کاسب یار

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

فرم استخدام چه در شرکت های کوچک و چه در سازمان های بزرگ یکی از فرم های مهم است و بخشی از روال رسمی پذیرش نیروی انسانی تلقی می شود چرا که سازمان ها با کمک فرم استخدام اطلاعاتی منظم و یکدست از افراد جویای کار بدست می آورند و با غربالگری  اولیه متقاضیان کار فرآیند استخدام نیرو را تسهیل می کنند و کارفرما با نگاهی گذرا به فرم های استخدام می فهمد که رزومه ی کدام یک از کارجویان ارزش بررسی بیشتری را دارد.

در این مطلب به معرفی فرم استخدام می پردازیم و در انتها نیز می توانید یک نمونه فرم استخدام را مشاهده کنید و در صورت تمایل آن را بصورت فایل PDF و یا ورد (Word) دانلود نمایید.

فهرست مطالب

مزیت فرم استخدام نسبت به رزومه کاری چیست؟

اگر بجای استفاده از فرم استخدام،‌ رزومه ی افراد را ملاک بررسی قراردهید، ممکن است خود و سازمان را به دردسر بی اندازید. چرا که معمولا کارجویان در نوشتن رزومه در مورد سوابق، مهارت ها وبزرگنمایی می کنند تا روی کارفرما تاثیر بگذارند. پس باید حواستان باشد کسی که در نوشتن رزومه ی تاثیر گذار مهارت دارد اما شایستگی کمتری نسبت به سایرین برای آن فرصت شغلی دارد را استخدام نکنید.

اما در مقابل در سازمان هایی که برای فرآیندهای استخدام و اخراج خود سیستم سازی انجام داده اند، با بکارگیری فرم استخدام،‌ فرصت بزرگنمایی را از افراد می گیرند و شرایط را برای رقابت عادلانه تر و بر مبنای شایستگی ها بین متقاضیان شغل فراهم می کنند.

فرم استخدام باید چه اطلاعاتی را از کارجویان دریافت کند؟

بطور معمول فرم استخدام اطلاعاتی در زمینه های زیر را از متقاضیان دریافت می کند:

  • اطلاعات شخصی
  • سوابق تحصیلی
  • سابقه کار
  • معرف
  • مهارت ها
  • سوالات روانشناسی
  • و

نمونه فرم استخدام

در ادامه می توانید یک نمونه فرم استخدام را مشاهده کنید،‌ همچنین امکان دانلود این فرم بصورت PDF و Word نیز برای شما فراهم شده تا بتوانید فرم را متناسب با نیاز شخصی سازی کرده و از آن برای استخدام نیرو استفاده کنید.

دانلود "فرم استخدام"

اسناد بیشتر در کازیو

اسناد بیشتر در کازیو

نظرات کاربران درباره "فرم استخدام"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمایل دارید بصورت هفتگی جدیدترین های حوزه کسب و کار را از کاسب یار بشنوید ؟

کاسب یار

کاسب یار به صاحبان و مدیران کسب و کارها کمک میکند ضمن تشخیص مشکلات و موانع موجود کسب و کار خود را بهبود و توسعه دهند. راهکار های ارائه شده توسط کاسب یار کم هزینه بوده و قابل اجرا هستند.

کاسب یار همچنین تمامی ابزار های مورد نیاز را در اختیار شما می گذارد تا برای بهبود کسب و کار و همچنین توسعه فردی، شما را از هر منبع دیگری بی نیاز کند.

© 2021، تمامی حقوق مادی و معنوی کاسب یار (دستیار هوشمند کسب و کار) متعلق به شرکت اقیانوس آبی می باشد.

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

پشتیبانی کاسب یار

برای  شروع روی نام کارشناس مورد نظر کلیک کنید تا در واتساپ چت کنید.

معمولا کمتر از چند دقیقه جواب داده خواهد شد: