Search

ویژگی ها:

 • قابلیت حذف واتر مارک
 • قابلیت جایگزین کردن لوگو کاسب یار با لوگوی خودتان
 • آموزش رایگان شخصی سازی اسناد

قیمت فروش:

رایگان!

برای دانلود "شرح وظایف کارپرداز و مسئول خرید" فرم زیر را تکمیل کنید:

پیشنهاد ویژه:

80%   2,000,000 تومان 399,000 تومان

پیشنهاد ویژه

:
:

شرح وظایف کارپرداز و مسئول خرید

شرح وظایف کارپرداز و مسئول خرید

یکی از مسئولیت های مهم در هر کسب و کار یا سازمانی، مسئولیت خرید است. وظایف کارپرداز و یا مسئول خرید به صورت مستقیم بر روی هزینه های شرکت تاثیر می گذارد. شرح وظایف کارپرداز به گونه ای است که بخشی حیاتی از موفقیت کسب و کار را شامل می شود. به همین دلیل یک مسئول خرید در کسب و کار ها وظیفه ای موثر و حیاتی را بر عهده دارند

در این مطلب از کاسب یار به معرفی وظایف کارپرداز می پردازیم در انتها نیز می توانید یک نمونه شرح وظایف مسئول خرید یا کارپرداز را مشاهده کنید و در صورت تمایل آن را بصورت فایل PDF و یا ورد (Word) دانلود نمایید. می توانید دیگر شرح شغل ها را نیز از طریق کازیو دانلود کنید.

فهرست مطالب

مسئول خرید یا کارپرداز کیست؟

در هر سازمانی مفهوم و شرح وظایف مامور خرید می تواند متفاوت باشد اما یک مفهوم کلی برای تمام آنان مشترک است. پیش از آشنا شدن با شرح وظایف مامور خرید ابتدا باید فهم درستی را از وظایف کارپرداز به دست آوریم یا بدانیم اصلا کارپردازی چیست و شغل کارپردازی چیست ؟
وظایف کارپرداز به گونه ای است که او مسئولیت خرید یا موافقت با خرید کالا های مورد نیاز کسب و کار یا شرکت را بر عهده دارد. اما شاید سوال شود که کارپردازی چیست یا هدف کسب و کار ها از استخدام مسئول خرید چیست؟ در اینجا باید گفت که هدف کسب و کار ها از استخدام کارپرداز تهیه ی کالای مورد نیاز خود با بهترین قیمت و کیفیت است.
وظایف کارپرداز فراتر از پشت میز نشستن است. شرح وظایف مسئول خرید به گونه ای است که او باید به صورت روزانه فعالیت های پیوسته ای را برای شناخت تامین کنندگان کالا و ارزیابی آن ها انجام دهد. این فعالیت ها معمولا در خارج از کسب و کار انجام می شود

مراحل خرید در شرح وظایف کارپرداز

خرید برای یک مامور خرید یعنی ابتدا پیدا کردن یک تامین کننده و مذاکره با او و سپس بستن قرارداد در بهترین شکل ممکن. شرح وظایف کارپرداز به گونه ای است که اگر بهترین تامین کننده را بتواند انتخاب کند می تواند تاثیر مستقیمی را در بهبود هزینه های کسب و کار بگذارد. در اینجا حساسیت کار مسئول خرید و وظایف کارپرداز مشخص می شود. به همین دلیل است که تنها دانستن مراحل خرید معمولا برای یک مامور خرید کافی نیست. این شخص باید بهترین ارائه کنندگان را پیدا کند و بهترین قرارداد ها را ببندد.

ویژگی های یک کارپرداز موفق

یک کارپرداز موفق باید ویژگی های شخصیتی خاصی داشته باشد تا بتواند در کار خود موفق باشد. این شخص باید دقیق، کنجکاو، لایق و رهبر باشد. این ویژگی ها، ویژگی یک مسئول خرید موفق است.

شرح وظایف کارپرداز در ادارات دولتی

امروزه مردم برای خرید کالای مورد نیاز خود ابتدا برای پیدا کردن بهترین قیمت ها به جستجو در اینترنت می پردازند. یک مسئولیت خرید هم علاوه بر فعالیت مستقیم در بازار باید از بازار های آنلاین امروزی غافل نماند و بتواند از این بستر به شکل مناسب استفاده کند.

هدف کارپردازی چیست

همانطور که گفته شد هداف کارپرداز پیدا کردن مناسب ترین قیمت با بهترین کیفیت است. او باید خرید ها را در بهترین زمان انجام دهد تا کار سازمان به دلیل نداشتن مواد اولیه یا برخی وسایل متوقف نشود.

مهارت های مورد نیاز در شرح وظایف مسئول خرید

زمانی که شما تصمیم برای استخدام یک مامور خرید می گیرید باید ابتدا از مهارت هایی که یک مامور خرید باید داشته باشد. شخصی که قرار است به عنوان کارپرداز در کسب و کار شما فعالیت کند ابتدا باید به بازار مسلط باشد و بتواند آن را به خوبی بررسی کند تا بهترین قیمت ها و کالا ها را پیدا کند. او علاوه بر قیمت باید در مورد خدمات پس از فروش هر محصول و خدماتی که برای شرکت تهیه می کند نیز تحقیق کند

1. قدرت مذاکره

یکی از مهم ترین مهارت ها برای کسی که در بازار کار می کند قدرت مذاکره است. در شرح وظایف مسئول خرید قدرت مذاکره برای انجام بهترین خرید ها یکی از ملزومات است.
یک مامور خرید برای انجام بهترین مذاکره باید استراتژی های مذاکره را به خوبی بلد باشد. این موارد از اصول اولیه مذاکره است. کسی که از قدرت مذاکره بالایی برخوردار باشد علاوه بر بستن بهترین قرارداد ها می تواند روابط بیشتری را نیز بسازد.

2. تحلیلگر بودن

یک کارپرداز موفق باید پس از جمع آوری اطلاعات و دانش کافی از بازار، آن ها را تجزیه و تحلیل کند. یک مامور خرید تحلیلگر باید جزئیات و ارتباط مسائل با یکدیگر را به خوبی درک کند. تحلیل گر بودن می توان مامور خرید را در تصمیم گیری کمک کند و بهترین تصمیمات را بگیرد.

3. آگاهی تجاری

این موضوع که یک شخص بخواهد در بازار به دنبال کالاهای مختلف بگردد و بهترین قیمت را پیدا کند بدون دانش تجاری امکان پذیر نمی باشد. اگر به دنبال یک کارپرداز هستید که بتواند پیشنهادات موثر و کارامی را به کسب و کار شما بدهد باید به دنبال شخصی باشید که آگاهی خوبی در زمینه تجارت و کسب و کار داشته باشد.
آگاهی تجاری به معنای درک چگونگی موفقیت کسب و کار ها از طریق خرید و فروش است. شخصی که در این پست قرار است فعالیت کند باید اطلاعات به روزی نسبت به اخبار بازار روز داشته باشد.

4. تسلط بر حسابداری و امور مالی

شرح وظایف مسئول خرید به گونه ای است که او را زیر مجموعه بخش امور مالی و بازرگانی یک شرکت و کسب و کار قرار می دهد. به همین دلیل است که تسلط مامور خرید بر امور مالی و حسابداری مهم است.
نیاز نیست یک کارپرداز و مسئول خرید به اندازه یک حسابدار یا مدیر مالی اطلاعات داشته باشد اما باید بتواند اعداد و ارقام را به دقت بررسی کند.
علاوه بر آن به دلیل آن که این شخص باید قرارداد ها را تنظیم کند و ببندد، باید بر اصول و قوانین قرارداد ها نیز مسلط باشد. همچنین این شخص باید فاکتور هایی که از فروشندگان دریافت می کند را با دقت بررسی کند.

5. ارتباط با تامین کننده

با خرید از فروشندگان و تامین کنندگان ارتباطی بین کسب و کار و آن ها شکل می گیرد. این ارتباط اگر به شکلی درست برقرار شود می تواند در روند کار کسب و کار تاثیر مثبت و ویژه ای بگذارد

6. سایز دانش ها برای مامور خرید

در اینجا به برخی دیگر از مهارت هایی که لازمه انجامه وظایف کارپرداز است می پردازیم

 • آشنایی با کسب و کار و سازمان.
 • دقت و کنجکاو بودن نسبت به جنبه های مختلف یک کالا
 • قدرت برقراری ارتباط
 • اعتماد بنفس
 • قدرت تصمیم گیری
 • و….

وظایف مسئول خرید

در اینجا به برخی از وظایف مسئول خرید اشاره می کنید. شما میتوانید با دانلود فرم شرح وظایف مسئول خرید بیشتر با وظایف کارپرداز ها آشنا شوید.

 • اطلاع از نیاز واحد های مختلف کسب و کار و سازمان
 • پیش بینی موجودی انبار و نظارت بر آن
 • تحقیق و شناسایی تامین کنندگان و محصولات موجود در بازار
 • ارزیابی مزایده و مناقصه ها برای انتخاب فروشنده و تامین کنندگان
 • مذاکره بر سر قیمت
 • توافق و بستن بهترین قرارداد ممکن
 • اطمینان حاصل کردن نسبت به دریافت به موقع خرید ها
 • اطمینان حاصل کردن نسبت به رسیدن به موقع محصولات به انبار
 • بررسی فاکتور ها و پرداخت ها
 • و…

به "شرح وظایف کارپرداز و مسئول خرید" امتیاز بدهید

4.6 از 5 - (10 امتیاز ثبت شده)

پیشنهاد ویژه

حتما این پکیج ها را هم ببینید

قرارداد قانون کار چیست؟ قرارداد قانون کار متن قرارداد کاری بین کارگر و کارفرما است که به موجب آن کارمند برای مدت معین یا دائم در ازای دریافت حق الزحمه برای کارفرما، کار انجام می‌دهد.  قرارداد قانون کار یک قرارداد قانون مدنی است که با توجه به شرایط و ضوابط...
249,000 تومان
قرارداد عدم افشای اطلاعات چیست؟ قرارداد عدم افشای اطلاعات (NDA) نوعی قرارداد قانونی است که بین دو یا چند طرف منعقد می شود تا محرمانه بودن اطلاعات را تضمین کند. طرفین قرارداد، به عنوان افشاکننده و گیرنده شناخته می شوند. افشاکننده اطلاعات محرمانه ای را در اختیار گیرنده قرار می...
249,000 تومان
قرارداد عدم رقابت چیست؟ قرارداد عدم رقابت، قراردادی است که بین کارفرما و کارگر یا کارمند تنظیم می‌شود، در این قرارداد، کارمند یا کارگر تعهد می‌دهد که پس از اتمام همکاری با کارفرما، به مدت معینی، در فعالیت‌های تجاری یا حرفه‌ای مشابه کارفرما با افراد دیگر همکاری نخواهد کرد. دلایل...
249,000 تومان

این مطالب را حتما بخوانید

مطالب مرتبط در اقیانوس آبی
ارزیابی تامین کنندگان موضوعی بسیار مهم در مدیریت هزینه های سازمان است و شما به عنوان مدیر باید هنر انتخاب و ارزیابی تامین کنندگان را برای ادامه شراکت داشته باشید…
ارزیابی تامین کنندگان- قرارداد پیمانکاری
ارزیابی تامین کنندگان موضوعی بسیار مهم در مدیریت هزینه های سازمان است و شما به عنوان مدیر باید هنر انتخاب و ارزیابی تامین کنندگان را برای ادامه شراکت داشته باشید…
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
صادق پور
صادق پور
1 سال قبل

چه فرم هایی از حوزه منابع انسانی رو به صورت رایگان میتونم دانلود کنم؟

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  صادق پور
1 سال قبل

از طریق لینک زیر میتونین اقدام کنین:
https://kasebyaar.com/hr/

ناصریان
ناصریان
1 سال قبل

شرح وظایف انباردار رو هم دارین؟

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  ناصریان
1 سال قبل

سلام بله البته میتونین از لینک زیر دانلود کنین:
https://kasebyaar.com/warehouse-keeper-job-description/

دانلود شرح وظایف کارپرداز و مسئول خرید

لطفا اطلاعات خود را به دقت وارد نمایید، چون این فایل ارزشمند به اطلاعات شما ارسال می‌شود.

دانلود شما آماده است

شرح وظایف کارپرداز و مسئول خرید

نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید: