فرم امتیازدهی مشتریان

اگر به تعریف باشگاه مشتریان نگاهی بیاندازید، مهمترین بخش و یا به قولی هسته ی هر باشگاه مشتریان، سیستم امتیازدهی به مشتری است، که میتواند باعث وفادارسازی مشتری شود. شیوه امتیازدهی به مشتریان در باشگاه  نه‌تنها بر اساس مبلغ پرداختی بلکه بر اساس تعداد دفعات مراجعه، فاصله بین مراجعات و مدت زمانی که از آخرین مراجعه او گذشته است وخواهد بود. امتیازدهی به مشتری با هدف ارائه تخفیف و یا اعتبار درآینده باعث می شود مشتریان یاد بگیرند که هرچقدر به کسب و کار شما وفادارتر باشند تخفیف بیشتری دریافت خواهند کرد.

در این مقاله ضمن بررسی معیارهای امتیازدهی به مشتریان،‌ یک نمونه فرم امتیازدهی به مشتریان مشاهده خواهید کرد، که می توانید آن را بصورت PDF و یا فایل Word دانلود نمایید. شما در وبسایت kasebyaar.com علاوه بر دانلود فرم ها در بخش کازیو، میتوانید از خدمت مشاوره کسب و کار نیز برای تحلیل کسب و کار خود به صورت آنلاین از طریق یک نرم افزار هوشمند بهره مند شوید.

فهرست مطالب

چرا امتیازدهی به مشتریان مهم است؟

اگر علاوه به جذب مشتری بیشتر، وفادارسازی مشتریان فعلی نیز یکی از اهداف شماست، باید هنگام ارائه خدمات به مشتریان رضایت آنها را نیز در نظر بگیرید. برای افزایش رضایت مشتری راه های مختلفی وجود دارد به طور مثال،‌ تخفیف دهی، اعتباردهی، صدور کارت های هدیه و… . اما باید برای ارائه هرکدام، سیاست هایی را در نظر بگیرید،‌ تا هدف اصلی شما یعنی وفادارسازی مشتری تحقق یابد. امتیازدهی به خرید مشتریان، یکی از سیاست های جذب و ترغیب مشتری برای خرید از محصولات شما می باشد. البته این امتیاز دهی می تواند ابعاد مختلفی داشته باشد:

  • مبلغ پرداختی
  • تعداد دفعات مراجعه
  • فاصله بین مراجعات
  • مدت زمانی که از آخرین مراجعه او گذشته
  • امتیازدهی در ازای معرفی افراد
  • و

فرم امتیازدهی مشتریان شامل چه مواردی میشود؟

اطلاعاتی که در فرم امتیازدهی مشتریان دریافت می شود بسته به سیاست های اتخاذ شده برای امتیازدهی متفاوت باشد،‌ اما به طور کلی شامل موارد زیر است.

  • پارامتر های امتیازدهی به مشتری
  • وضعیت مشتری در پارامتر های مشتخص شده
  • امتیاز دریافتی مشتری با توجه به پارامتر ها
  • گروه بندی مشتری براساس امتیاز

نمونه فرم امتیازدهی مشتریان

در ادامه می توانید یک نمونه فرم امتیازدهی مشتریان را مشاهده کنید،‌ همچنین امکان دانلود این فرم بصورت PDF و Word نیز برای شما فراهم شده تا بتوانید فرم را متناسب با نیاز شخصی سازی کرده و از آن برای وفادارسازی و امتیازدهی مشتریان استفاده کنید.

به "فرم امتیازدهی مشتریان" امتیاز بدهید

به این post امتیاز بدهید!

این مطالب را حتما بخوانید

مطالب مرتبط در اقیانوس آبی
برای اکثر مشاغل، ارزشمندترین و مهمترین دارایی آنها مشتریان هستند. مدیریت ارتباط با مشتری یا همان CRM تمام فعالیت ها و ابزارهایی است که به آن ها برای داشتن بهترین رابطه با مشتریان و کسب رضایتشان نیاز دارید…

اسناد بیشتر در کازیو

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

تمایل دارید بصورت هفتگی جدیدترین های حوزه کسب و کار را از کاسب یار بشنوید ؟

کاسب یار

کاسب یار به صاحبان و مدیران کسب و کارها کمک میکند ضمن تشخیص مشکلات و موانع موجود کسب و کار خود را بهبود و توسعه دهند. راهکار های ارائه شده توسط کاسب یار کم هزینه بوده و قابل اجرا هستند.

کاسب یار همچنین تمامی ابزار های مورد نیاز را در اختیار شما می گذارد تا برای بهبود کسب و کار و همچنین توسعه فردی، شما را از هر منبع دیگری بی نیاز کند.

© 2021، تمامی حقوق مادی و معنوی کاسب یار (دستیار هوشمند کسب و کار) متعلق به شرکت اقیانوس آبی (oghyanooseabi.com) می باشد.

پشتیبانی کاسب یار

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

دانلود شما آماده است

فرم امتیازدهی مشتریان

نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید: