ویژگی ها:

  • قابلیت حذف واتر مارک
  • قابلیت جایگزین کردن لوگو کاسب یار با لوگوی خودتان
  • آموزش رایگان شخصی سازی اسناد

قیمت فروش:

رایگان!

برای دانلود "شرح شغل حسابدار" فرم زیر را تکمیل کنید:

پیشنهاد ویژه:

شرح شغل حسابدار

شرح شغل حسابدار

در کسب و کار ها از گذشته تا به امروز یکی از پست های مهم، حسابداری است. وظایف حسابدار به گونه ای است که این شخص می تواند با خدمات خود کسب و کار را در مسیر مالی صحیح قرار دهد و برای آن ها یک برنامه دقیق ایجاد کند. اما مدیران لازم است تا قبل از استخدام فردی برای این پست با شرح شغل آن نیز آشنا باشند.

در این مقاله از کاسب یار بیشتر با شرح وظایف حسابداری آشنا می شویم و نکاتی را درباره آن می خوانیم. در انتها نیز می توانید یک نمونه شرح وظایف حسابدار را مشاهده کنید و در صورت تمایل آن را بصورت فایل PDF و یا ورد (Word) دانلود نمایید.

فهرست مطالب

حسابدار کیست

قبل از شرح وظایف حسابدار باید با این که یک حسابدار کیست آشنا شویم. حسابدار فردی است که به نمایندگی از کسب و کار، عملکرد کسب و کار و معاملات تجاری را ثبت و گزارش می دهد. یک حسابدار خوب قبل از هر چیز باید با اصول اولیه حسابداری آشنا باشد. وظایف حسابداری به گونه ای است که جریان مالی کسب و کار و شرکت را نظارت را ثبت می کند. شرح وظایف این شغل بسیار متنوع و گسترده تر است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شویم.

مهارت مورد نیاز در شرح وظایف حسابدار

شرح شغل حسابدار به گونه ای است که طیف گسترده ای از مسئولیت ها و وظایف را در بر می گیرد. معمولا گفته می شود که یک حسابدار باید ویژگی های خاصی مانند توجه به جزئیات، مهارت های مالی قوی و… داشته باشد. اما علاوه بر این ها این حرفه نیاز به دیگر تخصص هایی نیز دارد. همانطور که گفته شد یک حسابدار در وهله اول باید با اصول حسابداری آشنا باشد. همچنین باید با مهارت هایی که در کسب و کار ها به طور معمول استفاده می شود مانن تهیه اظهارنامه مالیاتی و… نیز آشنا باشد. در ادامه به برخی از مهارت پایه ای که در شرح وظایف این شغل  آمده است اشاره می کنیم.

1. آشنایی با اکسل برای انجام وظایف حسابداری

امروزه در کسب و کار ها نرم افزار های به روزی برای سهولت انجام وظایف حسابداری موجود است اما همچنان نرم افزار اکسل در کسب و کار ها یکی از پر استفاده ترین نرم افزار ها برای انجام وظایف حسابداری است. این نرم افزار به علت سهولت در استفاده و همچنین انعطاف پذیری ای که دارد یکی از نرم افزار های محبوب در حوزه حسابداری است.
نرم افزار اکسل در انجام وظایف حسابداری بسیار محبوب است زیرا پتانسیل بالایی برای انجام این کار دارد. این نرم افزار شامل هزاران فرمول برای انجام وظایف یک حسابدار است. با توجه به این توضیحات می توان فهمید که یک حسابدار باید از مهارت بالایی در استفاده از اکسل داشته باشد.

2. مهارت ارتباطی برای وظایف حسابدار

شرح وظایف حسابدار مالی به گونه ای است که باید با طیف زیادی از همکاران، مشتریان و دیگر افراد ارتباط برقرار کند. علاوه بر این ها این شخص باید مکالمات تلفنی، جلسات حضوری و… زیادی برای ارتباط با دیگران داشته باشد. به همین دلیل انجام وظایف این شغل نیاز به مهارت ارتباطی بالایی دارد تا این شخص بتواند اطلاعاتی که می خواهد را به صورت واضح و صحیح انتقال دهد. بالا بودن مهارت ارتباطی یک حسابدار در کنار بهتر انجام شدن وظایف حسابدار به اعتبار کسب و کار نیز می افزاید.

3. مهارت تحلیلی در وظایف یک حسابدار

یکی از مهمترین وظایف این شغل تحلیل داده های مالی، تجزیه و تحلیل داده ها و تعامل بین آن اطلاعات با دیگر بخش های مختلف کسب و کار است. به همین دلیل یک حسابدار باید مهارت تحلیل بالایی داشته باشد. یک حسابدار باید با تحلیل داده ها چالش های پیش روی کسب و کار را شناسایی کند و برای آن ها یک راه حل موثر پیدا کند.

4. مدیریت زمان در شرح شغل حسابدار

امروزه برخی از حسابداران ممکن است با چند مشتری و یا در یک کسب و کار بر روی چند پروژه کار کند. به همین دلیل برای انجام وظایف این شغل، شخص باید زمان خود را برای انجام کار ها مدیریت کند و زمان خاصی را برای انجام هر کاری در نظر بگیرد. در صورتی که یک حسابدار بتواند مدیریت زمان را به درستی انجام دهد می تواند وظایف حسابداری را نیز به درستی و در زمان درست خود انجام دهد

5. توجه به جزئیات در شرح شغل حسابدار

یک حسابدار برای آن که بتواند اطلاعات کسب و کار را به شکل منظم و دقیق نگه دارد باید از توجه بالایی به جزئیات برخوردار باشد. در کسب و کار ها داده های مالی معمولا آنقدر زیاد می شود که امکان اشتباه در آن به وجود می آید. اگر یک حسابدار داده های خود را منظم و دسته بندی نکند می تواند در آینده به یک مشکل اساسی و بزرگ تبدیل شود

6. سواد رایانه ای در وظایف حسابدار

علاوه بر نرم افزار اکسل که در مورد اول به آن اشاره کردیم برای انجام وظایف حسابداری این شخص باید از سواد رایانه ای بالایی برخوردار باشد تا بتواند از نرم افزار های حسابداری پیشرفته و روز استفاده کند.

7. ذکاوت در تجارت برای انجام وظایف حسابداری

یک حسابدار تاثیرگذار باید کارکرد اساسی یک شغل را درک کند تا بتواند داده ها را به درستی تحلیل کند. اگر فردی که قرار است در این پست کار کند از اطلاعات مالی به روزی برخوردار باشد می تواند به کسب و کار کمک بزرگی کند.

شرح وظایف حسابدار و وظایف حسابداری چیست

همانطور که گفته شد مهم ترین وظیفه ای که یک حسابدار بر عهده دارد، بررسی صحت کلیه معاملات است. کسب و کار ها می تواند یک حسابدار را به صورتی قراردادی برای تهیه اظهارنامه مالیاتی خود نیز استخدام کنند و یا به صورت تمام وقت برای رسیدگی به امور خود این شخص را استخدام کند.
برخی از وظایف حسابدار به شرح زیر است:

  • حسابرسی به حقوق و دستمزد ماهانه ی پرسنل
  • تهیه ی گزارش از هزینه ها، بودجه، درآمد و…
  • بررسی داده های به دست آمده از گزارشات
  • گزارش سود و زیان
  • گزارش ماهانه ی حسابداری
  • تجزیه و تحلیل درامد ها و هزینه ها
  • تجزیه و تحلیل داده ها برای تهیه اظهارنامه مالیاتی

به "شرح شغل حسابدار" امتیاز بدهید

4.7 از 5 - (9 امتیاز ثبت شده)

پیشنهاد ویژه

حتما این پکیج ها را هم ببینید

مجموعه کامل محصولات کاسب یار یعنی ۸ پکیج دانلودی فرم های پرکاربرد کسب و کار را به همراه ۲ ابزار حیاتی کسب و کار را با تخفیف ویژه %۸۵ تهیه کنید.
86%   7,079,000  990,000 
 با طراحی یک سیستم پاداش حرفه ای بی تفاوتی پرسنل فروش را از بین ببرید و انگیزه آنها برای فروش بیشتر را فعال کنید.
70%   399,000  119,000 
با اکسل صدور فاکتور، به جای محاسبات دستی و خطاهای زیاد،‌ سریع و ساده و تنها با چند کلیک، صدور فاکتور فروش خود را انجام دهید.
70%   180,000  54,000 

این مطالب را حتما بخوانید

مطالب مرتبط در اقیانوس آبی
یکی از حیاتی ترین اصول در قیمت گذاری و تسویه حساب کسب و کارها داشتن راهکار برای وصول مطالبات است…
بهبود وصول مطالبات
یکی از حیاتی ترین اصول در قیمت گذاری و تسویه حساب کسب و کارها داشتن راهکار برای وصول مطالبات است…
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

دانلود شرح شغل حسابدار

لطفا اطلاعات خود را به دقت وارد نمایید، چون این فایل ارزشمند به اطلاعات شما ارسال می‌شود.

دانلود شما آماده است

شرح شغل حسابدار

نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید: