مشاوره بازاریابی و فروش

در دنیای امروز بازاریابی و روش های جذب مشتری در سراسر جهان نسبت به چند دهه گذشته یک روند صعودی را طی کرده است و بین کسب و کار های مختلف رقابت بسیار نفس گیر و تنگاتنگی برای فروش محصولات و جذب مشتری ایجاد شده است. زیرا تنوع محصولات در بازار بسیار زیاد شده است و کیفیت محصولات تولید شده در شرکت های مختلف در بازار تقریبا مشابه است. این جاست که مشاوره بازاریابی یک مزیت رقابتی برای هر کسب و کار محسوب می شود. مشاوره بازاریابی با انواع روش های مدرن و نوین و با استفاده از راهکار ها و راه حل های مختلف زمینه مناسبی برای جذب مشتری بیشتر فراهم کرده و تاثیر مثبتی در میزان فروش محصولات تولید شده یک شرکت می گذارد.

در این مطلب از وبسایت کاسب یار به بررسی مشاوره بازاریابی که یکی از زیر مجموعه های خدمت مشاوره کسب و کار کاسب یار است می پردازیم .

مشاوره بازاریابی چیست؟

مفهوم مشاوره بازاریابی و فروش

امروزه تعاریف بسیار مختلفی برای مشاوره بازاریابی در دنیای اقتصاد مطرح شده است که هر کدام به جنبه های مختلفی از این مبحث پرداخته اند. اما در مجموع می توان گفت مشاوره بازاریابی به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که زمینه مناسبی را برای جذب مشتری بیشتر و رونق کسب و کار یا فعالیت اقتصادی فراهم می کند.

در دنیای امروز کسانی در زمینه فعالیت اقتصادی خود موفق می شوند که با سلیقه مردم آشنایی کاملی داشته باشند و با انواع راهکار ها و ترفندهای جذب مشتری آشنایی داشته باشند. بدیهی است که انسان ها نمی توانند به همه علوم مختلف تسلط کامل داشته باشند لذا برای رونق گرفتن کسب و کار خود باید از شرکت مشاوره بازاریابی و تبلیغات کمک بگیرند. صاحبان کسب و کار  باید برای پیشرفت در مسیر کاری خود از تجربه و تخصص افراد مختلف استفاده کنند. در غیر این صورت آزمون و خطای مکرر در دنیای اقتصادی در نهایت منجر به شکست و‌عدم موفقیت می شود.

خیلی ها هستند که می خواهند مشاوره بازاریابی و برندینگ و مشاوره فروش و بازاریابی را با هم دریافت کنند. ولی باید بگوییم که مشاوره برندینگ و مشاوره فروش دو مقوله جدا از مشاوره بازاریابی هستند.

مشاور بازاریابی کیست؟

یک مشاور بازاریابی به کسب و کارها در مورد چگونگی توسعه و اجرای استراتژی های بازاریابی مشاوره می دهد. مشاور بازاریابی روش هایی برای گسترش آگاهی مشتریان بالقوه یک کسب و کار از محصول یا خدمات ترغیب آنها به خرید به صاحب کسب و کار ارائه می دهد. نمونه هایی از استراتژی های فروش و بازاریابی می تواند شامل موارد زیر باشد:
• مناسبت ها
• تبلیغات محیطی
• کمپین ها
• وب سایت
• محتوای رسانه های اجتماعی
مشاوران بازاریابی می توانند برای یک شرکت کار کنند یا کسب و کار خود را به عنوان یک کارآفرین اداره کنند. برخی از ان ها قادر به ارائه مشاوره بازاریابی اینترنتی نیز هستند. آنها به شرکت های کوچکی که تجربه بازاریابی ندارند و هم چنین به کسب و کارهای B2B یا B2C که رویکردهای متفاوتی دارند، مشاوره می دهند. مشاوره بازاریابی و فروش سازمانی شرکت ها را قادر می سازد تا به اهداف تجاری خود برسند و به رشد طولانی مدت دست یابند.

مشاور بازاریابی چه می کند؟

خصوصیات مشاور بازاریابی و فروش

نقش اصلی مشاوره بازاریابی کمک به یک شرکت برای ترویج محصولات یا خدمات و افزایش فروش است. آنها برای هر کسب و کار یک رویکرد بازاریابی منحصر به فرد را بر اساس چالش های خاصی که شرکت با آن مواجه است، طراحی می کنند. در اینجا به برخی از وظایف مشاور بازاریابی اشاره می کنیم:

1. تاکتیک های بازاریابی فعلی را ارزیابی و نیازهای کسب و کار را شناسایی می کند.
2. بررسی روند بازار و بررسی عملکرد شرکت های رقیب.
3. ماموریت، ارزش ها، چشم انداز و پیام اصلی یک شرکت را تعیین می کند.
4. برای گسترش تبلیغات و افزایش فروش، یک طرح بازاریابی جدید و جامع برای محصولات و/یا خدمات کسب و کار ایجاد می کند.
5. در مورد رضایت مشتری تحقیق کرده و معیارهایی مانند تعامل با رسانه های اجتماعی، ترافیک مشتری و نسبت تبدیل سرنخ به فروش را دنبال می کند.
6. روانشناسی و رفتار مصرف کننده را برای شناسایی تاکتیک های خاص برای دستیابی به مخاطبان هدف پیش بینی می کند.
7. استراتژی های بازاریابی را در صورت نیاز تنظیم می کند.
8. اندازه گیری وفاداری مشتری و توسعه و اجرای استراتژی حفظ مشتری.
9. طراحی محتوا برای وب سایت ها و سایر ابزارهای تبلیغاتی، از جمله بروشور، بسته بندی محصول و …. می توانید برای دریافت مشاوره بازاریابی آنلاین از کاسب یار کمک بگیرید.
10. آشنا کردن کسب و کار با فناوری ها و سیستم های مفید فروش و بازاریابی
11. ارائه آموزش برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، پرداخت به ازای کلیک (PPC)، فروش مجازی، تجارت الکترونیک و سایر استراتژی های بازاریابی دیجیتال.
12. به کسب و کارها در قیمت گذاری محصولات و خدمات خود کمک می کند.

شرکت مشاوره بازاریابی و تبلیغات چیست؟


شرکت مشاوره بازاریابی و تبلیغات چیست؟

امروزه تعداد زیادی شرکت مشاوره بازاریابی در زمینه فروش محصولات شرکت ها و کسب و کار های مختلف فعالیت می کنند و زمینه مناسبی را برای برگزاری انواع کمپین های تبلیغاتی برای جذب مشتری فراهم می کنند.

صاحبان کسب و کار می توانند برای رونق و بهبود شرایط کاری خود با انواع شرکت های مشاوره تبلیغات و بازاریابی برای مدت زمان مشخصی قرارداد کاری ببندند و از تجربه کاری آن ها برای بهبود وضعیت اقتصادی خود استفاده کنند. در چند سال اخیر تعداد زیادی شرکت مشاوره بازاریابی و تبلیغات در کشور ایران تأسیس شده اند که تعدادی از این شرکت ها به طور قانونی فعالیت می کنند و دارای مجوز های رسمی و قانونی از سازمان ها و اداره های مربوطه هستند.

متاسفانه تعدادی از شرکت های مشاوره بازاریابی از نیروهای غیر متخصص تشکیل شده اند و به صورت غیر قانونی فعالیت می کنند و هدف آنها کلاهبرداری و سوء استفاده مالی از صاحبان کسب و کار است. بنابراین مدیران کسب و کارها باید در انتخاب شرکت مشاوره بازاریابی بسیار دقت کنند تا دچار خسارت های مالی نشوند‌. 

مشاوره بازاریابی کاسب یار چه مراحلی دارد؟

به شما کمک می کنیم تا استراتژی فروش و بازاریابی خود را به درآمد تبدیل کنید!

1.انجام تحقیقات بازار و ایجاد آمیخته بازاریابی. یعنی پاسخ به این سوال که “آیا من آماده فروش هستم؟ “.

2. چالش بعدی یافتن سرنخ هایی است که بعداً به مشتری تبدیل می شوند.

3. تعمیم اقتصاد دیجیتال، که به طور اجتناب ناپذیری بر فروش تأثیر می گذارد و آن را تکامل می بخشد (هم از نظر تکنیک ها و هم از نظر ارتباط با مشتریان بالقوه و فعلی).

4. مدیریت بازاریابی که شامل ارتباطات، بازاریابی و مدیریت داده های کلان است.

5. مدیریت تیم فروش که نیاز به مهارت های جدیدی دارد.

مشاوره بازاریابی کاسب یار چه کمکی به شما می کند؟

به شما کمک می کنیم تا

  1. تلاش های خود را بهتر متمرکز کنید،
  2. روند فروش خود را بهبود ببخشید،
  3. کانال های فروش خود را مدیریت کنید یا کانال های جدیدی پیدا کنید،
  4. قیف فروش خود را بزرگتر کنید،
  5. نمایندگان فروش خوب و ماهر استخدام کنید،
  6. تیم فروش خود را اصولی مدیریت کنید،
  7. محصولات جدید راه اندازی کنید،
  8. و … .

برای دریافت تعرفه مشاوره بازاریابی و فروش یا همان هزینه مشاوره بازاریابی با کاسب یار تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درخواست مشاوره رایگان

اگر برای گرفتن مشاوره بازاریابی مردد هستید، این فرم را پر کرده و یک جلسه مشاوره رایگان رزرو کنید!