Search

ویژگی ها:

  • قابلیت حذف واتر مارک
  • قابلیت جایگزین کردن لوگو کاسب یار با لوگوی خودتان
  • آموزش رایگان شخصی سازی اسناد

قیمت فروش:

رایگان!

برای دانلود "فاکتور رسمی" فرم زیر را تکمیل کنید:

پیشنهاد ویژه:

فاکتور رسمی

فاکتور رسمی

یک فرم اداری مهم و مورد نیاز در فروش کسب و کارها فاکتور رسمی است. فرمت فاکتور خام رسمی بر اساس قوانین وزارت امور اقصاد و دارایی تنظیم شده است و مورد تایید اداره دارایی می باشد. برخی افراد فکر می کنند صدور نمونه فاکتور برای مشتریان حقیقی الزامی ندارد و تنها برای شرکت ها و مجموعه های بزرگ ضرورت دارد، در صورتی که این باور  درباره نحوه صدور فاکتور رسمی اشتباه است. در واقع اگر مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده هستید باید در عوض پرداخت مشتریان خود به آن ها فاکتور رسمی بدهید، و فرقی نمی کند که مشتری کالا یا خدمات شما اشخاص حقیقی یا بنگاه های اقتصادی باشند یا محصول و خدمت شما هزینه کم یا زیادی داشته باشد.

در پایان این مطلب می توانید نمونه فاکتور رسمی pdf و فاکتور رسمی word را رایگان دانلود کنید. شما در سایت کاسب یار می توانید علاوه بر دانلود فرم ها و فاکتور خام مورد نیاز خود، از نرم افزار مشاوره کسب و کار برای تحلیل کسب و کار خود نیز استفاده کنید.

فهرست مطالب

فاکتور فروش چیست؟

در هر کسب و کار و فروشگاه یا مراکز تجاری که محصول یا خدماتی به مشتریان ارائه می شود داشتن فرم فاکتور فروش یا خدمات الزامی می باشد. کاربرد اولیه نمونه فاکتور فروش اطلاع مشتری از قیمت و جزئیات محصولات و خدمات دریافتی است که در انتهای مطلب می توانید فرم خام فاکتور فروش را رایگان دریافت کنید.

همچنین گاهی اوقات و به دلایل مختلفی (مثل اشتباه در انتخاب مشتری، اشکال در جنس فروخته شده و …) مشتری تمایل دارد تا محصولات را مرجوع نماید. از مشخصات فاکتور فروش که بسیار در این شرایط کمک کننده است تاریخ خرید، تعداد، قیمت، میزان تخفیف و … است تا بنوانید در مورد مرجوعی جنس مورد نظر تصمیم درست بگیرید.

در قانون نظام صنفی ارائه نمونه فاکتور فروش کالا برای مشتریان، در شرح وظایف واحد فروش ملزم دانسته شده است. برای دانلود رایگان فاکتور فروش pdf و فاکتور فروش ورد word روی دکمه سبز کلیک کنید.

به چه فاکتوری، فاکتور رسمی می گویند؟

همانطور که قبلتر گفته شد فاکتور رسمی به فاکتوری می گویند که بر اساس فرمت فاکتور تعیین شده توسط قوانین وزارت امور اقصاد و دارایی تنظیم شده و مورد تایید اداره دارایی است. در حالیکه فاکتور غیر رسمی صرفا برای اطلاع مشتریان تهیه می شود و در فرمت آن استانداردهای مورد تایید اداره دارایی در نظر گرفته نشده است. دقیقا به همین دلیل است که امکان ارائه فاکتورهای غیر رسمی به وزارت دارایی وجود ندارد.

دانلود فاکتور خام در انتهای مطلب 👇

برای کدام دسته از مشتریان باید فاکتور رسمی صادر کنیم؟

برخی تصور می کنند رعایت فرمت فاکتور رسمی، تنها برای مشتریان حقیقی (شرکت ها و مجموعه های بزرگ و بنگاه های اقتصادی) ضرورت دارد، در صورتی که این باور اشتباه است. ارائه فاکتور با فرمت رسمی به خریداران برای تمام بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ که مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده می شوند اجباری است.

در واقع فرقی نمی کند که مخاطب کالای شما اشخاص حقیقی یا بنگاه های اقتصادی باشند یا محصول و خدمت شما هزینه کم یا زیادی داشته باشد؛ در هر صورت اگر مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده باشید باید در عوض پرداخت مشتریان خود به آن ها فاکتور رسمی بدهید. در صورتی که از ارائه نمونه فاکتور خودداری شود، جرم صورت گرفته و طبق قانون با مجموعه خاطی برخورد می شود.

توجه داشته باشید که صدور نمونه فاکتور رسمی با ارزش افزوده محدود به فروش کالاهای فیزیکی نبوده و برای فروش خدمات نیز باید صدور فاکتور را انجام داد.

در فاکتور خام رسمی چه اطلاعاتی ثبت می شود؟

فرمت خام یک فاکتور رسمی و استاندارد،‌ که مورد تایید اداره دارایی باشد،‌ باید حاوی اطلاعات زیر باشد:

  • شماره سریال(شماره فاکتور): مهمترین ویژگی های فاکتور رسمی تایید شده نوع چاپ شماره سریال آن هاست. شماره سریال فاکتوررسمی باید با رنگ قرمز و در قالب افست یا ملخی و یا با کمی برجستگی چاپ شود که به راحتی قابل شناسایی باشد و از چاپ دیجیتالی و شماره های زدن های معمولی قابل تشخیص باشد.
  • اطلاعات خریدار و فروشنده: کد اقتصادی، شناسه ملی/کد ملی، شماره ثبت، آدرس، کد پستی، شماره تلفن و مشخصات دیگر هر دو طرف معامله حتما باید در فاکتور مورد تایید دارایی رسمی خرید و فروش ذکر شوند.
  • تخفیفات، مالیات و عوارض: در هنگام تهیه فاکتور رسمی کالا و خدماتی که ارائه شده باید با اعلام تعداد و قیمت توضیح داده شوند، تخفیف ها اعمال و نشان داده شود و سپس باید مالیات و عوارض بر ارزش افزوده آن محاسبه و ذکر شود. در این مورد باید توجه کنید که تخفیف حتما باید قبل از محاسبه مالیات و ارزش افزوده اعمال شود؛ برخی به اشتباه در ابتدا مالیات و عوارض را محاسبه و در مرحله آخر تخفیف را محاسبه می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مالیات و ارزش افزوده، مقاله اعتبار ارزش افزوده را از دست ندهید.
  • امضاء و مهر: در نهایت آخرین ویژگی فاکتور رسمی مورد تایید دارایی، عدم وجود خط خوردگی در فاکتور و وجود مهر و امضاء در فاکتورهاست.

دانلود فاکتور رسمی رایگان با فرمت استاندارد

در ادامه می توانید یک نمونه فرمت فاکتور رسمی و نمونه فاکتور فروش دستی را مشاهده کنید،‌همچنین می توانید نمونه فاکتور رسمی pdf و فاکتور رسمی word را دانلود کرده و بعد از دانلود فاکتور فروش، متناسب با نیاز خود فاکتور خام word رایگان را شخصی سازی کنید.

دانلود رایگان نمونه فاکتور فروش به صورت فایل ورد 👇

به "فاکتور رسمی" امتیاز بدهید

4.2 از 5 - (164 امتیاز ثبت شده)

پیشنهاد ویژه

حتما این پکیج ها را هم ببینید

نمونه قرارداد اجاره وسیله نقلیه چیست؟ نمونه قرارداد اجاره وسیله نقلیه، یک الگوی پیشنهادی است که به عنوان مرجع و راهنما در کنار دستورالعمل قرار داده شده است. هدف آن است که طرفین بتوانند با استفاده از این نمونه و متناسب با توافقات خود، قرارداد نهایی را تنظیم و امضا...
53,700 تومان
نمونه قرارداد کار ساعتی چیست؟ نمونه قرارداد کار ساعتی یک سند حقوقی است که شرایط استخدام یک کارگر را به صورت ساعتی و براساس تعداد ساعات کاری تعیین می‌کند. در این قرارداد، نحوه محاسبه دستمزد بر مبنای نرخ ساعتی، ساعات کار، مدت زمان قرارداد و سایر جزئیات شغلی مشخص می‌گردد....
53,700 تومان
نمونه قرارداد خرید محصول چیست؟ نمونه قرارداد خرید محصول، سندی است که شرایط و جزئیات خرید یک کالا یا محصول از فروشنده را توسط خریدار تعیین می‌کند. این قرارداد شامل مشخصات محصول، مبلغ، نحوه پرداخت و تحویل، مسئولیت‌ها و تعهدات طرفین می‌باشد. نمونه قرارداد خرید محصول شامل چه بخش هایی...
53,700 تومان

این مطالب را حتما بخوانید

مطالب مرتبط در اقیانوس آبی
افزایش فروش می تواند فرآیندی بسیار چالش برانگیز باشد.گاهی به علت شرایط و گاهی هم به دلیل عدم دانش کافی و انتخاب روش های نادرست، کسب و کارها فروششان را از دست می دهند. اگر شما هم جزو کسب و کارهایی هستید که در فروش خود مشکل دارید، حتما این مقاله را بخوانید…
راهکارهای افزایش فروش
افزایش فروش می تواند فرآیندی بسیار چالش برانگیز باشد.گاهی به علت شرایط و گاهی هم به دلیل عدم دانش کافی و انتخاب روش های نادرست، کسب و کارها فروششان را از دست می دهند. اگر شما هم جزو کسب و کارهایی هستید که در فروش خود مشکل دارید، حتما این مقاله را بخوانید…
برای اکثر مشاغل، ارزشمندترین و مهمترین دارایی آنها مشتریان هستند. مدیریت ارتباط با مشتری یا همان CRM تمام فعالیت ها و ابزارهایی است که به آن ها برای داشتن بهترین رابطه با مشتریان و کسب رضایتشان نیاز دارید…
مدیریت ارتباط با مشتری
برای اکثر مشاغل، ارزشمندترین و مهمترین دارایی آنها مشتریان هستند. مدیریت ارتباط با مشتری یا همان CRM تمام فعالیت ها و ابزارهایی است که به آن ها برای داشتن بهترین رابطه با مشتریان و کسب رضایتشان نیاز دارید…
اشتراک در
اطلاع از
guest
9 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
محمد
محمد
2 سال قبل

ممنون فایلها خیلی عالی بود

ضرابی
ضرابی
2 سال قبل

مقالتون اطلاع های مورد نیازمو بهم رسوند
از همه دست اندرکاران این سایت تشکر میکنم 🙏🏻💜

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  ضرابی
2 سال قبل

سلام. ممنون از شما
اگر به فرم های بیشتری در حوزه فروش نیاز دارید، پکیج اسنادکاربردی فروش رو بهتون پیشنهاد می کنم:
https://kasebyaar.com/shop/salepackage/

صابری
صابری
2 سال قبل

فاکتور رسمی برای همه‌ی مشتریا هست یا فقط بخش محدود!

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  صابری
2 سال قبل

در واقع اگر مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده هستید باید در عوض پرداخت مشتریان خود به آن ها فاکتور رسمی بدهید، و فرقی نمی کند که مشتری کالا یا خدمات شما اشخاص حقیقی یا بنگاه های اقتصادی باشند یا محصول و خدمت شما هزینه کم یا زیادی داشته باشد.

بیتا عسکری
بیتا عسکری
2 سال قبل

اطلاعات خواسته شده داخل فرم بنظرم کامله
خیلی واضح و خوب

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  بیتا عسکری
2 سال قبل

سلام. ممنون
فاکتور رسمی از جمله اسناد بسیار کاربردی و مهم در هر کسب و کاری هست و لازمه که اهمیتش توسط مدیران درک بشه

سینا کارگر
سینا کارگر
2 سال قبل

سلام. آیا اسناد و فرم های دیگه ای که مربوط به فروش باشن دارین؟

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  سینا کارگر
2 سال قبل

سلام. بله میتونین فرمهای رایج در حوزه فروش رو از طریق لینک زیر دانلود کنین:
https://kasebyaar.com/sale/

دانلود فاکتور رسمی

لطفا اطلاعات خود را به دقت وارد نمایید، چون این فایل ارزشمند به اطلاعات شما ارسال می‌شود.

دانلود شما آماده است

فاکتور رسمی

نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید: