1

ویژگی ها:

  • قابلیت حذف واتر مارک
  • قابلیت جایگزین کردن لوگو کاسب یار با لوگوی خودتان
  • آموزش رایگان شخصی سازی اسناد

قیمت فروش:

رایگان!

برای دانلود "فرم ارزیابی عملکرد کارکنان" فرم زیر را تکمیل کنید:

پیشنهاد ویژه:

فرم ارزیابی عملکرد کارکنان

فرم ارزیابی عملکرد کارکنان

در هر کسب و کاری برای ارزیابی کارکنان، علاوه بر جلسات محاسبه ارزیابی، حضور یک فرم اداری نیز ضروری است به نام فرم ارزیابی عملکرد کارکنان. با ارزیابی به موقع و صحیح کارکنان می توان نرخ بازدهی و بهره وری آن ها را افزایش داد که همین موضوع می تواند باعث رضایت هر چه بیشتر کارکنان و کارفرمایان شود.
در این مطلب از کاسب یار ضمن معرفی فرم ارزیابی عملکرد کارکنان، با نکات مهمی درباره آن اشنا شده و در انتها نیز می توانید یک نمونه فرم ارزشیابی پرسنل را مشاهده کنید و در صورت تمایل آن را بصورت فایل PDF و یا ورد (Word) دانلود نمایید.

فهرست مطالب

ارزیابی عملکرد کارکنان چیست؟

ارزیابی عملکرد کارکنان به طور معمول توسط تیم منابع انسانی و یا مدیریت برای ارزیابی عملکرد کارکنان بر اساس قالبی استاندارد یا مشخص شده توسط کسب و کار یا سازمان انجام می شود. این عمل که امری حیاتی برای هر سازمان و کسب و کار است به آن ها کمک می کند تا تا عملکرد کارکنان خود را دنبال کرده و همچنین بدانند که آیا کسب و کارشان در مسیر درست اهدافشان حرکت می کند یا نه؟
فرایند ارزیابی عملکرد پرسنل کمک می کند تا عملکرد پرسنل را در زمینه ها بهره وری، نقاط قوت و ضعف و… بررسی می کند. این ارزیابی در اینده می تواند معیاری باشد برای افزایش حقوق، ارتقا و یا عزل کارمندان باشد.

اهمیت استفاده از فرم ارزیابی عملکرد کارکنان

کارکنان یکی از عوامل مهم در پیشرفت یک کسب و کار هستند. ارزیابی آن ها با فرم ارزیابی عملکرد، دید بازتری را به مدیران برای فرایند های دیگری مانند جذب، آموزش و توسعه می دهد. با شناخت اهداف ارزیابی عملکرد کارکنان می توانیم به صورت موثرتری عملکرد کارکنان را ارزیابی کنیم. برخی از اهداف استفاده از فرم ارزیابی عملکرد کارکنان به شرح زیر است:

  1. شناسایی کارکنان برای اعمال اقداماتی مانند افزایش حقوق، ارتقا، تعلیق، اخراج و…
  2. بررسی و شناخت نقاط ضعف و قوت پرسنل
  3. شناخت کارکنان برای نیاز های آموزشی پرسنل برای بهبود عملکرد آنها.
  4. انگیزش کارکنان به وسیله بازخورد دادن و تعیین سطح عملکرد آن ها
  5. سنجش ادامه یا بازبینی برنامه های آموزشی و ارتقا بخشی
  6. فراهم آوری منبعی برای تحقیق و ارجاع در آینده

مزایای ارزیابی عملکرد کارکنان

یک مجموعه از اهداف مشخص برای ارزیابی عملکرد کارکنان به مدیران کمک می کند تا یک مزیت رقابتی نسبت به دیگر رقبا به دست آورند. در نهایت مدیران می توانند به وسیله آن تصمیماتی منطقی تر را برای توسعه و پیشرفت کسب و کار خود اتخاذ کنند. مزیت های استفاده از فرم ارزیابی عملکرد و سپس تحلیل آن عبارتند از:

1. توسعه کارمندان و سازمان

به وسیله فرم ارزیابی عملکرد کارکنان می توان چارچوبی را برای توسعه شغلی و آموزش کارمندان ایجاد کرد. به وسیله این عمل می توان نقاط قوت و ضعف کارکنان و پرسنل را تحلیل کرد تا به این وسیله انتصاب و استخدام افراد در مشاغل مختلف به طور موثر و کارآمد تری اتفاق افتد.

2. ارتقا سمت کارمندان

مدیران کسب و کار به وسیله این فرایند می توانند کارکنانی که باید به جایگاه بالاتری ارتقا یابند یا برخی دیگر که باید تنزل رتبه یافته یا اخراج شوند را شناسایی کنند.

3. افزایش روحیه پرسنل

هر کارمند و پرسنلی علاقه دارد تا نظر کسب و کار و یا سازمانی که در آن مشغول به کار هست را بداند. به وسیله داشتن یک فرایند مناسب ارزیابی کارکنان، باعث شناخت پرسنل از خودشان شده و به آنان در مسیر توسعه کمک می کند. ایجاد انگیزه در کارمندان و حس مشارکت از مزایای دیگر ارزیابی عادلانه آن هاست.

5. ابزار چندکاره مدیریت

مدیران می توانند به وسیله فرایند ارزشیابی از قابلیت های کارکنان خود باخبر شده و بر اساس آن یک برنامه مناسب برای ارتقا، جابجایی و… تنظیم کنند. علاوه بر ارزیابی عملکرد کارکنان مدیران می توانند به وسیله این فرایند یک ساختار مناسب برای دستمزد ها ایجاد کنند.

دانلود فرم ارزیابی عملکرد کارمندان

همانطور که گفته شد ارزشیابی پرسنل یکی از امور ضروری برای کسب و کار ها است. این عمل نوعی دارایی برای کسب و کار ها به حساب می آید و شما می توانید فرم ارزیابی عملکرد کارمندان را به دو فرمت word و پی دی اف دانلود کنید و برای کسب و کار خود استفاده کنید.

به "فرم ارزیابی عملکرد کارکنان" امتیاز بدهید

4.3 از 5 - (18 امتیاز ثبت شده)

پیشنهاد ویژه

حتما این پکیج ها را هم ببینید

واحد فروش از جمله واحد هایی است که هر روزه به اسناد و فرم های زیادی برای انجام امور اداری و فروش نیاز دارد. تهیه یک پکیج از فرم های پر کاربردی می تواند باعث شود تا در وقت و هزینه این واحد صرفه جویی شود. در این صفحه از...
100,000 40,000
پکیج منابع انسانی عبارت است از بیش از 50 فرم پرکاربرد برای مدیران و صاحبان کسب و کار و همچنین مدیران منابع انسانی. این پکیج در واقع شامل اسنادی است که مدیران منابع انسانی برای مدیریت واحد خود بسیار به آن ها نیاز دارند. در این بسته فرم هایی که...
100,000 40,000
پکیج دانلودی با بیش از 40 فرم و سند پر کاربرد برای واحد مالی و حسابداری در کسب و کار هاست. این فرم ها را می توان حیاتی ترین فرم ها در واحد کسب و کار نامید که دانلود یکجای این فایل ها می تواند باعث شود در زمان این واحد صرفه جویی شود. اسنادی که در این پکیج قرار دارد در قالب pdf و word می باشد که به راحتی حسابداران و مدیران مالی می توانند از آن ها استفاده کنند.
100,000 40,000

این مطالب را حتما بخوانید

مطالب مرتبط در اقیانوس آبی
در بسیاری از سازمان ها با این که کارمندان از نظر مالی و حقوقی راضی هستند، ریزش نیرو بسیار زیاد است. دلیل این امر بدون شک رفتار غیر مناسب و غیر هوشمندانه مدیریت با کارمندان است…
رفتار با منابع انسانی
در بسیاری از سازمان ها با این که کارمندان از نظر مالی و حقوقی راضی هستند، ریزش نیرو بسیار زیاد است. دلیل این امر بدون شک رفتار غیر مناسب و غیر هوشمندانه مدیریت با کارمندان است…
در هر کسب و کار تعدادی نیرو و تعدادی سمت سازمانی وجود دارد و فرد مناسب باید برای شغل مناسب انتخاب شود. شما به عنوان مدیر کسب و کار یا مدیر منابع انسانی، باید بدانید که هر فردی برای چه شغلی مناسب است و افراد را در سمت های سازمانی قرار دهید که متناسب با ویژگی های شخصیتی و مهارت های آن ها است.
چطور فرد مناسب را برای شغل مناسب پیدا کنیم؟
در هر کسب و کار تعدادی نیرو و تعدادی سمت سازمانی وجود دارد و فرد مناسب باید برای شغل مناسب انتخاب شود. شما به عنوان مدیر کسب و کار یا مدیر منابع انسانی، باید بدانید که هر فردی برای چه شغلی مناسب است و افراد را در سمت های سازمانی قرار دهید که متناسب با ویژگی های شخصیتی و مهارت های آن ها است.
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سهیلی

سلام. ممنون از مقاله خوبتون. این که مدیر با ارزیابی نیرو بتونه تصمیم درستی اتخاذ کنه و اگر نیرویی در بدو ورود به پستی گمارده شده ولی بعداز ارزیابی های متعدد به این نتیجه برسه که برای این پست مناسب نیست و در عوض برای پستی دیگر مناسب هست کمک بزرگی به سازمان و خود نیرو خواهد بود تا با علاقه و استعدادی که دارد کار را انجام دهد.

kasebyar

سلام. بله درسته. شرکت‌ها از ارزیابی عملکرد استفاده می‌کنند تا به کارمندان درباره کارشان بازخورد بدهند و علاوه بر مشخص شدن عملکردشان، افزایش حقوق و پاداش‌ها و همچنین تصمیم‌های دیگر را بر طبق این ارزیابی بگیرند.

kasebyar

ارزشیابی عملکرد کارکنان معمولاً توسط بخش‌های منابع انسانی (HR) به عنوان راهی برای پیشرفت کارمندان در حرفه خود طراحی می‌شوند. اگر این ارزایبی بر اساس شاخص ها صورت بگیره دیگه بی عدالتی رخ نمیده. شرح وظایف مدیر منابع انسانی رو میتونین در لینک زیر ببینین:
https://kasebyaar.com/hr-head-job-description/

زارع

مسلما فرم ارزیابی خیلی مهم و تاثیر گذار هست ولی در بعضی از جاها برای اینکه در حقوق کارمند تاثیر خواهد داشت خیلی واقعی انجام نمیشه

kasebyar

👍

ورود

دانلود شما آماده است

فرم ارزیابی عملکرد کارکنان

نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید: