مشاوره تبلیغات

چند سالی است که بحث مشاوره تبلیغات و تاثیرات آن بر کسب و کار بسیار داغ شده است اما منظور از آن دقیقا چه چیزی است؟ اگر شما صاحب یک کسب و کار باشید برای پیشرفت حوزه فعالیت خود به آزمون و خطا و امتحان راه های نرفته دارید. قطعاً فعالیت در این زمینه منجر به پیشرفت صنعت شما خواهد شد. اما بهای آن سنگین است شما باید وقت و هزینه خود را در این زمینه صرف کنیم که البته هیچ تضمینی نیز برای موفقیت وجود ندارد. اما مشاوره تبلیغات مانع از صرف هزینه های گزاف خواهد شد و سریع تر شما را به پیشرفت می رساند.

در این مطلب از وبسایت کاسب یار به بررسی مشاوره تبلیغات که یکی از زیر مجموعه های خدمت مشاوره کسب و کار کاسب یار است می پردازیم. .

مشاوره تبلیغات چیست؟

مشاوره تبلیغات advertising consulting مجموعه اقداماتی است که با شناخت بازار و کسب و کار شما بهترین روش های تبلیغاتی را برای آن اتخاذ می کند. منظور از این شناخت بررسی دقیق شرکت و روش های موثر تبلیغاتی برای کسب و کار شما است. پس شما دیگر با کمک آن نیازی به آزمون و خطا نخواهید داشت زیرا در مشاوره تمام جوانب تبلیغات در نظر گرفته شده است.‌
مشاور و مجری تبلیغات تضمین می کند که یک شرکت برای مدت طولانی فعال می ماند، زیرا این ضرب المثل به خوبی ذکر شده است که «آنچه به نمایش گذاشته نمی شود فروخته نمی شود». بنابراین، زمانی که شرکت شما از مشاوره تبلیغاتی رایگان بهره می ‌گیرد خدمات یا محصولات خود را بهتر به نمایش می گذارد. این امر قدم بسیار بزرگی برای دیده شدن در هر حوزه ای به حساب می آید.

مشاور تبلیغاتی کیست ؟

مشاور تبليغاتي فردی است که در زمینه مشاوره تبلیغات به شما کمک می کند و راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار می دهد. این فرد را معمولا به نام مشاور تبلیغات می شناسند. این فرد وظایف متعددی را بر عهده دارد که بر اساس مهارت خود می تواند آن ها را به بهترین شکل ممکن اجرا کند.
مشاور تبلیغاتی در ابتدا وظیفه انجام مطالعه و تحلیل شرکت را بر عهده دارد این امر طبیعی است زیرا ابتدا باید شرکت را بشناسد تا بتواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد. البته حوزه فعالیت هر یک از شرکت ها متفاوت است که برای هر کدام باید مشاور تبلیغات تدابیر خاصی را اتخاذ کند.
همچنین مشاور تبلیغات به بررسی فعالیت های شرکت برای شناخت نقاط قوت، ضعف، مزایا و معایب آن در بازار و رقبای آن خواهد پرداخت. به این ترتیب می تواند دریابید که کدام روش های تبلیغاتی برای این شرکت مفیدتر است تا محصولات آن خود را به شکلی موثر تبلیغ کند.

انواع مشاوران تبلیغاتی

اگر شما قصد داشته باشید که از خدمات مشاوره تبلیغات بهره بگیرید متوجه خواهید شد که طیف گسترده ای از مشاوران و خدمات وجود دارد. همه مشاوران یکسان نیستند یا در یک زمینه تخصص ندارند، انواع مختلفی از مشاوران بازاریابی و تبلیغات مناسب برای شرایط خاص وجود دارد که آن ها را معرفی می کنیم.

مشاور تبلیغات و بازاریابی

به طور کلی نوعی مشاوره است که برای مالکان، مدیران و پرسنل عالی رتبه شرکت در نظر گرفته شده است. این مشاوره دستورالعمل های کلیدی را برای رشد و توسعه برند، از طریق استراتژی‌ هایی ارائه می ‌کند. با کمک مشاوره تبلیغات و بازاریابی امکان بهبود عملکرد فعالیت های داخلی شرکت وجود خواهد داشت.
مشاور بازاریابی و تبلیغات به مطالعه فعالیت های ضروری بازاریابی که در آن تجزیه و تحلیل بازار و رقابت، استراتژی های بازاریابی، کسب نتایج و غیره بوده می پردازد. انتخاب مشاوران بازاریابی ماهر برای یک کسب و کار اهمیت فوق العاده بالایی دارد. زیرا هر چه این مشاوران ماهرتر باشند خیلی سریع تر به بازدهی مد نظر خود خواهید رسید.

مشاور تبلیغات و فروش

نوعی مشاوره است که در آن جنبه های اقتصادی و فروش مد نظر در استراتژی های تبلیغاتی مورد مطالعه و برجسته سازی قرار می گیرد. مشاوره تبلیغات و فروش بر اساس هزینه ها و مبالغ تبدیل به دست آمده در هر یک از استراتژی های تبلیغاتی، کمپین ها و برنامه ریزی می کند. به عنوان مثال اگر یک نوع تبلیغ بازدهی لازم را از نظر مالی نداشته مشاوران تبلیغات و فروش درباره تغییر یا برداشتن آن از لحاظ مالی به شما مشاوره می دهند.
مشاوره تخصصی تبلیغات و فروش توسط کارشناسان و متخصصان شناخته شده در زمینه تبلیغات ارائه می شود. این مشاوران بر روی موضوعات خاص تمرکز می کنند و با مشاوره های خود می توانند راه حل های بسیاری از مشکلات را به شما نشان دهند. مشاوران متخصص در این زمینه دستورالعمل های خاصی را برای مدیریت فعالیت های تبلیغاتی شرکت ارائه می دهند.

مشاور تبلیغات و برندینگ

یک مشاور تبلیغات و برندینگ به عنوان یک مشاور تجاری برای برنامه ریزی و اجرای استراتژی های بازاریابی و برند سازی کار می کند. آن ها آنچه را که مشتری نیاز دارد درک کرده و همه چیز را با تخصص بالایی تجزیه و تحلیل می کنند. مشاوره برندسازی و تبلیغات شکاف بین شکست بازاریابی فعلی و آنچه برای یک استراتژی بازاریابی موفق مورد نیاز است را پر خواهند کرد.
فعالیت مشاوره تبلیغات و برندینگ در شرکت های مختلف برای برند سازی متفاوت است. این امر به این دلیل بوده که هر شرکتی اهداف و چالش های منحصر به فرد خود را دارد. مشاوران بازاریابی و تبلیغات برای مشتری کار می کنند و هدف آن ها کمک به مشتری در دستیابی به اهداف تجاری و برند شدن است.

مشاور تبلیغات اینترنتی

رقابت در کانال آنلاین به طور فزاینده ای در حال افزایش است و به قول معروف “کسی که دیده نمی شود به یاد نمی آید”. هزار و یک استراتژی برای تقویت شرکت ها در بازارشان در فضای مجازی وجود دارد. در سال های اخیر، تمرکز عمده بر روی کانال آنلاین، به ویژه در تبلیغات اینترنتی است. مشاوره تبلیغات اینترنتی در زمینه دیده شدن در فضای مجازی به شما کمک شایانی خواهد کرد.
شرکت ها امروزه به طور فزاینده ای روی تبلیغات اینترنتی و دستیابی به نتایج بیشتر شرط بندی می کنند. دلیل این امر مشخص است آن ها از تاثیرات تبلیغات اینترنتی بر روی کسب و کار و درآمد بیشتر آگاهی دارند. بر همین مبنا اگر می خواهید که شرکت شما از رقبا پیشی بگیرد باید حتما از مشاوره تبلیغات مجازی بیشترین استفاده را ببرید.

مشاور گوگل ادز

گوگل ادز قدیمی ترین و اصلی ترین پلتفرم تبلیغات دیجیتال در جهان بوده و با سرعت بسیار بالایی رشد کرده است. زیرا راه حل های تبلیغاتی بسیار خوبی را برای شرکت های کوچک و بزرگ ارائه می دهد. در واقع یک پلت فرم است که از طریق آن می توان تبلیغات در قالب های مختلف تبلیغاتی و همچنین تبلیغات در جستجوی گوگل، سایت های شریک، خرید گوگل، یوتیوب و تبلیغ برنامه های تلفن همراه را نمایش داد.
مشاوره گوگل ادز برای عملکرد به عنوان یک تبلیغ‌ کننده منحصر به فرد نسبت به دیگر تبلیغ‌ کنندگان در همان فضا است. موقعیت تبلیغ‌ کننده بسته به جنبه ‌های مختلف در گوگل ادز متفاوت بوده که مشاور گوگل ادز آن را به طور کامل در نظر می گیرد. این مشاوره و استفاده از تبلیغات گوگل به شما این امکان را می دهد که تبلیغ را به مخاطبانی که واقعاً علاقه مند به خدمات شما است بخش بندی و هدایت کنید. در نظر داشته باشید که یک مخاطب جذب شده توسط گوگل ادز شرکت را به سمت جذب مشتریان بیشتر سوق می‌دهد.

مشاوره تبلیغات اینستاگرام

آیا تا به حال به فکر استفاده از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ کسب و کار خود افتاده اید؟ مشاوره تبلیغات اینستاگرام برای شرکت هایی که نتایج سریع می خواهند امکان پذیر بوده و بسیار مناسب است. از آنجایی که مخاطب در این شبکه اجتماعی تقسیم بندی شده در واقع، ارسال محتوا در حوزه مورد علاقه برای مخاطبان راهی برای تکمیل اقدامات بازاریابی خواهد بود. مشاور تبلیغات اینستاگرام به شما کمک می کند نرخ تعامل را با مخاطبان خود در پلت فرم بالا ببرید. تبلیغاتی که به طور قابل توجهی پر زرق و برق و جذاب هستند، در این پلتفرم موثرتر هستند که یک مشاوره تبلیغات برای اینستاگرام در این زمینه شما را راهنمایی می کند‌‌.

وظایف مدیر تبلیغات

مدیر تبلیغات شخصی است که به شرکت ها کمک می کند تا آگاهی خود را نسبت به موسسات، شرکت ها یا سازمان های موجود در بازار افزایش دهند. همچنین اعلام موجودیت کنند یا سهم بازار محصولات و خدمات خود را افزایش داده و چندین برابر کنند. مدیر مشاوره تبلیغات پیشنهادات تبلیغاتی را ارائه می دهد که باعث ایجاد تفاوت و جلب توجه می شود. وظایف و مسئولیت های مشاور تبلیغاتی که مورد پسند بسیاری از شرکت بوده را اکنون ذکر خواهیم کرد.

  • ارائه خدمات مشاوره ای در راستای نظرات و ایده های مختلف
  • برای ارائه پیشنهادات داشتن مهارت های خواندن جمعی خوب
  • انجام تحقیقات در مورد بازار محصول
  • شناسایی بهترین استراتژی های تبلیغاتی برای افزایش حضور شرکت ها یا موسسات در بازار
  • انجام تجزیه و تحلیل بر روی مخاطبان هدف
  • انجام مطالعات هزینه برای تقویت ارتباط با پایگاه مشتریان موجود شرکت ها
  • تهیه گزارش برای انجام تحقیقات فعلی در مورد این حرفه
    شرکت در سمینارها و کنفرانس های تخصصی

شرکت مشاوره تبلیغات

یک شرکت مشاوره تبلیغات طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهد. شما می توانید شرکتی را استخدام کنید که وب سایت شما را طراحی کرده و مطالب گرافیکی (مانند پوستر، تبلیغات مجلات و غیره) تولید کند. کمپین های تبلیغاتی آنلاین را مدیریت کرده، محتوا تولید کند و فعالیت هایی دیگری که به طور کلی تحت عنوان “مشاوره تبلیغات” گنجانده شده است را انجام دهد.
البته، برای پاسخگویی به خواسته های مختلف، شرکت تیم بزرگتر خود را دارد یا در موارد خاص، کار را با دقت بیشتری انجام می دهد. شرکت مشاوره تبلیغاتی رویکردی را اتخاذ می کند که کل اجرای پروژه تبلیغاتی را تا جایی که شما اجازه می دهید با تخصص بالا انجام دهد. به این ترتیب می توانید ایده یا درخواستی را به شرکت ببرید و فقط بعداً نتایج را برای تأیید دریافت کنید. یکی دیگر از جنبه های بسیار مهم کار یک شرکت مشاوره و مجری تبلیغات این است که آن ها در امور مختلف تبلیغاتی به شما کمک می کنند.
تصور کنید که درخواست تغییر صفحه فیس بوک شرکت خود را دارید. صفحه ای با تصاویر جدید، طرح رنگ، دکمه ها و غیره اگر در حوزه فعالیت شرکت باشد در این زمینه شما را راهنمایی می کند. تأثیر واقعی این راهنمایی ها در پیشرفت کسب و کار شما و دیده شدن هر چه بیشتر آن بعد از مدتی نمایان خواهد شد. در نهایت، آخرین نکته ای که می خواهیم به آن اشاره کنیم این است که با همکاری با یک شرکت، موجب می شود چندین نفر به پروژه شما دسترسی داشته باشند. به این ترتیب شما خیلی سریع تر به اهداف متعدد خود در زمینه صنعت تان دست پیدا می کنید.

اولین قدم در مشاوره کسب و کار و سایر مشاوره ها، یافتن معضلات و چالش های کسب و کارتان است تا مشاور بتواند شما را در حل آن هاراهنمایی کند. با آنالیز کسب و کار کاسب یار می توانید مشکلات کسب و کارتان و قسمت هایی را که به بهبود نیاز دارند، در کمتر از 20 دقیقه شناسایی کنید:

تحلیل و آنالیز کسب و کار آنلاین

سخن پایانی

توسعه کسب و کار دغدغه هر یک از مالکین این کسب و کارها بوده قطعاً در جامعه امروز در میان این همه رقیب دیده شدن دشوار است. اما شما به راحتی می‌ توانید با مشاوره تبلیغات اصولی و صحیح نسبت به رقبا متمایز باشید. در این زمینه میزان کیفیت مشاوره نیز نقش اساسی در پیشرفت شما خواهد داشت و استفاده از هر مشاوره منجر به موفقیت شما نخواهد شد. پس سعی کنید از بهترین مشاوره ها با تخصص بالا کمک بگیرید. با کمی جستجو شما قادر خواهید بود یک مرکز یا فرد با تجربه پیدا کنید که این خدمات را با بهترین کیفیت به شما ارائه دهد. ما نیز پیشرفت شما را می خواهیم پس از اطلاعات ذکر شده در این مطلب نهایت بهره را ببرید.