کاسب یار

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

فرم امتیازدهی مشتریان

اگر به تعریف باشگاه مشتریان نگاهی بیاندازید، مهمترین بخش و یا به قولی هسته ی هر باشگاه مشتریان، سیستم امتیازدهی به مشتری است، که میتواند باعث وفادارسازی مشتری شود. شیوه امتیازدهی به مشتریان در باشگاه  نه‌تنها بر اساس مبلغ پرداختی بلکه بر اساس تعداد دفعات مراجعه، فاصله بین مراجعات و مدت زمانی که از آخرین مراجعه او گذشته است وخواهد بود. امتیازدهی به مشتری با هدف ارائه تخفیف و یا اعتبار درآینده باعث می شود مشتریان یاد بگیرند که هرچقدر به کسب و کار شما وفادارتر باشند تخفیف بیشتری دریافت خواهند کرد.

در این مقاله ضمن بررسی معیارهای امتیازدهی به مشتریان،‌ یک نمونه فرم امتیازدهی به مشتریان مشاهده خواهید کرد، که می توانید آن را بصورت PDF و یا فایل Word دانلود نمایید.

فهرست مطالب

چرا امتیازدهی به مشتریان مهم است؟

اگر علاوه به جذب مشتری بیشتر، وفادارسازی مشتریان فعلی نیز یکی از اهداف شماست، باید هنگام ارائه خدمات به مشتریان رضایت آنها را نیز در نظر بگیرید. برای افزایش رضایت مشتری راه های مختلفی وجود دارد به طور مثال،‌ تخفیف دهی، اعتباردهی، صدور کارت های هدیه و… . اما باید برای ارائه هرکدام، سیاست هایی را در نظر بگیرید،‌ تا هدف اصلی شما یعنی وفادارسازی مشتری تحقق یابد. امتیازدهی به خرید مشتریان، یکی از سیاست های جذب و ترغیب مشتری برای خرید از محصولات شما می باشد. البته این امتیاز دهی می تواند ابعاد مختلفی داشته باشد:

  • مبلغ پرداختی
  • تعداد دفعات مراجعه
  • فاصله بین مراجعات
  • مدت زمانی که از آخرین مراجعه او گذشته
  • امتیازدهی در ازای معرفی افراد
  • و

فرم امتیازدهی مشتریان شامل چه مواردی میشود؟

اطلاعاتی که در فرم امتیازدهی مشتریان دریافت می شود بسته به سیاست های اتخاذ شده برای امتیازدهی متفاوت باشد،‌ اما به طور کلی شامل موارد زیر است.

  • پارامتر های امتیازدهی به مشتری
  • وضعیت مشتری در پارامتر های مشتخص شده
  • امتیاز دریافتی مشتری با توجه به پارامتر ها
  • گروه بندی مشتری براساس امتیاز

نمونه فرم امتیازدهی مشتریان

در ادامه می توانید یک نمونه فرم امتیازدهی مشتریان را مشاهده کنید،‌ همچنین امکان دانلود این فرم بصورت PDF و Word نیز برای شما فراهم شده تا بتوانید فرم را متناسب با نیاز شخصی سازی کرده و از آن برای وفادارسازی و امتیازدهی مشتریان استفاده کنید.

دانلود "فرم امتیازدهی مشتریان"

اسناد بیشتر در کازیو

اسناد بیشتر در کازیو

نظرات کاربران درباره "فرم امتیازدهی مشتریان"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمایل دارید بصورت هفتگی جدیدترین های حوزه کسب و کار را از کاسب یار بشنوید ؟

کاسب یار

کاسب یار به صاحبان و مدیران کسب و کارها کمک میکند ضمن تشخیص مشکلات و موانع موجود کسب و کار خود را بهبود و توسعه دهند. راهکار های ارائه شده توسط کاسب یار کم هزینه بوده و قابل اجرا هستند.

کاسب یار همچنین تمامی ابزار های مورد نیاز را در اختیار شما می گذارد تا برای بهبود کسب و کار و همچنین توسعه فردی، شما را از هر منبع دیگری بی نیاز کند.

© 2021، تمامی حقوق مادی و معنوی کاسب یار (دستیار هوشمند کسب و کار) متعلق به شرکت اقیانوس آبی می باشد.

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

پشتیبانی کاسب یار

برای  شروع روی نام کارشناس مورد نظر کلیک کنید تا در واتساپ چت کنید.

معمولا کمتر از چند دقیقه جواب داده خواهد شد: