Search

ویژگی ها:

 • قابلیت حذف واتر مارک
 • قابلیت جایگزین کردن لوگو کاسب یار با لوگوی خودتان
 • آموزش رایگان شخصی سازی اسناد

قیمت فروش:

رایگان!

برای دانلود "نمونه صورت جلسه" فرم زیر را تکمیل کنید:

پیشنهاد ویژه:

80%   2,000,000 تومان 399,000 تومان

پیشنهاد ویژه

:
:

نمونه صورت جلسه

نمونه صورت جلسه

فرم صورتجلسه یکی از اسناد و فرم اداری پر کاربرد و الزامی برای هر مجموعه ای است. تنها با تنظیم صورتجلسه است که می توان جلسات رسمیت بخشید. همچنین متن صورتجلسه با ثبت مصوبات کمک میکند تا پیگیری وضعیت اجرایی شدن آنها امکان پذیر باشد.

در این مطلب از کاسب یار ضمن معرفی صورت‌جلسه، اجزای یک نمونه صورت جلسه استاندارد را بیان می کنیم و همچنین ضمن مشخص کردن قالب صورتجلسه به شما یاد می دهیم چطور مصوبات را دقیق و با جزئیات در صورتجلسه ثبت کنید. در انتها نیز می توانید یک نمونه صورت جلسه اداری را مشاهده کنید و در صورت تمایل نمونه صورتجلسه اداری pdf و یا ورد (Word) دانلود نمایید. 

فهرست مطالب

فرم صورت جلسه چیست؟

جهت انجام تغییرات در شرکت الزامی است که صورتجلسه تغییرات نیز تنظیم گردد. ویکی پدیا در مورد صورت‌جلسه می گوید: صورت‌جلسه به نوشته‌ای گفته می‌شود که حاوی مذاکرات و مصوبات جلسه‌های رسمی است. به‌طور معمول صورت‌جلسه‌ها شامل تاریخ و محل برگزاری جلسه، حاضرین و غایبین، مصوبات و مذاکرات جلسه است.

متن صورت جلسه نمونه‌ای از یک گزارش توصیفی است. به این معنا که خواننده‌ی صورت جلسه از شما انتظار دارد که فقط آن‌چه را روی داده بنویسید. صورت جلسه، بعد از برگزاری جلسه تنظیم و تدوین می‌شود و گزارشی است که بیان می‌کند در جلسه چه گذشته و چه تصمیم‌هایی اتخاذ شده است. همیشه همه‌ی شرکت‌کنندگان در جلسه، صورت جلسه را امضا و تأیید می‌کنند.

تنظیم صورتجلسه تنها راه تحقق جلسه (اهداف، مصوبات و …) است. برای رسمیت بخشیدن به جلسات خود، لازم است صورت‌جلسه تهیه کنید. در صورتجلسه علاوه بر موضوع جلسه،‌ اطلاعات زمان و محل برگزاری،‌ مشخصات شرکت کنندگان،‌ مذاکرات و مصوبات جلسه نیز نوشته می شوند و ضمن تعیین مسئول پیگیری، مهلت اقدام نیز در نظر گرفته می شود. در پایان نیز زمان و موضوع جلسه ی بعدی ذکر می گردد.

با یک نمونه صورتجلسه کاری معمولی هم می توانید در هر جلسه مصوبات جلسه قبل را مرور کرده و وضعیت اجرایی شدن آن ها را پیگیری کنید.

اجزای قالب صورتجلسه استاندارد کدام است؟

معمولا صورتجلسه ها در قالبی از پیش تعیین شده نوشته می شوند و این قالب بسته به محل استفاده ی صورتجلسه می تواند متفاوت باشد. اما تمرکز اصلی هنگام ایجاد قالب صورتجلسه بر ذکر مصوبات جلسه با ذکر مسئول پیگیری و مهلت اقدام است.

قالب و متن صورتجلسه اداری بصورت کلی شامل اجزای زیر است:

 1. موضوع جلسه
 2. زمان و محل برگزاری جلسه
 3. شرکت کنندگان جلسه (لازم است رئیس جلسه و دبیر جلسه نیز مشخص شوند.)
 4. مذاکرات و مصوبات جلسه (شامل شرح، مسئول پیگیری و مهلت اقدام)
 5. زمان، مکان و موضوع جلسه بعدی
 6. نام و امضای شرکت کنندگان

چطور متن صورتجلسه بنویسیم؟

 تمرکز اصلی متن صورتجلسه بر ذکر مصوبات جلسه با ذکر مسئول پیگیری و مهلت اقدام است. شما نیز برای ثبت دقیق و با جزئیات مصوبات در صورت‌جلسه می توانید از پنج پرسش زیر که به الگوی 5WH معروف هستند استفاده کنید:

 1. شرح دقیق چیستی موضوع مصوبه چیست؟ (What)
 2. دلایل و ضرورت مصوبه چیست؟ (Why)
 3. شرح محل اجرای مصوبه کجاست؟ (Where)
 4. زمان دقیق و مهلت انجام مصوبه چه زمانی است؟ (When)
 5. مسئول اجرای مصوبه کیست؟ (Who)
 6. فرآیند دقیق انجام مصوبه چیست؟ (How)

دانلود نمونه صورت جلسه

در ادامه می توانید یک نمونه فرم صورتجلسه اداری را مشاهده کنید،‌ همچنین امکان دانلود نمونه صورتجلسه اداری word و پی دی اف نیز برای شما فراهم شده تا بتوانید فرم را متناسب با نیاز شخصی سازی کرده و از آن برای تنظیم فرمت صورتجلسه خود استفاده کنید.

نمونه فرم صورتجلسه word👇

به "نمونه صورت جلسه" امتیاز بدهید

4.2 از 5 - (190 امتیاز ثبت شده)

پیشنهاد ویژه

حتما این پکیج ها را هم ببینید

نمونه قرارداد طراحی سایت چیست؟ نمونه قرارداد طراحی سایت یک سند قانونی و رسمی است که میان طراح وب سایت و مشتری تنظیم می شود. این قرارداد شرایط، مسئولیت ها، حقوق و تعهدات هر یک از طرفین را در فرآیند طراحی و توسعه یک وب سایت مشخص می کند. چه...
24,900 تومان
نمونه قرارداد نصب و پشتیبانی فنی نرم افزار چیست؟ نمونه قرارداد نصب و پشتیبانی فنی نرم‌افزار یک توافق نامه است که بین مشتری و تامین کننده نرم‌افزار امضا می‌شود. این قرارداد شرایط و ضوابطی را برای نصب، راه‌اندازی و ارائه خدمات پشتیبانی فنی نرم‌افزار تعیین می‌کند. چه نیازی به نمونه...
24,900 تومان
نمونه قرارداد نصب و راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری چیست؟ نمونه قرارداد نصب و راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری، یک سند قانونی است که جزییات و شرایط نصب، پیاده سازی و راه اندازی یک سیستم نرم افزاری اتوماسیون اداری در یک سازمان را تعیین می کند. این قرارداد معمولا بین...
24,900 تومان

این مطالب را حتما بخوانید

مطالب مرتبط در اقیانوس آبی
سیستم سازی یا «سیستم سازی کسب و‌ کار» شامل تمام کارهایی است که برای خودکارسازی کسبوکار انجام می‌شود تا با کمترین نظارت و دخالت مدیر، اغلب کارها به‌خوبی پیش برود. وقتی کسبو کارها شکست می خورند، ورشکسته می شوند و یا رشد نمی کنند تقریبا یک دلیل دارد : آن ها روی سیستم سازی کسب و کار خود سرمایه گذاری نکرده اند.
سیستم سازی کسب و کار
سیستم سازی یا «سیستم سازی کسب و‌ کار» شامل تمام کارهایی است که برای خودکارسازی کسبوکار انجام می‌شود تا با کمترین نظارت و دخالت مدیر، اغلب کارها به‌خوبی پیش برود. وقتی کسبو کارها شکست می خورند، ورشکسته می شوند و یا رشد نمی کنند تقریبا یک دلیل دارد : آن ها روی سیستم سازی کسب و کار خود سرمایه گذاری نکرده اند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
عباس راهوری
عباس راهوری
1 سال قبل

خیلی سایت خوب و کامل دارید. استفاده ازش هم خیلی راحته. ازهمه‌ پرسنل سایت کاسب یار تشکر ویژه میکنم.

آخرین ویرایش1 سال قبل توسط عباس راهوری
پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  عباس راهوری
1 سال قبل

سلام. ممنون از حسن نظر شما جناب راهوری.

Hanieh
Hanieh
1 سال قبل

وقتی میشه توی یه کاغذ a4 ساده صورت جلسه نوشت، چه نیازی به فرمش هست؟

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  Hanieh
1 سال قبل

سلام. درسته که فرم صورت جلسه خیلی فرم پیچیده ای نیست، ولی همین نظم و بخش بندی ساده باعث میشه خیلی سریعتر جلسات قبل رو مرور کرده و انجام یا عدم انجام وظایف هر فرد رو مدیریت کنید

ملیکا شرفی
ملیکا شرفی
1 سال قبل

این که فایل وورد هم داره خیلی عالیه👍

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  ملیکا شرفی
1 سال قبل

سلام. بله فرم صورت جلسه به صورت وورد در اختیار شما قرار میگیره تا طبق نیازتون اون رو سفارشی سازی کنید

m.sh
m.sh
2 سال قبل

مرسی ممنون خیلی کاربردی بود

علی
علی
2 سال قبل

عالی

دانلود نمونه صورت جلسه

لطفا اطلاعات خود را به دقت وارد نمایید، چون این فایل ارزشمند به اطلاعات شما ارسال می‌شود.

دانلود شما آماده است

نمونه صورت جلسه

نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید: