مشاوره فروش

مشاوره فروش توسط یک فرد باتجربه و متخصص در زمینه مدیریت فروش ارائه می شود. یک فروشنده، با مشتریان صحبت می کند تا به آنها کمک کند تا درباره شرکت، محصولات و یا خدمات مورد نیاز اطلاعاتی را به آنها بدهد. وظایف آنها شامل توضیح نحوه عملکرد محصولات یا خدمات شرکت و ارائه آموزش برای محصول یا خدمات است. اما در مشاوره فروش مشاورین فروش با مهارت و تخصصی که دارند، شرکت و سازمان ها را راهنمایی می کنند تا فرآیند فروش، ابزار فروش و سیستم های فروش را برای کسب درآمد بیشتر کمک کنند و صاحبان شرکت سود بیشتری را کسب کنند. اگر می خواهید اطلاعاتی درباره مشاوره فروش کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

در این مطلب از وبسایت کاسب یار به بررسی مشاوره فروش که یکی از زیر مجموعه های خدمت مشاوره کسب و کار کاسب یار است می پردازیم .

مشاور فروش کیست؟

مشاور فروش sales consultant کسی است که می تواند با تخصصی که دارد، تیم‌ های فروش را مدیریت و آنها را راهنمایی کنند. این فرد راهکارهایی را به سازمان و شرکت ارائه خواهد داد که به واسطه آن فروش محصول آن مجموعه افزایش پیدا می کند. هدف از ایجاد هر کسب و کاری افزایش درآمد است، به همین دلیل شرکت های بزرگ برای کارایی بهتر در تیم فروش خود از فروشنده، مدیر فروش، مشاوره تبلیغات و فروش بهره می برند. زیرا فرآیند فروش در هر کسب و کاری مهمترین بخش آن مجموعه است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم زمانی که از فروش محصول و یا خدمات خود، ناامید شدید از یک مشاوره فروش حرفه‌ای کمک بگیرید.

مشاور فروش و بازاریابی چه وظایفی دارد؟

مشاور فروش

مشاوره فروش و بازاریابی به ارائه روش هایی موثر برای جذب مشتری و ایجاد فرصت های شغلی، با استفاده از حفظ مشتری های موجود و جذب مشتری جدید برای یک برند می پردازد. وظیفه این افراد تجزیه و تحلیل داده ها، بررسی وضعیت موجود شرکت، موقعیت و ارزیابی موفقیت های شرکت است.

با استفاده از این عوامل چالش ها و منابع موجود تعیین می شود و بااستفاده از یک برنامه بازاریابی موفق به شرکت و سازمان ها کمک می کند تا به اهدافی مشخص دست پیدا کنند. مشاوره فروش و بازاریابی، روش‌ های بازاریابی و اطلاعات مربوط به کسب و کار را بررسی می ‌کند و رویکردهای موفقیت آمیز در تبلیغات، ارائه برند، کانال‌ها و رسانه‌ های مناسب تبلیغات و سایر اطلاعات را جمع آوری می کند. برخی از ویژگی و وظایف این افراد به شرح زیر است:

  • مشاور بازاریابی و فروش متناسب با هدف های فروش مورد نظر در کسب و کارهای مختلف، روش ‌های خاص بازاریابی و هزینه‌ های آن را تعیین می کند و به کسب و کارها کمک می‌ کند تا بر اساس میزان بودجه ای که دارند روش های تبلیغاتی تاثیر گذاری را انتخاب کنند.
  • مشاوره بازاریابی و فروش به کسب و کارها کمک می‌ کند تا با ارائه محصولات جدید سهم محصول خود را در بازار‌های جدید افزایش دهند.
  • این افراد به شرکت ها در طراحی چارت سازمانی فروش و پیاده سازی فرآیند های فروش موثر مشاوره خواهند داد.
  • مشاور این امکان را دارد تا به صورت مستقل اطلاعات لازم برای بازاریابی را به کسب و کارها ارائه دهد.
  • مشاور بازریابی اطلاعاتی مربوط به بازار کسب و کار، رویکردها، نتیجه فروش و خدمات کسب و کار را بررسی می ‌کند و جزییات محصولات رقبا، سهم بازار، نحوه قیمت گذاری و روش ‌های تبلیغات را به صورت کامل تجزیه و تحلیل می‌ کند.
  • مشاوران فروش بازخوردهای کسب و کار را بررسی می کنند و به مدیران شرکت ها کمک می ‌کند تا برند و محصول خود را به صورت متمرکز به بازار معرفی کنند.
  • مشاوره در انتخاب و جذب همکاران جدید و توسعه تیم بازاریابی و فروش به شما کمک می کند.
  • مشاوران با توجه به اطلاعاتی که جمع آوری می کنند در تحقیقاتش گزارش ‌های کاملی را برای ایجاد راهبردهای بازاریابی تهیه می کنند و سپس بر اساس آن استراتژی بازاریابی را تدوین می کنند.

مشاوره خرید و فروش طلا

طلا جز آن دسته از محصولاتی است که برای بسیاری از افراد علاوه بر زیورآلات جنبه سرمایه گذاری دارد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند قبل از خرید طلا از مشاوره خرید و فروش طلا راهنمایی بگیرند تا سرمایه آنها دچار ضرر نشود. این مشاوران وظیفه دارند به شما کمک کنند تا در زمان مناسبی طلا خریداری کنید و به شما آموزش می دهند که خرید چه نوع طلایی می تواند برای شما، مقرون به صرفه باشد و سودی را به دست خواهید آورد.

اولین چیزی که در این مشاوره ها شما یاد خواهید گرفت آشنایی با اصطلاحات رایج در صنعت طلا است. به عنوان مثال در مشاوره برای خرید طلا، شما با نشانه هایی که بر روی طلا حک شده است، آشنا خواهید شد. درواقع اعدادی که بر روی طلا نوشته می شود عیار آن را نشان می دهد. همچنین متوجه خواهید شد که طلا، دست دوم یا نو است. برخی از مردم نگران هستند که طلایی که خریداری می کنند، تقلبی نباشد.

در این مورد نیز با راهنمایی مشاوران متوجه خواهید شد که خرید از فروشگاه های معتبر طلا، می تواند اطمینان بخش باشد. همچنین مشاوران به شما برای خرید سکه و طلا نسبت به محدودیت‌ های قانونی که در این بازار وجود دارد و ممکن است مشکلاتی را برای سرمایه‌ گذاران ایجاد کند، آگاهی می دهد. شما با راهنمایی گرفتن از مشاوران خرید و فروش طلا می‌ توانید اطمینان بیشتری نسبت به سرمایه خود داشته باشید. این افراد آینده را به صورت دقیق ‌تری پیش‌بینی می کنند.

بنابراین پیشنهاد می کنیم اگر آشنایی کاملی با بازار خرید و فروش طلا ندارید، برای حفظ ارزش دارایی خود از مشاوره خرید طلا کمک بگیرید تا بتوانید بازدهی بیشتری برای سرمایه خود داشته باشید.

مشاوره فروش اینترنتی

امروزه با افزایش روز افزون کسب و کارهای اینترنتی بهره بردن از مشاوره فروش اینترنتی برای رونق کسب و کار به عنوان یکی از ضروری ترین نیازهای بازارهای اینترنتی است. زیرا شما با استفاده از مشاوره فروش می توانید کسب و کار خود را رونق ببخشید و موفقیت های بسیاری را کسب خواهید کرد.

برخی گمان می کنند که برای مشاغل اینترنتی نیازی به مشاوره.فروش نیست، اما این باور کاملا اشتباه است. زیرا درحال حاضر برای اینکه بتوانید در بازاری که بسیاری از کسب و کارها اینترنتی است، کسب درآمد کنید شما باید از مشاوران فروش اینترنتی راهنمایی بگیرید تا فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید.

البته می توانید بدون نیاز به مشاوره فروش فروشگاه خود را راه اندازی کنید، اما باید به این نکته توجه کنید که بدون راهنمایی این افراد، موفق به ایجاد کسب و کار اینترنتی موفق نخواهید شد. زیرا تمام افرادی که در این بازار فعالیت می کنند هدف آنها رسیدن به یک فروش عالی است. شما می توانید با بهره بردن از مشاوران باتجربه از سایر رقبای خود سبقت بگیرد و در زمینه فروش بسیار موفق عمل کنید.

تعرفه مشاوره بازاریابی و فروش

تعرفه مشاوره بازاریابی و فروش رقم ثابتی ندارد، زیرا مدیران شرکت های بزرگ به خوبی می دانند که حقوق مشاوره فروش نباید رقم ثابتی داشته باشد. به همین دلیل یکی از پر در‌آمد‌ترین شغل های دنیا، مشاوره فروش و بازریابی است. هزینه ها و تعرفه مشاوره بازاریابی از چند بخش تشکیل می شود. مدیر عامل و مدیران بازرگانی در شرکت های مختلف قبل از آنکه مشاوران بازاریابی مناسبی را برای خود انتخاب کنند، باید در مورد این موارد تصمیم گیری صحیحی داشته باشند و به یک نتیجه ثابت برسند.

به طور کلی تعرفه مشاوره بازاریابی وابسته به چند عامل است، که مهمترین موضوع پوشش سطح خدماتی است که مشاوره فروش تقبل می کند. مشاوره بازاریابی می تواند در ساعت های مشخصی در دفتر کار مدیریت شرکت حاضر شود و پاسخگوی سوال مدیران باشد. همچنین می توانند خدماتی مانند تحقیقات بازاریابی، تدوین برنامه های استراتژیک بازاریابی و آموزش پرسنل را در قالب یک شرکت مشاوره عهده دار باشد. اما باید به این نکته توجه کنید که اگر شما در ابتدای شروع کار ندانید که چه خدماتی مورد نیاز سازمان شما است، پس از عقد قرارداد و در زمان دریافت خدمات با مشکلات بسیاری ممکن است مواجه شوید.

نتیجه گیری

فروش مهم ترین بخش راه اندازی هر کسب و کاری است که باعث ماندگاری و دوام کسب و کار شما می شود. شرکت و سازمان ها، برای کمک به بهبود فروش و افزایش درآمد های خود، از مشاوره فروش راهنمایی می گیرند و آنها را در شرکت خود استخدام می کنند تا این افراد روش های خود را ارائه دهند و باعث افزایش سود برای هر کسب و کاری شود. مشاور باتجربه، باید با انگیزه باشد و امید را برای کسب و کار شما به ارمغان آورد. این فرد باید علاقه مند به آموزش و یادگیری تمام جنبه های تاثیر گذار، برای فروش بهتر باشد. این افراد باید با مهارت های خاص خود بر روی کسب و کار شما تاثیر مثبتی داشته باشند و باید نگرشی مثبت، متقاعد کننده و تمایل بسیار به پیگیری فروش را داشته باشد. توانایی فروش و نیروی فروش کسب و کار می تواند شرکت را تثبیت کند و آن را به سطح بالاتری هدایت کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم که برای موفق بودن در کسب و کار خود از مشاوران باتجربه و متخصص راهنمایی بگیرید تا موفقیت های بیشتری را کسب کنید.

برای دریافت تعرفه مشاوره فروش با کاسب یار تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درخواست مشاوره رایگان

اگر برای گرفتن مشاوره بازاریابی مردد هستید، این فرم را پر کرده و یک جلسه مشاوره رایگان رزرو کنید!