مشاوره حقوقی امور قراردادها یکی از پر کاربرد ترین انواع مشاوره کسب و کار در شاخه مشاوره حقوقی است که بستر مناسبی را برای تنظیم انواع قرارداد های کاری بین صاحبان کسب و کار و مشتریان فراهم می کند. مدیران یا صاحبان کسب و کار می توانند با استفاده از راهکار ها و راه حل هایی که در مشاوره حقوقی امور قراردادها ارائه می شود، وضعیت قراردادهای کاری خود را بهبود ببخشند و از آن ها برای پیشرفت مسیر کاری خود استفاده کنند.

قرارداد کاری یکی از رایج ترین انواع قراردادها یا تعهد نامه های حقوقی است که برای مدت زمان مشخصی بین دو طرف یا دو شرکت مختلف تنظیم می شود و هر دو طرف موظف هستند که تا پایان مدت زمان قرارداد به شرایط و الزامات درج شده در قرارداد پایبند باشند و به تعهدات خود در مقابل یکدیگر عمل کنند.

مشاوره حقوقی امور قراردادها

چرا باید برای تنظیم قرارداد از مشاوره حقوقی قرادادها کمک بگیریم؟

تنظیم قرارداد یکی از حساس ترین کارهای حقوقی است که باید توسط مشاور قراردادها و افراد متخصص در این زمینه انجام شود. شاید در ظاهر نوشتن قرارداد کاری ساده و راحت به نظر برسد اما در واقعیت بسیار پیچیده و سخت است زیرا ممکن است که در اثر تنظیم اشتباه قرارداد، میزان مسئولیت های حقوقی طرفین نسبت به یکدیگر تغییر کند و مشکلات زیادی ایجاد شود.

بنابراین بهتر است که برای تنظیم صحیح متن توافق نامه یا قرارداد از مشاوره حقوقی امور قراردادها Legal advice on contracts استفاده کرد. بنابراین اگر مدیران یا صاحبان کسب و کار قصد دارند که در مسیر کاری خود دچار مشکلات حقوقی نشوند و با شکست مواجه نشوند بهتر است که برای نوشتن قرارداد در زمینه های مختلف کاری از راهکارهای ارائه شده در مشاوره قرارداد کار استفاده کنند تا با زیر و بم مسائل حقوقی به طور نسبی آشنا شوند و در طول مسیر کاری خود با موانع حقوقی مواجه نشوند.

مزیت های مشاوره حقوقی امور قراردادها

 1. مشاوره حقوقی امور قراردادها موجب تضمین قراردادی کامل و قابل اجرا است.
 2. مشاور حقوقی امور قراردادها می‌تواند بهترین شرایط را در قرارداد رقم بزند.
 3. آگاهی کامل به قانون و آیین دادرسی، ویژگی اصلی یک مشاور تنظیم قرارداد
 4. برای قرارداد استخدام، مشاوره قرارداد شرایط بسیار مناسبی را برای تنظیم قرارداد استخدامی بین کارکنان و مدیران ایجاد می کند‌. در متن این نوع قرارداد میزان ساعات کاری کارکنان، نوع بیمه، میزان حقوق یا دستمزد کارکنان و وظایف کارکنان و مدیران نسبت به یکدیگر ذکر می شود تا هیچ‌ گونه ابهامی از نظر قانونی در متن قرارداد وجود نداشته باشد.
 5. مشاوره حقوقی امور قراردادها می‌تواند به حل اختلافات نیز کمک کند.
 6. امروزه بیشتر کسب و کار ها برای رونق و بهبود وضعیت اقتصادی خود باید با انواع شرکت های سرمایه گذاری مشارکت کنند تا بتوانند آینده شغلی مناسبی را برای خود رقم بزنند. بنابراین مدیران می توانند با استفاده از مشاوره قرارداد کار، زمینه مناسبی را برای تنظیم قرارداد سرمایه گذاری با صاحبان سرمایه فراهم کنند.
 7. صرفه‌جویی در هزینه‌ها از نتایج مهم حضور فردی برای مشاوره حقوقی امور قراردادها است.
 8. وجود مشاور حقوقی تنظیم قرارداد یعنی پیشگیری بهتر از درمان؛ مدیران می توانند برای تنظیم انواع قرارداد های کاری مختلف با شرکت ها و تولید کننده های صنعتی مختلف از مشاور حقوقی کمک بگیرند. مشاوره حقوقی امور قراردادها می تواند با ارزیابی شرایط طرفین، متن قرارداد را به طور دقیق و قانونی نگارش و تنظیم کند.

مراحل تنظیم قرارداد کاری

اولین قدم در نوشتن قرارداد کاری این است که یک عنوان متناسب با زمینه کاری و توافقات طرفین برای قرارداد انتخاب شود. زیرا هر کدام از عنوان ها، قوانین و مقررات مربوط به خود را دارند و مسئولیت های مختلفی را برای طرفین ایجاد می کنند. بنابراین بهتر است که صاحبان کسب و کار با استفاده از کمک مشاوره قرارداد برای متن توافق نامه یا قرارداد کاری یک عنوان مناسب انتخاب کنند‌ تا در آینده برای آن ها مشکلات قانونی و حقوقی پیش نیاید.
دومین قدم در تنظیم قرارداد کاری این است که متن قرارداد باید به طور دقیق و مناسب نگارش شود و هیچ گونه ابهامی از نظر قانونی در آن وجود نداشته باشد. در نوشتن متن قرارداد باید به نکات زیر توجه کرد:

 • در متن توافق نامه باید اطلاعات شخصی و هویتی طرفین به طور کامل و دقیق ذکر شود.
 • تاریخ شروع و پایان قرارداد به طور دقیق و صریح در متن ذکر شود . اگر تاریخ به طور دقیق در متن ذکر نشود از نظر قانونی برای طرفین مشکل ایجاد می شود.
 • در نوشتن متن توافق نامه باید از کلمات و اصطلاحات حقوقی استفاده شود. به گونه ای که هر کدام از کلمات صرفا در معنای حقوقی خود به کار روند و مفهوم مبهم یا غیر واضح نداشته باشند.
 • متن قرارداد کاری باید توسط افرادی که در این زمینه از تخصص و تبحر کافی برخوردار هستند نگارش شود. در غیر این صورت قرارداد از نظر قانونی اعتبار چندانی ندارد و مشکلات بسیار زیادی در مسیر کاری طرفین پیش می آید.

بررسی خصوصیات مشاور حقوقی قرارداد

 1. مشاور حقوقی امور قرارداد باید با انواع قرارداد های کاری مختلف آشنایی داشته باشد تا بتواند برای تنظیم متن قرارداد های کاری از روش های مختلفی استفاده کند. مشاور حقوقی باید به طور آکادمیک در رشته های وکالت یا حقوق تحصیل کرده باشد یا دوره های آموزشی حقوقی را با موفقیت و‌کسب نمره قبولی پشت سر گذاشته باشد.
 2. فردی که مشاوره حقوقی امور قراردادها را ارائه می کند باید با شرایط قانون کار بین کارفرما و کارگران کاملا آشنا باشد تا بتواند با تنظیم قرارداد کاری مناسب بین مدیران و کارکنان، زمینه مناسبی را برای بهبود و رونق وضعیت اقتصادی کسب و کار های مختلف فراهم کند. به گونه ای که حقوق هیچ کدام از طرفین ضایع نشود.
 3. مشاور حقوقی علاوه بر اینکه دارای تحصیلات آکادمیک در زمینه مشاوره حقوقی امور قراردادها می باشد، باید در انواع پروژه های مختلف شرکت کرده باشد و از تجربه کاری خوبی برخوردار باشد تا بتواند شرایط مناسبی را برای رشد و پیشرفت کسب و کارهای مختلف فراهم کند.
 4. مدیران باید در انتخاب مشاوران حقوقی در حوزه مشاوره حقوقی امور قراردادها حتما به سوابق کاری آن ها توجه کنند و در مورد نحوه عملکرد و کارایی آن ها در پروژه های مختلف تحقیق کنند. طبیعی است مشاوری که بتواند در بیشتر پروژه های کاری خود موفق عمل کند از استعداد و توانمندی خوبی برخوردار است.
 5. مشاور حقوقی باید با همه قوانین بیمه و سرمایه گذاری آشنایی داشته باشد تا بتواند قرارداد های کاری را با شرکت های بیمه و انواع شرکت های سرمایه گذاری به خوبی تنظیم کند. هر چقدر که تبحر و توانمندی او در مشاوره حقوقی امور قراردادها بیشتر باشد، میزان مشکلات قانونی پیش آمده در مسیر کاری مدیران یا صاحبان کسب و کار نیز کاهش می یابد.

خدمات مشاوره حقوقی امور قراردادها در کاسب یار

خدماتی که یک مشاور قرارداد کاسب یار در اختیار شما قرار می‌دهد، تمام ابعاد یک قرارداد را شامل می‌شود.

 • بررسی اجزای مختلف قراردادها (بند فسخ، بند تضامین اجرا، بند نحوه حل اختلاف، بند تعیین تعهدات و …)
 • قرارداد مشارکت در ساخت
 • قرارداد استخدام
 • قرارداد تأمین مالی یا سرمایه‌گذاری
 • قرارداد مشارکت مالی
 • قرارداد صادرات و واردات
 • قرارداد مشاوره
 • قرارداد پیمانکاری

شما می‌توانید تنظیم قراردادهای خود را نیز به مشاوران متخصص کاسب یار بسپارید. همچنین در صورتی‌ که پیش‌نویس قرارداد را تنظیم نموده‌اید، می‌توانید پیش از امضا با استفاده از مشاوره حقوقی امور قراردادها کاسب یار از صحت‌ بندهای آن مطمئن شوید. پس از آن می‌توانید با اعمال اصلاحات لازم، با خیالی آسوده قرارداد را امضا کنید.

انواع روش‌های کاسب یار در ارائه مشاوره قرارداد

برای تنظیم یک قرارداد یا بررسی حقوقی متن پیش‌نویس آن دو روش مشاوره حقوقی امور قراردادها برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است:

 1. مشاوره حقوقی قرارداد تلفنی:‌ اگر زمان کافی برای مراجعه حضوری به مشاور را ندارید، می‌توانید به‌صورت تلفنی با او صحبت کنید و نکات مورد نیاز برای تنظیم یا بررسی یک قرارداد را با او در میان بگذارید.
 2. مشاوره حقوقی قرارداد آنلاین: در مشاوره حقوقی قرارداد به صورت آنلاین می توانید تصویری با مشاور قرارداد صحبت کنید و هر چه سوال دارید از او بپرسید.