فرم استخدام چه در شرکت های کوچک و چه در سازمان های بزرگ یکی از فرم های مهم است که در این مقاله از کازیو برای شما آماده استفاده شده است. بخشی از روال رسمی پذیرش نیروی انسانی این فرم تلقی می شود چرا که سازمان ها با کمک فرم استخدام اطلاعاتی منظم و یکدست از افراد جویای کار بدست می آورند و با غربالگری  اولیه متقاضیان کار فرآیند استخدام نیرو را تسهیل می کنند و کارفرما با نگاهی گذرا به فرم های استخدام می فهمد که رزومه ی کدام یک از کارجویان ارزش بررسی بیشتری را دارد.

در این مطلب به معرفی فرم استخدام می پردازیم و در انتها نیز می توانید یک نمونه فرم استخدام را مشاهده کنید و در صورت تمایل آن را بصورت فایل PDF و یا ورد (Word) دانلود نمایید. همچنین شما می توانید در وبسایت kasebyaar.com با استفاده از خدمت مشاور کسب و کار از یک هوش مصنوعی و نرم افزار انلاین انلایز کسب و کار استفاده کنید

فهرست مطالب

مزیت فرم استخدام نسبت به رزومه کاری چیست؟

اگر بجای استفاده از فرم استخدام،‌ رزومه ی افراد را ملاک بررسی قراردهید، ممکن است خود و سازمان را به دردسر بی اندازید. چرا که معمولا کارجویان در نوشتن رزومه در مورد سوابق، مهارت ها وبزرگنمایی می کنند تا روی کارفرما تاثیر بگذارند. پس باید حواستان باشد کسی که در نوشتن رزومه ی تاثیر گذار مهارت دارد اما شایستگی کمتری نسبت به سایرین برای آن فرصت شغلی دارد را استخدام نکنید.

اما در مقابل در سازمان هایی که برای فرآیندهای استخدام و اخراج خود سیستم سازی انجام داده اند، با بکارگیری فرم استخدام،‌ فرصت بزرگنمایی را از افراد می گیرند و شرایط را برای رقابت عادلانه تر و بر مبنای شایستگی ها بین متقاضیان شغل فراهم می کنند.

فرم استخدام باید چه اطلاعاتی را از کارجویان دریافت کند؟

بطور معمول فرم استخدام اطلاعاتی در زمینه های زیر را از متقاضیان دریافت می کند:

  • اطلاعات شخصی
  • سوابق تحصیلی
  • سابقه کار
  • معرف
  • مهارت ها
  • سوالات روانشناسی
  • و

نمونه فرم استخدام

در ادامه می توانید یک نمونه فرم استخدام را مشاهده کنید،‌ همچنین امکان دانلود این فرم بصورت PDF و Word نیز برای شما فراهم شده تا بتوانید فرم را متناسب با نیاز شخصی سازی کرده و از آن برای استخدام نیرو استفاده کنید.

به "فرم استخدام" امتیاز بدهید

4.1 از 5 - (17 امتیاز ثبت شده)

این مطالب را حتما بخوانید

مطالب مرتبط در اقیانوس آبی
سیستم سازی استخدام و اخراج باعث می شود که در زمان شما صرفه جویی شده، برای هر سمت سازمانی فرد مناسب تری پیدا کنید، عادلانه رفتار کنید، راحت تر کارمندانتان را کنترل کنید و اصولی اخراج کنید…
در هر کسب و کار تعدادی نیرو و تعدادی سمت سازمانی وجود دارد و فرد مناسب باید برای شغل مناسب انتخاب شود. شما به عنوان مدیر کسب و کار یا مدیر منابع انسانی، باید بدانید که هر فردی برای چه شغلی مناسب است و افراد را در سمت های سازمانی قرار دهید که متناسب با ویژگی های شخصیتی و مهارت های آن ها است.

اسناد بیشتر در کازیو

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

تمایل دارید بصورت هفتگی جدیدترین های حوزه کسب و کار را از کاسب یار بشنوید ؟

کاسب یار

کاسب یار به صاحبان و مدیران کسب و کارها کمک میکند ضمن تشخیص مشکلات و موانع موجود کسب و کار خود را بهبود و توسعه دهند. راهکار های ارائه شده توسط کاسب یار کم هزینه بوده و قابل اجرا هستند.

کاسب یار همچنین تمامی ابزار های مورد نیاز را در اختیار شما می گذارد تا برای بهبود کسب و کار و همچنین توسعه فردی، شما را از هر منبع دیگری بی نیاز کند.

© 2021، تمامی حقوق مادی و معنوی کاسب یار (دستیار هوشمند کسب و کار) متعلق به شرکت اقیانوس آبی (oghyanooseabi.com) می باشد.

پشتیبانی کاسب یار

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

دانلود شما آماده است

فرم استخدام

نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید: