-->

ویژگی ها:

 • قابلیت حذف واتر مارک
 • قابلیت جایگزین کردن لوگو کاسب یار با لوگوی خودتان
 • آموزش رایگان شخصی سازی اسناد

قیمت فروش:

رایگان!

برای دانلود "نمونه قرارداد پیمانکاری" فرم زیر را تکمیل کنید:

پیشنهاد ویژه:

نمونه قرارداد پیمانکاری

نمونه قرارداد پیمانکاری

یکی از مهم ترین و اساسی ترین قراردادهای اداری، نمونه قرارداد پیمانکاری تولید و تهیه محصول است که مابین کارفرما و پیمانکار با هدف تولید محصول و یا تهیه قطعه در زمانی مشخص با هزینه و درآمدی مشخص و معین منعقد می شود.

در این مطلب از کاسب یار، ضمن معرفی اجزای نمونه قرارداد تولید محصول، متن قرارداد پیمانکاری و فرم قرارداد پیمانکاری را در اختیار شما قرار داده ایم. در انتها نیز می توانید یک نمونه فرم قرارداد پیمانکاری تولید و تهیه را به صورت فایل وورد و pdf دانلود کنید. در این صورت می توانید آن را به صورت نمونه قرارداد پیمانکاری ساختمان به دلخواه ویرایش کنید.

فهرست مطالب

قرارداد پیمانکاری تولید و تهیه چیست؟

شروع قرارداد پیمانکاری بدین شکل بوده که یک کارفرما برای اجرای پروژه های خود به دلیل گستره بودن آن پروژه و بخش های مختلفی که اجرای یک پروژه را شامل می شود، نیاز به پیمانکاری با تخصص های متفاوت برای انجام پروژه هایش می کند.

در این موقعیت است که نمونه قرارداد پیمانکاری با شخص حقیقی می تواند به شدت به کمک کارفرما و پیمانکار بیاید.

براساس قرارداد پیمانکاری تولید و تهیه، کارفرما مجموعه ای از فعالیت ها و اقدامات را تحت یک شرایط خاص به شخصی حقیقی یا حقوقی به عنوان پیمانکار تولید و تهیه واگذار می کند.

تعریف کلی قرارداد پیمانکاري

برای آن که نمونه قرارداد پیمانکاری فردی را تعریف کنیم میتوانیم به جمله زیر اشاره کنیم:

قراردادی است که میان کارفرما و پیمانکار تنظیم شده و مطابق با این قرار داد، کارفرما که یکی از طرفین این قرارداد است مجموعه ای از امور شامل اقدامات و فعالیت ها را از پیمانکار یعنی طرف دیگر قرارداد درخواست می کند.

در انتها مقاله میتوانید فرم خام قرارداد پیمانکاری ساختمان را دانلود کنید و بر اساس کسب و کار خود ان را ویرایش کنید.

کارفرما و پیمانکار در قرارداد پيمانكاري

همانطور که در قبل تر اشاره شد در یک طرف این قرارداد کارفرما به عنوان آمر قرار دارد که انجام عملی را در قبال پرداخت وجه معین و در زمان معین از پیمانکار درخواست می کند. بنابراین کارفرما باید در بند های قرارداد، شرایط و مسائلی که پیمانکار باید آن ها را مد نظر قرار دهد را بر اساس اسناد و مدارک خاص به پیمانکار ارائه دهد. همچنین می توان گفت کسی که اجرا کننده آنچه که کارفرما امر میکند، پیمانکار است.

شرایط عمومی حاکم بر قرارداد پیمانکاری

شرایط عمومی همانطور که از اسم آن پیداست عمومیت داشته و بر هرگرونه قرارداد پیمانکاری، صرف نظر از موضوع آن حاکمیت دارد.

شرایط پایه و اساسی یک قرارداد پیمانکاري شرایط عمومی بوده و هیچ متن قرارداد پیمانکاری نمی تواند بر خلاف آن تنظیم شود. به عبارت دیگر شرایط عمومی قرارداد پیمانکاری، تغییر ناپذیر بوده و در قالب یک چارچوب کلی، مسئولیت ها و وظایف هر یک از طرفین قرارداد و همچنین حقوق هر کدام از آن ها را تعیین می کند.

شرایط خصوصی حاکم بر نمونه قرارداد پيمانكاري

برخلاف شرایط عمومی، شرایط خصوصی نقش تکمیل کننده را در تنظیم قرارداد پیمانکاری دارند.بنابراین می توان دریافت که شرایط خصوصی در نمونه قرارداد پیمانکاری با توجه به ماهیت و موضوع قرارداد پیمانکاری تنظیم می شوند. برای مثال شرایط خصوصی حاکم بر متن قرارداد پیمانکاری ساختمان می تواند با شرایط خصوصی قرارداد پیمانکاری تعمیر خودرو متفاوت باشد.

اما آنچه که در مورد شرایط خصوصی در تمام قرارداد پیمانکاری مشابه است، عدم توانایی و قدرت آن ها در تغییر یا از بین بردن شرایط عمومی این دسته از قرارداد ها است.

بستن نمونه قرارداد پیمانکاری با شخص حقیقی لازم است یا جایز؟

مطابق قانون عقد لازم قراردادی است که هیچ یک از طرفین قرارداد حق فسخ آن را نداشته باشند به جز مواردی که قانون گذار گفته است. همچنین عقد جایز، قراردادی است که هر یک از طرفین هر موقع که بخواهند بتوانند آن را فسخ کنند.

با توجه به توضیحات بالا میتوانیم بفهمیم که اصل کلیه قرارداد ها بر لازم بودن قرارداد است. در نتیجه فسخ متن قرارداد پیمانکاری توسط هر یک از طرفین، تابع قوانین و استثنائات خاص صورت می گیرد.

برای دانلود رایگان نمونه قرارداد پیمانکاری به انتهای متن مراجعه کنید 👇

جزئیات در بستن قرارداد پیمانکاری با شخص حقیقی

تنظیم هر قراردادی شرایط خاص خود را دارد اما در اینجا به نکات مهم قرارداد پیمانکاری که باید به آن توجه شود اشاره می کنیم:

 • مشخصات طرفین قرارداد: هر یک از طرفین قراداد باید مشخصات خود را به صورت کامل در قرارداد بنویسند تا در صورت بروز هرگونه اختلاف، مراجع قضایی با توجه به مشخصات مندرج در قرارداد اقدام می کنند و همچنین اظهار نامه به آدرسی فرستاده می شود که در متن قرارداد ذکر شده.
 • موضوع فرم قرارداد پیمانکاری: قبل از نوشتن قرارداد باید موضوع آن مشخص شود.
 • اسناد و مدارک: لازم است در قرارداد بین کارفرما و پیمانکار به تمامی اسناد و مدارکی که کارفرما در اختیار پیمانکار می دهد توجه شود.
 • مبلغ قرارداد: در این قسمت مبلغی مابین کارفرما و پیمانکار تعیین می شود. اکثر مواقع مبلغ قرارداد پیمانکاری بخشی از مبلغ به صورت پیش پرداخت و بخش دیگری از مبلغ به صورت تدریجی و با توجه به پیشرفت پیمانکار در کار پرداخت می شود
 • تعهدات کارفرما و پیمانکار: در نمونه قرار داد پیمانکاری به برخی مسائل مانند نظارت بر اجرای کار، همچنین تعهدات کارفرما و پیمانکار اشاره می شود که ارکان اصلی این قرارداد می باشد. برای تنظیم یک قرارداد مناسب، بیان واضح تعهدات هر دو طرف الزامی است.

انواع قراردادهای پیمانکاری+pdf 👇

مزایای داشتن نمونه قرار داد پیمانکاری

 1. افزایش بهره وری
 2. پیش بینی هزینه ها و پرداخت ها
 3. صرفه جویی
 4. اطلاع یافتن پیمانکار از سرعت و کیفیت مورد نظر کارفرما

نکات نمونه قرارداد پیمانکاری تولید و تهیه

 1. پیمانکار نسبت به حفظ و نگهداری اطلاعات و اسناد مربوطه در اختیار خود در مدت پابرجایی قرارداد و حتی پس از آن مسئول می باشد. تحت هیچ شرایطی پیمانکار نباید اطلاعات، مدارک ویا دانش فنی ای که توسط کارفرما در اختیار ایشان گذاشته می شود را فاش نماید.
 2. پیمانکار موظف است تا موضوع قرارداد را برابر نمونه شاهد تایید شده توسط کارفرما و با کیفیت مطلوب تولید کنید
 3. یکی از اساسی ترین نکته های قرارداد پیمانکاری تولید و تهیه محصول این است که گاهی شخص سازنده قطعه ویا محصول دارای ارزش است. به عبارتی مهم این است که چه شخصی این محصول را تولید می کند. در صورتی که پیمانکار قرار بود غایب باشد، موظف است فردی متخصص و مسئول را به عنوان نماینده خود و مدیر پروژه تعیین نماید و با تایید کارفرما به انجام کار بپردازد.
 4. اگر قالبی از سوی کارفرما برای تولید بطور امانی به پیمانکار تحویل داده شود، پیمانکار باید در حفظ و نگهداری آن تمام تلاش و مساعی لازم را مبذول نماید. و این به این معنی است که جبران خسارت های ناشی از بی دقتی در امر تولید به عهده پیمانکار خواهد بود.
 5. عموما در قرارداد فوق اینگونه درج می گردد که تمامی عوارض و حقوق دولتی به عهده پیمانکار بوده و کارفرما در این مسئله مسئولیتی نخواهد داشت.
 6. پیمانکار در مقابل هرگونه اشتباه، بی احتیاطی و بی توجهی به نکات ایمنی از سوی پرسنل خویش در مقابل کارفرما مسئول است.
 7. در قرارداد صراحتاً باید نوشته شود که کارفرما به ازای تحویل چند تیراژ از محصولات مورد قرارداد موظف است تا هزینه مربوط به پیمانکار پرداخت نماید؟
 8. پیمانکار در برابر کارفرما به ازای هر پیامد ناشی از تاخیر، ضعف عملکر، سستی و بی مبالاتی، نقض قرارداد و قصور و… مسئولیت مطلق دارد
 9.  

نحوه نوشتن قرارداد پیمانکاری

 • عنوان قرارداد
 • مشخصات طرفین
 • ماده 1- موضوع قرارداد
 • ماده 2- مدت قرارداد
 • ماده 3- مبلغ قرارداد
 • ماده 4- نحوه پرداخت
 • ماده 5- وظایف و تعهدات پیمانکاری
 • ماده 6- مظایف و تعهدات کارفرما
 • ماده 7- فسخ قرارداد
 • ماده 8- حوادث قهریه
 • ماده 9- حل اختلاف
 • امضای پیمانکار و امضای کارفرما

فرم خام قرارداد پیمانکاری👇

به "نمونه قرارداد پیمانکاری" امتیاز بدهید

4.3 از 5 - (28 امتیاز ثبت شده)

پیشنهاد ویژه

حتما این پکیج ها را هم ببینید

 با طراحی یک سیستم پاداش حرفه ای بی تفاوتی پرسنل فروش را از بین ببرید و انگیزه آنها برای فروش بیشتر را فعال کنید.
119,000 
با اکسل پیش فاکتور و فاکتور رسمی، به جای محاسبات دستی و خطاهای زیاد،‌ سریع و ساده و تنها با چند کلیک صدور فاکتورهایتان را انجام دهید.
54,000 
واحد فروش از جمله واحد هایی است که هر روزه به اسناد و فرم های زیادی برای انجام امور اداری و فروش نیاز دارد. تهیه یک پکیج از فرم های پر کاربردی می تواند باعث شود تا در وقت و هزینه این واحد صرفه جویی شود. در این صفحه از...
100,000  40,000 

این مطالب را حتما بخوانید

مطالب مرتبط در اقیانوس آبی
برای اکثر مشاغل، ارزشمندترین و مهمترین دارایی آنها مشتریان هستند. مدیریت ارتباط با مشتری یا همان CRM تمام فعالیت ها و ابزارهایی است که به آن ها برای داشتن بهترین رابطه با مشتریان و کسب رضایتشان نیاز دارید…
مدیریت ارتباط با مشتری
برای اکثر مشاغل، ارزشمندترین و مهمترین دارایی آنها مشتریان هستند. مدیریت ارتباط با مشتری یا همان CRM تمام فعالیت ها و ابزارهایی است که به آن ها برای داشتن بهترین رابطه با مشتریان و کسب رضایتشان نیاز دارید…
ارزیابی تامین کنندگان موضوعی بسیار مهم در مدیریت هزینه های سازمان است و شما به عنوان مدیر باید هنر انتخاب و ارزیابی تامین کنندگان را برای ادامه شراکت داشته باشید…
ارزیابی تامین کنندگان- قرارداد پیمانکاری
ارزیابی تامین کنندگان موضوعی بسیار مهم در مدیریت هزینه های سازمان است و شما به عنوان مدیر باید هنر انتخاب و ارزیابی تامین کنندگان را برای ادامه شراکت داشته باشید…
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
محمد

بسیار عالی این سایت خسته نباشید🌹

پگاه جلالی

🌺🙏🏻

ستوده

در این قرارداد بیمه هم باید برای شخص پیمانکار رد بشه یانه؟

پگاه جلالی

سلام. همه کارفرماها ملزم به بیمه کردن شخصی هستن که براشون کار میکنه و در قرارداد پیمانکاری هم همینطوره. اما کمی متفاوت است:
سازمان تأمین اجتماعی در راستای تضمین بیمه‌کردن نیروهای پیمانکار، کارفرماها را موظف کرده که بخشی از مبلغ قرارداد را تا زمان ارائه مستندات بیمه‌کردن تمام نیروهای پیمانکار، نزد خود نگه دارد. بنابراین بر طبق این قانون، پیمانکار برای دریافت دستمزد کامل، باید ابتدا نیروهای شاغل خود را بیمه کند و سپس برای تسویه حساب اقدام نماید. معمولا کارفرما ۵ درصد از قرارداد را تا زمان اجرای این فرآیند پرداخت نمی‌کند که این درصد ممکن است کمتر یا بیشتر نیز باشد.

عسکری

من در قرارداد قبلی با پیمانکار به خاطر جامع نبودن قرارداد به مشکل برخوردم ولی این فرم خیلی خوبه ممنون

پگاه جلالی

🙏🌹

دانلود شما آماده است

نمونه قرارداد پیمانکاری

نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید: