-->

ویژگی ها:

 • قابلیت حذف واتر مارک
 • قابلیت جایگزین کردن لوگو کاسب یار با لوگوی خودتان
 • آموزش رایگان شخصی سازی اسناد

قیمت فروش:

رایگان!

برای دانلود "نمونه صورت جلسه" فرم زیر را تکمیل کنید:

پیشنهاد ویژه:

نمونه صورت جلسه

نمونه صورت جلسه

فرم صورتجلسه یکی از اسناد و فرم اداری پر کاربرد و الزامی برای هر مجموعه ای است. تنها با تنظیم صورتجلسه است که می توان جلسات رسمیت بخشید. همچنین متن صورتجلسه با ثبت مصوبات کمک میکند تا پیگیری وضعیت اجرایی شدن آنها امکان پذیر باشد.

در این مطلب از کاسب یار ضمن معرفی صورت‌جلسه، اجزای یک نمونه صورت جلسه استاندارد را بیان می کنیم و همچنین ضمن مشخص کردن قالب صورتجلسه به شما یاد می دهیم چطور مصوبات را دقیق و با جزئیات در صورتجلسه ثبت کنید. در انتها نیز می توانید یک نمونه صورت جلسه اداری را مشاهده کنید و در صورت تمایل نمونه صورتجلسه اداری pdf و یا ورد (Word) دانلود نمایید. 

فهرست مطالب

فرم صورت جلسه چیست؟

جهت انجام تغییرات در شرکت الزامی است که صورتجلسه تغییرات نیز تنظیم گردد. ویکی پدیا در مورد صورت‌جلسه می گوید: صورت‌جلسه به نوشته‌ای گفته می‌شود که حاوی مذاکرات و مصوبات جلسه‌های رسمی است. به‌طور معمول صورت‌جلسه‌ها شامل تاریخ و محل برگزاری جلسه، حاضرین و غایبین، مصوبات و مذاکرات جلسه است.

متن صورت جلسه نمونه‌ای از یک گزارش توصیفی است. به این معنا که خواننده‌ی صورت جلسه از شما انتظار دارد که فقط آن‌چه را روی داده بنویسید. صورت جلسه، بعد از برگزاری جلسه تنظیم و تدوین می‌شود و گزارشی است که بیان می‌کند در جلسه چه گذشته و چه تصمیم‌هایی اتخاذ شده است. همیشه همه‌ی شرکت‌کنندگان در جلسه، صورت جلسه را امضا و تأیید می‌کنند.

تنظیم صورتجلسه تنها راه تحقق جلسه (اهداف، مصوبات و …) است. برای رسمیت بخشیدن به جلسات خود، لازم است صورت‌جلسه تهیه کنید. در صورتجلسه علاوه بر موضوع جلسه،‌ اطلاعات زمان و محل برگزاری،‌ مشخصات شرکت کنندگان،‌ مذاکرات و مصوبات جلسه نیز نوشته می شوند و ضمن تعیین مسئول پیگیری، مهلت اقدام نیز در نظر گرفته می شود. در پایان نیز زمان و موضوع جلسه ی بعدی ذکر می گردد.

با یک نمونه صورتجلسه کاری معمولی هم می توانید در هر جلسه مصوبات جلسه قبل را مرور کرده و وضعیت اجرایی شدن آن ها را پیگیری کنید.

اجزای قالب صورتجلسه استاندارد کدام است؟

معمولا صورتجلسه ها در قالبی از پیش تعیین شده نوشته می شوند و این قالب بسته به محل استفاده ی صورتجلسه می تواند متفاوت باشد. اما تمرکز اصلی هنگام ایجاد قالب صورتجلسه بر ذکر مصوبات جلسه با ذکر مسئول پیگیری و مهلت اقدام است.

قالب و متن صورتجلسه اداری بصورت کلی شامل اجزای زیر است:

 1. موضوع جلسه
 2. زمان و محل برگزاری جلسه
 3. شرکت کنندگان جلسه (لازم است رئیس جلسه و دبیر جلسه نیز مشخص شوند.)
 4. مذاکرات و مصوبات جلسه (شامل شرح، مسئول پیگیری و مهلت اقدام)
 5. زمان، مکان و موضوع جلسه بعدی
 6. نام و امضای شرکت کنندگان

چطور مصوبات را در نمونه صورت جلسه ثبت کنیم؟

همانطور که قبلتر هم گقتیم تمرکز اصلی فرم خام صورتجلسه word بر ذکر مصوبات جلسه با ذکر مسئول پیگیری و مهلت اقدام است. هدف از طراحی قالب صورتجلسه بصورت فرم آماده نیز همین است. شما نیز برای ثبت دقیق و با جزئیات مصوبات در صورت‌جلسه می توانید از پنج پرسش زیر که به الگوی 5W-H معروف هستند استفاده کنید:

 1. شرح دقیق چیستی موضوع مصوبه چیست؟ (What)
 2. دلایل و ضرورت مصوبه چیست؟ (Why)
 3. شرح محل اجرای مصوبه کجاست؟ (Where)
 4. زمان دقیق و مهلت انجام مصوبه چه زمانی است؟ (When)
 5. مسئول اجرای مصوبه کیست؟ (Who)
 6. فرآیند دقیق انجام مصوبه چیست؟ (How)

نمونه فرم صورتجلسه انجام کار

در ادامه می توانید یک نمونه فرم صورتجلسه اداری را مشاهده کنید،‌ همچنین امکان دانلود نمونه صورتجلسه اداری word و پی دی اف نیز برای شما فراهم شده تا بتوانید فرم را متناسب با نیاز شخصی سازی کرده و از آن برای تنظیم فرمت صورتجلسه خود استفاده کنید.

نمونه فرم صورتجلسه word👇

به "نمونه صورت جلسه" امتیاز بدهید

4.3 از 5 - (156 امتیاز ثبت شده)

پیشنهاد ویژه

حتما این پکیج ها را هم ببینید

 با طراحی یک سیستم پاداش حرفه ای بی تفاوتی پرسنل فروش را از بین ببرید و انگیزه آنها برای فروش بیشتر را فعال کنید.
119,000 
با اکسل پیش فاکتور و فاکتور رسمی، به جای محاسبات دستی و خطاهای زیاد،‌ سریع و ساده و تنها با چند کلیک صدور فاکتورهایتان را انجام دهید.
54,000 
واحد فروش از جمله واحد هایی است که هر روزه به اسناد و فرم های زیادی برای انجام امور اداری و فروش نیاز دارد. تهیه یک پکیج از فرم های پر کاربردی می تواند باعث شود تا در وقت و هزینه این واحد صرفه جویی شود. در این صفحه از...
100,000  40,000 

این مطالب را حتما بخوانید

مطالب مرتبط در اقیانوس آبی
سیستم سازی یا «سیستم سازی کسب و‌ کار» شامل تمام کارهایی است که برای خودکارسازی کسبوکار انجام می‌شود تا با کمترین نظارت و دخالت مدیر، اغلب کارها به‌خوبی پیش برود. وقتی کسبو کارها شکست می خورند، ورشکسته می شوند و یا رشد نمی کنند تقریبا یک دلیل دارد : آن ها روی سیستم سازی کسب و کار خود سرمایه گذاری نکرده اند.
سیستم سازی کسب و کار
سیستم سازی یا «سیستم سازی کسب و‌ کار» شامل تمام کارهایی است که برای خودکارسازی کسبوکار انجام می‌شود تا با کمترین نظارت و دخالت مدیر، اغلب کارها به‌خوبی پیش برود. وقتی کسبو کارها شکست می خورند، ورشکسته می شوند و یا رشد نمی کنند تقریبا یک دلیل دارد : آن ها روی سیستم سازی کسب و کار خود سرمایه گذاری نکرده اند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
علی

عالی

m.sh

مرسی ممنون خیلی کاربردی بود

ملیکا شرفی

این که فایل وورد هم داره خیلی عالیه👍

پگاه جلالی

سلام. بله فرم صورت جلسه به صورت وورد در اختیار شما قرار میگیره تا طبق نیازتون اون رو سفارشی سازی کنید

Hanieh

وقتی میشه توی یه کاغذ a4 ساده صورت جلسه نوشت، چه نیازی به فرمش هست؟

پگاه جلالی

سلام. درسته که فرم صورت جلسه خیلی فرم پیچیده ای نیست، ولی همین نظم و بخش بندی ساده باعث میشه خیلی سریعتر جلسات قبل رو مرور کرده و انجام یا عدم انجام وظایف هر فرد رو مدیریت کنید

عباس راهوری

خیلی سایت خوب و کامل دارید. استفاده ازش هم خیلی راحته. ازهمه‌ پرسنل سایت کاسب یار تشکر ویژه میکنم.

آخرین ویرایش8 ماه قبل توسط پگاه جلالی
پگاه جلالی

سلام. ممنون از حسن نظر شما جناب راهوری.

دانلود شما آماده است

نمونه صورت جلسه

نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید: