مشاوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی چیست؟

سه مؤلفه ایده خلاقانه، نیرو و سرمایه می توانند زمینه مناسبی را برای مشاوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی فراهم کنند‌. امروزه تعداد زیادی افراد از طریق این سه مولفه موفق شده اند که یک کسب کار جدید را در فضای مجازی راه اندازی کنند و در زمینه کاری خود بسیار موفق عمل کنند. تاسیس یک فروشگاه یا شرکت اینترنتی تا چند دهه گذشته در سراسر جهان امری دور از ذهن به نظر می رسید و شرایط مناسبی برای عملی کردن این ایده تئوری وجود نداشت اما طولی نکشید که شرکت های اینترنتی جایگزین تعداد زیادی از شرکت های فیزیکی شدند و ایده های خلاقانه خود را با استفاده از کمک افراد متخصص و مسلط  به فضای اینترنتی، به بهترین شکل ممکن عملی کردند. مشاوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی به نوعی مشاوره تخصصی در زمینه راه اندازی انواع کسب و کار اینترنتی گفته می شود که توسط متخصصان و مشاوران انجام می شود.کارآفرینان در طی چند سال اخیر توانسته اند در فضای مجازی بسیار موفق عمل کنند و از طریق تاسیس انواع فروشگاه ها و شرکت های اینترنتی در آمد زایی کنند و زمینه مناسبی را برای اشتغال جوانان فراهم کنند‌. شما می توانید با استفاده از راه حل ها و راهکار های مشاوران امکانات و شرایط لازم را برای شروع کسب و کار اینترنتی فراهم کنید.

دلایل استفاده از مشاوره راه اندازی کسب و کار چیست؟

  • کسب تجربه لازم برای شروع کسب و کار جدید

شما می توانید با استفاده از مشاوره کارافرینی با سختی ها و موانع مسیر کاری خود بیشتر آشنا شوید و آمادگی یا آستانه تحمل خود را برای رویارویی با حوادث پیش بینی نشده در طول این مسیر افزایش دهید. شما نباید فرصت های کاری خود را به خاطر بی تجربگی از دست بدهید یا به خطر بندازید. افرادی که در زمینه مشاوره راه اندازی کسب و کار فعالیت می کنند نسبت به جنبه های مختلف کسب و کار های مختلف آگاهی و تسلط کافی دارند و می توانند تجربه ای را که در طول سالیان متمادی و در اثر آزمون و خطا به دست آورده اند به راحتی در اختیار شما قرار دهند‌.

  • آشنایی با انواع کسب و کار

افرادی که در زمینه مشاوره کارآفرینی فعالیت می کنند با حیطه کاری انواع کسب و کار های مختلف آشنایی دارند و می توانند راهکارهای موفقیت سایر کارآفرینان را در زمینه های شغلی مختلف با کمال میل در اختیار شما قرار دهند. در این حالت از میزان آزمون و خطای شما در کسب و کارتان کاسته می شود و پله های ترقی را به سرعت و بدون دلهره در مسیر کاری خود طی می کنید.

  • آشنایی با راهکار ها و راه حل های ناشناخته در کسب کار جدید

شاید شما فکر می کنید که می توانید با همه راهکار ها یا قوانین مربوط به زمینه کاری خود از طریق مطالعه یا استفاده از منابع اینترنتی مثل انواع مقالات معتبر آشنا شوید. اما همیشه یکسری قوانین یا راهکار هایی در هر زمینه کاری وجود دارد که در هیچ کتابی ذکر نشده است و فقط از طریق تجربه کاری به دست می آید. از آن جایی که مشاوران در زمینه کاری خود از تجربه زیادی برخوردار هستند و در مسیر کاری خود  با  مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم کرده اند با انواع قوانین و راهکار های مختلف آشنا شده اند‌. شما می توانید از طریق مشاور کارآفرینی با انواع قوانین و راهکارهای ناشناخته در زمینه کاری خود آشنا شوید. 

  • استفاده از کمک تخصصی مشاوران

مشاوران در طول مدت زمان فعالیت خود با تعداد زیادی از افراد، شرکت ها و اداره های مختلف در ارتباط هستند‌. همین امر موجب شده است که دامنه ارتباطی و شناخت آن ها در طول سالیان متمادی و کسب تجربه کاری افزایش پیدا کند. شما می توانید با استفاده از مشاوره کارآفرینی زمینه مناسبی را برای حل مشکلات کاری خود از طریق افراد خاص فراهم کنید.

آیا می توان برای شروع یک کسب و کار جدید به همه مشاوران اعتماد کرد؟

امروزه تعداد زیادی از افراد در زمینه مشاوره راه اندازی کسب و کار به صورت حضوری، تلفنی یا آنلاین فعالیت می کنند. اما فقط تعداد کمی از آن ها قبل اطمینان هستند و در زمینه کاری خود بر اساس صداقت و تعهد عمل می کنند‌. مشاوران متعهد سعی می کنند که کامل ترین و بهترین اطلاعات کاری را در اختیار مراجعه کنندگان یا کارآفرینان قرار دهند و نقشه روشنی را برای موفقیت شغلی خود آن ها طراحی کنند‌. باید به این نکته توجه کرد که تعدادی از مشاوران صرفا برای کلاهبرداری و سوء استفاده مالی از مردم در این حوزه فعالیت می کنند. بنابراین در انتخاب مشاور و فرد متخصص در زمینه کاری خود فاکتور های مختلفی را مثل سابقه کاری مشاور، تجربه کاری، میزان تحصیلات، میزان اعتبار و حیطه شغلی مشاور  در نظر بگیرید.

کلام پایانی

 در این محتوا سعی کردیم تا اطلاعات مفیدی را در مورد دلایل استفاده از مشاوره راه اندازی کسب و کار و مشاوره کار آفرینی و همچنین خصوصیات مشاوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی در اختیار شما قرار دهیم‌.