-->

ویژگی ها:

  • قابلیت حذف واتر مارک
  • قابلیت جایگزین کردن لوگو کاسب یار با لوگوی خودتان
  • آموزش رایگان شخصی سازی اسناد

قیمت فروش:

رایگان!

برای دانلود "شرح وظایف واحد فروش" فرم زیر را تکمیل کنید:

پیشنهاد ویژه:

شرح وظایف واحد فروش

شرح وظایف واحد فروش

یکی از مهم ترین واحد ها و بخش ها در هر کسب و کاری واحد فروش است. هر کسب و کاری با فروش است که پایدار است و برای ادامه ی کار خود به آن نیاز دارد. به همین دلیل است که واحد فروش را یکی از مهم ترین واحد های کسب و کار می دانیم.

افرادی که در واحد فروش در حال فعالیت هستند اگر کار خود را به درستی انجام دهند می توانند یک کسب و کار را به موفقیت برسانند. به همین دلیل آشنایی با شرح شغل و وظایف واحد فروش می تواند به مدیران در استخدام پرسنل این واحد کمک کند.

در ادامه ی این مقاله نیز شما می توانید یک نمونه از شرح وظایف واحد فروش را در قالب های pdf و word دانلود کنید. همچنین شما می توانید از خدمات دیگر وبسایت  کاسب یار یعنی خدمت مشاور کسب و کار که یک نرم افزار تحلیل کسب و کار آنلاین است استفاده کنید.

فهرست مطالب

مدیر فروش در واحد فروش کیست؟

هر واحدی نیاز به یک مدیر دارد و مدیر واحد فروش نیز سرپرست فروش یا همان مدیر فروش است. این فرد بر پیشرفت محصول نظارت می کند و همچنین با تدوین استراتژی فروش به فروشندگانی که در انجام کار خود ب مشکل مواجه هستند کمک می کند. این شخص به صورت مستقیم بر عملکر فروشندگان و نمایندگان فروش نظارت داشته و بیشترین تاثیر را در استخدام و اخراج آن ها دارد.

تصمیم گیری ها در واحد فروش چگونه است؟

واحد فروش نسبت به دیگر واحد ها مانند واحد بازاریابی بر روی تصمیماتی مانند طراحی خدمات مشتری، پشتیبانی، قیمت گذاری و… تاثیر بیشتری را دارد. به همین دلیل به کسب و کار ها توصیه می شود تا این واحد با دیگر واحد ها ارتباط و رابطه نزدیک تری داشته باشد.

مشارکت واحد فروش با دیگر واحد ها

گاهی مواقع پیش می آید که مدیران به این نکته اهمیت نمی دهند که این واحد باید با دیگر واحد ها رابطه مستقیمی داشته باشد. به شکلی که گاهی مواقع پیش می آید که مدیران در راه رسیدن به اهدافشان این نکته که واحد فروش باید در رابطه با توسعه محصول جدید، قیمت گذاری و… مشارکت داشته باشد را فراموش می کنند. بنابراین می توان اهمیت همکاری و مشارکت واحد فروش با دیگر واحد ها برای سود آوری را متوجه شد به همین دلیل لازم است تا تا این واحد را در تصمیم گیری های مربوط به بازار، بازاریابی و… مشارکت داد.

تعامل واحد فروش و بازاریابی

تعامل بین واحد ها به معانی این است که واحد ها تا چه حدی فعالیت هایشان را از طریق ملاقات و جلسات رسمی هماهنگ می کنند. یا به زبانی دیگر تعامل به معنای ارتباطی است که واحد های یک کسب و کار باهم دارند. زمانی یک تعامل به شکل موثر رخ می دهد که واحد ها وظیفه ای را به شکل مرتب با اطلاعات ساختار یافته ای مانند یادداشت، مدارک و… در جلسات مبادله کنند

به "شرح وظایف واحد فروش" امتیاز بدهید

5 از 5 - (5 امتیاز ثبت شده)

پیشنهاد ویژه

حتما این پکیج ها را هم ببینید

 با طراحی یک سیستم پاداش حرفه ای بی تفاوتی پرسنل فروش را از بین ببرید و انگیزه آنها برای فروش بیشتر را فعال کنید.
119,000 
با اکسل پیش فاکتور و فاکتور رسمی، به جای محاسبات دستی و خطاهای زیاد،‌ سریع و ساده و تنها با چند کلیک صدور فاکتورهایتان را انجام دهید.
54,000 
واحد فروش از جمله واحد هایی است که هر روزه به اسناد و فرم های زیادی برای انجام امور اداری و فروش نیاز دارد. تهیه یک پکیج از فرم های پر کاربردی می تواند باعث شود تا در وقت و هزینه این واحد صرفه جویی شود. در این صفحه از...
100,000  40,000 

این مطالب را حتما بخوانید

مطالب مرتبط در اقیانوس آبی
هر کسب و کاری که داشته باشید باید برای افزایش فروش اینترنتی خود نیز تلاش کنید زیرا امروزه همه چیز به سمت دیجیتالی شدن پیش می رود. افزایش فروش اینترنتی از طریق کانال های آنلاین کمی شبیه پرتاب توپ بولینگ است، یعنی از آنچه که هست آسان تر به نظر می رسد.
فروش اینترنتی و انلاین
هر کسب و کاری که داشته باشید باید برای افزایش فروش اینترنتی خود نیز تلاش کنید زیرا امروزه همه چیز به سمت دیجیتالی شدن پیش می رود. افزایش فروش اینترنتی از طریق کانال های آنلاین کمی شبیه پرتاب توپ بولینگ است، یعنی از آنچه که هست آسان تر به نظر می رسد.
افزایش فروش می تواند فرآیندی بسیار چالش برانگیز باشد.گاهی به علت شرایط و گاهی هم به دلیل عدم دانش کافی و انتخاب روش های نادرست، کسب و کارها فروششان را از دست می دهند. اگر شما هم جزو کسب و کارهایی هستید که در فروش خود مشکل دارید، حتما این مقاله را بخوانید…
راهکارهای افزایش فروش
افزایش فروش می تواند فرآیندی بسیار چالش برانگیز باشد.گاهی به علت شرایط و گاهی هم به دلیل عدم دانش کافی و انتخاب روش های نادرست، کسب و کارها فروششان را از دست می دهند. اگر شما هم جزو کسب و کارهایی هستید که در فروش خود مشکل دارید، حتما این مقاله را بخوانید…
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
هراتیان

سلام. تفاوت واحد فروش با واحد بازاریابی چیه؟ در برخی سازمان ها مسئول این دو واحد یکی هست

پگاه جلالی

سلام. بسیار سوال خوبی پرسیدین
تمرکز واحد فروش بر زمان حال است و هدف آن فقط سود لحظه است. این بخش است که باید بقای شرکت را در بازار تضمین نماید. اما بازاریابی یک نگاه بلندمدت دارد و هدف آن مشخص کردن مسیر شرکت و ایجاد علاقه در بازار برای محصولات شرکت است. بهتر است یک نفر مسئولیت هر دو بخش بازاریابی و فروش را به عهده نداشته باشد، چون تمرکز بر زمان حال و پیش بردن فروش نیاز به مهارت‌هایی دارد که چندان با نگاه رو به آینده و مشتری‌محور بخش بازاریابی همخوانی ندارند.

shimaa

سلام . ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار مخاطب می ذارید. این قسمت که نوشته بودید: “واحد فروش باید باسایر واحد ها رابطه مستقیمی داشته باشد” خیلی مهمه چون تیم فروش با مشتری در ارتباط مستقیم قرار میگیرد و شناخت سازمان و کارهای اون میتونه به پرزنت بهتر مشتری کمک بسیاری بکنه

پگاه جلالی

سلام و ممنون از شما و نظر لطفتون
از وظایف نیروهای واحد فروش همكاری و كمک به ساير كاركنان برای دسترسی به اهداف مشترک سازمان هست

ستوده

ممنون از مطالب خوبتون و ارائه شرح وظایف مدیر فروش خیلی لازم داشتم برای پیشبرد اهدافم

عابدی

مسلما مدیر فروش یکی از ارکان اصلی واحدها در هر مجموعه خواهد بود. و فشار کاری زیادی رو باید متحمل بشن

پگاه جلالی

سلام. بله شرح وظایف مدیر فروش رو میتونین در لینک زیر ببینین:
https://kasebyaar.com/sales-manager-job-description/

دانلود شما آماده است

شرح وظایف واحد فروش

نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید: