نقاط قابل بهبود کسب و کار خود، کاسب یار با ارائه راهکارهای صد در صد عملی و کم هزینه شما را در بهبود و توسعه کسب و کارتان یاری می کند.

مراحل دریافت مشاوره رایگان کسب و کار چیست؟

برای استفاده از مشاوره رایگان کسب و کارِ کاسب یار بایستی مراحل زیر را طی کنید:
  1. آنالیز کسب و کار

آنالیز کسب و کار اولین قدم برای مشاوره کسب و کار اثر بخش است، یک مشاور هرچند با تجربه اگر شناخت درستی از وضعیت کسب و کار شما نداشته باشد نمی تواند راهکار های درست و منطبق با مشکلات به شما ارائه کند.

دستیار مشاوره رایگان کسب و کار (کاسب یار) ابزاری ایرانی برای بررسی و آنالیز کسب و کارهاست که می تواند گزارش دقیقی از وضعیت کسب و کارتان به شما ارائه کند. اگر شما هم مدیر و یا صاحب کسب و کار هستید می توانید با ثبت نام در کاسب یار،‌ کسب و کارتان را آنالیز کرده و مشاوره رایگان کسب و کار دریافت کنید، کافیست به چند سوال تستی درباره وضعیت کسب و کارتان پاسخ دهید. تا هوش مصنوعی کاسب یار بتواند عارضه های کسب و کار شما را پیدا کند.

  1. دریافت مشاوره رایگان کسب و کار

پس از پرکردن فرم آنالیز، در چند ثانیه، هوش مصنوعی کاسب یار، وضعیت کسب و کار شما را آنالیز کرده و شما را به صفحه ی مشاهده گزارش منتقل می کند. پس از آگاهی از نقاط قوت و نقاط قابل بهبود، مشکلات کسب و کار شما در ۶ گروه (مالی و حسابداری، منابع انسانی، فروش، بازاریابی، سیستم سازی و استراتژی) دسته بندی می شوند، که میتوانید با کلیک روی هر دسته بطور تخصصی برای مشکلات مشاوره تخصصی دریافت کنید.

  1. پیاده سازی راهکار ها

صرف دریافت مشاوره کسب و کار، قرار نیست تغییری در کسب و کار شما ایجاد کند و برای دستیابی به موفقیت نیاز است تا راهکار ها را در کسب و کار خود پیاده کنید. برعکس خیلی از مشاوران، که تمرکزشان فقط بر ارائه راهکار است،‌ کاسب یار سعی می کند راهکار هایی قابل اجرا و متناسب با توان اجرایی کسب و کار شما ارائه کند تا راهی جز موفقیت نداشته باشید.

مشاوره آنلاین کسب و کار کاسب یار

چرا باید به مشاوره کسب و کار کاسب یار اعتماد کنیم؟

کاسب یار حاصل تلاش تیم مشاوران خبره شرکت اقیانوس آبی به سرپرستی دکتر داوود احمدی است. بکارگیری بیش از ۸ سال تجربه در جلسات مشاوره و همچنین تجربیات میدانی در راه اندازی کسب و کارهای متعدد در حوزه های مختلف باعث خلق این سیستم هوشمند شده است.

راهکار هایی که توسط کاسب یار ارائه می شوند، با توجه به وضعیت فعلی کسب و کار شما پیشنهاد می گردد، این راهکار ها طی سالها، بارها در کسب و کارهای گوناگون اجرا، آزموده و بهینه شده اند، بنابراین مطمئن ترین، کم هزینه ترین و عملی ترین راهکار های موجود هستند.