Search

ویژگی ها:

  • قابلیت حذف واتر مارک
  • قابلیت جایگزین کردن لوگو کاسب یار با لوگوی خودتان
  • آموزش رایگان شخصی سازی اسناد

قیمت فروش:

رایگان!

برای دانلود "فرم تسویه حساب پرسنل" فرم زیر را تکمیل کنید:

پیشنهاد ویژه:

80%   2,000,000 تومان 399,000 تومان

پیشنهاد ویژه

:
:

فرم تسویه حساب پرسنل

فرم تسویه حساب پرسنل

قطع همکاری و پایان کار هر پرسنل در کسب و کارها دارای جزئیتای است که هم کارفرمایان هم پرسنل باید از آنها اطلاع کافی داشته و باید فرم تسویه حساب کامل و سند تسویه حساب برای رسمیت بخشیدن به آن وجود داشته باشد. به انجام اقداماتی که برای پایان همکاری کسب و کار با کارگر و یا کارمند صورت می گیرد اصطلاحا تسویه حساب می گویند که فرم تسویه حساب پرسنل از مهمترین فرم های اداری این بخش است.
در این مقاله از کاسب یار ضمن معرفی برگه تسویه، اجزای فرم تسویه حساب پرسنل را بیان کرده و همچنین نکاتی را درباره آن می خوانیم. در انتها نیز می توانید یک نمونه فرم تسویه حساب pdf را مشاهده کرده و در صورت تمایل فرم تسویه حساب کارگر pdf و نمونه فرم تسویه حساب word رایگان را دانلود نمایید.

فهرست مطالب

تسویه حساب یا تصویه حساب چیست؟

در زبان عامیانه ممکن است بین تسویه و تصفیه حساب شک وجود داشته باشد، تسویه به معنای برابر سازی و مساوی کردن بوده و تصفیه به معنای صاف کردن است. حال می توان فهمید که پرداخت حقوق و مزایای کارگران در حوزه حسابداری به معنای تسویه حساب است.
در انجام این عمل مانده حساب طرفین حساب شده و پس از آن می تواند رابطه کاری ادامه پیدا کرده و یا قطع شود. در پایان رابطه کاری یا قرارداد و پس از ارائه درخواست تسویه حساب (settlement proposal) با پرداخت بدهکاری ها یا مانده حقوق و به اصطلاح تسویه حساب نیاز است برگی رسمی به معنای تاییدیه تسویه حساب امضا شود. اگر به فرم تسویه حساب کارگر و کارفرما نیاز دارید، قطعا به فرم استعفا نیز نیاز خواهید داشت.

نحوه نوشتن تسویه حساب و استفاده از فرم

نمونه تسویه حساب با کارگر شامل حقوق و مزایایی که کارگر یا کارمند طلب دارد تنظیم شده و مبلغ معادل فرم تسویه حساب کارگر به تایید و امضای کارگر می رسد. در صورتی که واریز حقوق به بانک باشد، سند بانکی خود معادل امضای کارگر خواهد بود. تهیه این مستندات در شرح شغل مدیر مالی آمده است.

در زمان اتمام قرارداد کارگر یا کارمند چه باید کرد؟

به هنگام اتمام قرارداد پرسنل و نیاز نداشتن به تمدید قرارداد، امری مهم وجود دارد و آن این است که کارگر یا کارمند باید اموالی که از طرف شرکت در مدت زمان قرارداد در اختیار او قرار داده شده است را به مسئولین خود تحویل دهد. بهتر است فرم تحویل اموال به پرسنل داده شود تا به هنگام پس گرفتن بتوانند آن را امضا کنند.

پس از طی مراحل بالا پرسنل مربوطه باید میزان حضور، مرخصی ها، حقوق و… را مشخص کرده و به حسابداری مراجعه کرده تا این واحد حقوق و مزایای او را مشخص کند و سندتسویه حساب را به او بدهد. برای دانلود رایگان نمونه فرم تسویه حساب کارگران روی دکمه سبز کلیک کنید.

متن تسویه حساب کارگر

نامه تسویه حساب کارگر و متن تسویه حساب با کارگر به شرح زیر است. قابل ذکر است که متن آن با فرم تسویه حساب کارمند شرکت خصوصی و فرم تسویه حساب حقوق ماهانه تفاوتی ندارد.

اينجانب ————–فرزند———- داراي شماره شناسنامه————— صادره از —————-ساكن————— در كمال صحت نفس و بقاي عقل و شعور وبا اطلاع كامل از قوانين كار، تامين اجتماعي و ساير قوانين و بخشنامه هاي موجود صريحا اقرار و اظهار مي نمايم بر اينكه كليه حقوق قانوني اعم از دستمزد، حق بيمه، كمك هزينه خوار و بار ، مسكن ، حق اولاد ، اضافه كارو مزاياي ايام تعطيل ، بن كارگري ، مطالبات مربوط به مرخصي هاي ذخيره شده و استفاده نشده ، سنوات خدمتي، عيدي و پاداش ، حق لباس ، حق ماموريت و غيره خود را در مورخ با دريافت مبلغ ———ريال با شرکت ———— صلح نموده و تمام مبلغ را دريافت نموده ام.
وهمچنين با امضاء و تاييد اين صلح نامه حق هر گونه ادعا و اعتراضي را در خصوص موارد فوق ، در گذشته ،حال و آينده نسبت به دانشگاه محقق اردبیلی و واحد هاي تابعه از خود سلب مي نمايم و چنانچه پس از امضاء ذيل اين صلح نامه هر گونه شكايتي در اداره كار ، يا سازمان تامين اجتماعي ، مراجع دادگستري و ديوان عدالت اداري عليه دانشگاه محقق اردبیلی و واحد هاي تابعه تنظيم و ارائه نمايم قابل رسيدگي نخواهد داشت.

نام ونام خانوادگي كارفرما نام و نام خانوادگي كارگر

امضاء و مهر شركت محل امضاء واثر انگشت

در بالای متن تسویه حساب پرسنل باید حتما تاریخ هم نوشته شود. می توانید از همین نمونه متن تسویه حساب استفاده کنید و یا برگه تسویه حساب را دانلود کنید.

اجزای فرم تسویه حساب ماهانه کارگر

در ادامه درباره اجزای فرم تسویه حساب صحبت می کنیم. در سایت کاسب یار فرم تسویه حساب پرسنل رایگان قابل دانلود است. برگه تسویه حساب پرسنل باید شامل این موارد باشد:

• نام و نام خانوادگی کارپذیر (کارگر یا کارمند)
• نام پدر
• کد ملی
• (دیگر مشخصات کارپذیر)
• نام شرکت
• سمت کارگر یا کارمند
• تاریخ حضور در شرکت
• مشخصات مبلغ تسویه شده طی چک یا نقد بودن آن
• تاریخ امضای سند
• نام مدیر کسب و کار
• امضا و اثر انگشت کارمند یا کارگر
• امضا کارفرما

دانلود نمونه فرم تسویه حساب word 👇

به "فرم تسویه حساب پرسنل" امتیاز بدهید

4 از 5 - (169 امتیاز ثبت شده)

پیشنهاد ویژه

حتما این پکیج ها را هم ببینید

نمونه قرارداد پیمانکاری سرویس و تعمیر تجهیزات و ماشین آلات چیست؟ یک نمونه قرارداد پیمانکاری سرویس و تعمیر تجهیزات و ماشین آلات، سندی است که شرایط، مسئولیت ها و الزامات طرفین (کارفرما و پیمانکار) را برای انجام خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات مشخص می کند. نمونه قرارداد پیمانکاری سرویس و...
53,700 تومان
نمونه قرارداد مشاوره تبلیغاتی چیست؟ نمونه قرارداد مشاوره تبلیغاتی یک سند حقوقی است که شرایط و الزامات همکاری بین یک مشاور تبلیغاتی و مشتری را برای ارائه خدمات مشاوره در زمینه تبلیغات و بازاریابی تعیین می‌کند. نمونه قرارداد مشاوره تبلیغاتی شامل چه بخش هایی است؟ ماده 1: موضوع قرارداد ماده...
53,700 تومان
نمونه قرارداد خدمات و نگهداری سخت افزار و نرم افزار چیست؟ نمونه قرارداد خدمات و نگهداری سخت افزار و نرم افزار یک سند قانونی است که شرایط و جزئیات ارائه خدمات پشتیبانی، تعمیرات، به روزرسانی و نگهداری از سیستم های کامپیوتری شامل سخت افزارها و نرم افزارها را بین یک...
53,700 تومان

این مطالب را حتما بخوانید

مطالب مرتبط در اقیانوس آبی
یکی از حیاتی ترین اصول در قیمت گذاری و تسویه حساب کسب و کارها داشتن راهکار برای وصول مطالبات است…
بهبود وصول مطالبات
یکی از حیاتی ترین اصول در قیمت گذاری و تسویه حساب کسب و کارها داشتن راهکار برای وصول مطالبات است…
اگر به دنبال راهکارهای علمی برای تعیین قیمت، نوشتن قیمت و حتی گفتن قیمت محصولات و شرایط تخفیف دادن می گردید، حتما این مطلب را بخوانید.
قیمت گذاری و قیمت دادن
اگر به دنبال راهکارهای علمی برای تعیین قیمت، نوشتن قیمت و حتی گفتن قیمت محصولات و شرایط تخفیف دادن می گردید، حتما این مطلب را بخوانید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
18 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
رضازاده
رضازاده
1 سال قبل

میخواستم بدونم اگر در موقع تسویه حساب، مانده مرخصی رو محاسبه نکنند امکانش هست پیگیری قانونی کرد یا میتونند پرداخت نکنند؟

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  رضازاده
1 سال قبل

سلام. حتما باید پرداخت بشه
برابر با ماده ۶۴ قانون کار مرخصی استحقاقی با مزد است. لذا زمانی که کارگر از مرخصی استحقاقی خود استفاده می نماید عین این است که سر کار حضور دارد. بنابراین برای مدتی که از مرخصی استحقاقی استفاده شده است هم باید مزد پرداخت گردد و هم سایر مزایای زمان حضور در کارگاه مانند بن، مسکن، عیدی، سنوات، حق اولاد.

کاظمی
کاظمی
1 سال قبل

من مطالب زیادی در مورد تسویه حساب مطالعه کردم فرم خوبی هست ولی من در مجموعه قبلی که کار میکردم امضای کلیه معاونین و مسئولین قسمت های مختلف هم در لیست تسویه حساب هست.

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  کاظمی
1 سال قبل

بله درسته در برخی کسب و کارها نیاز هست چندین مدیر فرم تسویه رو امضا کنن. برای همین ما فایل وورد فرم تسویه حساب رو هم در اختیارتون گذاشتیم که بتونین ویرایشش کنین

زمانی
زمانی
1 سال قبل

دادن فرم تحویل اموال به پرسنل یکی از نکات مهم در کار هست که باید به اون توجه داشت و متاسفانه خیلی جاها این موضوع رو خیلی توجه نمیکنند.

خواجه زاده
خواجه زاده
1 سال قبل

به نظرمن کار تسویه حساب خیلی مهم هست مخصوصا که نیرو به هردلیلی تسویه حسابش برای خروج از اون مجموعه هست به اندازه کافی از نظر روحی دچار مشکل میشه منتظر گذاشتن و طولانی شدن کار تسویه حساب دیگه زیادیه

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  خواجه زاده
1 سال قبل

تسویه حساب کاریه که دقت زیادی و به همین دلیله که زمان میبره. فذم تسویه حساب میتونه این فرایند رو تسریع کنه

رهبری
رهبری
1 سال قبل

سلام. ممنون از اطلاعاتتون. متاسفانه من وقتی از مجموعه قبلی استعفا دادم بعدا متوجه شدم متن استعفام رو به دفتر مرکزی تهران ارسال نکردند جون من در متن علت قطع همکاری رو ذکر کرده بودم

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  رهبری
1 سال قبل

سلام. بله متاسفانه این مشکلات پیش میان. ولی به صورت قانونی باید علت قطع همکاری ذکر در فرم استعفا نوشته بشه

محسن اکرمی
محسن اکرمی
2 سال قبل

سلام. ایا شما فرم دریافت سفته رو هم دارید؟

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  محسن اکرمی
2 سال قبل

سلام. بله این فرم در پکیج اسناد کاربردی منابع انسانی به همراه 50 فرم دیگر وجود دارد:
https://kasebyaar.com/shop/hrpackage/

لاله رحمانی
لاله رحمانی
2 سال قبل

توضیحات درباره فرم کامل و واضح بودن و خیلی خوب تونستم ازش استفاده کنم ممنونم و خدا قوت

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  لاله رحمانی
2 سال قبل

🙏🌹

سحر حریری
سحر حریری
2 سال قبل

من واقعا الان خیلی فوری به همین فرم احتیاج داشتم تو گوگل گشتم اما خب یا کیفیت دانلود نداشت یا کامل نبود
مرسی که این فرم بسیار عالی رو اشتراک گذاشتید

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  سحر حریری
2 سال قبل

سلام. خوشحالیم که فرم تسویه برای شما کاربردی بوده. در صورتی که میخواین فرم های رایج در حوزه منابع انسانی رو ببینین به لینک زیر مراجعه کنید:
https://kasebyaar.com/hr/

حامد عزیزی
حامد عزیزی
2 سال قبل

سلام مرسی که این اطلاعات و فرم خوب رو برای دانلود گذاشتید. کاملا مشخصه براش وقت صرف شده

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  حامد عزیزی
2 سال قبل

سلام. ممنون از نظر لطف شما
این فرم بخشی از پکیج اسناد کاربردی منابع انسانی هست که اگر علاقه مند باشین میتونین همه رو یکجا تهیه کنین:
https://kasebyaar.com/shop/hrpackage/

فهیمه رحیمی
فهیمه رحیمی
2 سال قبل

واقعا کامل و بی نظیر توضیح داده شده بود و نیازمو برطرف کرد 😍😍❤️

دانلود فرم تسویه حساب پرسنل

لطفا اطلاعات خود را به دقت وارد نمایید، چون این فایل ارزشمند به اطلاعات شما ارسال می‌شود.

دانلود شما آماده است

فرم تسویه حساب پرسنل

نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید: