فرم شرایط احراز شغل

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید فردی را استخدام کنید و به این موضوع فکر کرده اید که کسی که نیاز دارید برای این شغل استخدام کنید چه ویژگی ها، مهارت ها و دانشی مورد نیاز است تا فرد بتواند از عهده ی مسئولیت های این شغل برآید؟ یکی از فرم هایی که می تواند در اینجا به کمک شما بیاید فرم شرایط احراز شغل است. این اطلاعات که شامل همه ی بحث هایی است که به نوعی به فرد شاغل باز می گردد. اهمیت وجود و تکمیل فرم شرایط احراز شغل زمانی بیشتر می شود که شما بخواهید فرآیند استخدام را به واحد یا فرد دیگری در سازمان واگذار کنید، چرا که اگر شرایط احراز شغل مشخص و شفاف نباشد احتمال دارد فرد اشتباهی استخدام شود و و نتواند در آن شغل وظابف خود را بدرستی انجام دهد.

در این مقاله ابتدا به معرفی فرم شرایط احراز شغل می پردازیم و در انتها نیز می توانید یک نمونه فرم شرایط احراز شغل را مشاهده کنید و در صورت تمایل آن را بصورت فایل PDF و یا ورد (Word) دانلود نمایید. شما می توانید در وبسایت kasebyaar.com علاوه بر دانلود فرم های مورد نیاز خود از کازیو با مراجعه به بخش مشاور کسب و کار از یک نرم افزار و هوش مصنوعی برای تحلیل کسب و کار خود استفاده کنید.

فهرست مطالب

فرم شرایط احراز شغل چیست؟

فرم شرایط احراز شغل یا Job Specification که به ازای هر جایگاه شغلی در سازمان خود بایستی به صورت مجزا تنظیم کنید اطلاعات مربوط به ویژگی‌های فردی که می‌خواهد در آن شغل مشغول به کار شود را مشخص می کند. فرم شرایط احراز شغل شامل همه ی بحث هایی است که به فردی که قرار است این شغل را بر عهده بگیرد مربوط می شود. چه مهارت ها و دانشی برای این شغل مورد نیاز است؟ فردی که در این جایگاه شغلی قرار میگیرد چه توانمندی هایی باید داشته باشد؟ آیا مرد یا زن بودن فردی که در این موقعیت مشغول به کار می شود اهمیتی دارد؟ محدوده ی سنی چطور ؟ آیا انجام وظایف و مسئولیت های این شغل توانایی فیزیکی خاصی نیاز دارد؟ همه ی مواردی که گفته شد و مواردی از این دست، تحت عنوان شرایط احراز شغل،‌ بایستی در فرم مربوطه ثبت گردد.

نمونه فرم شرایط احراز شغل

در ادامه می توانید یک نمونه فرم شرایط احراز شغل را مشاهده کنید،‌ همچنین امکان دانلود این فرم بصورت PDF و Word نیز برای شما فراهم شده تا بتوانید فرم را متناسب با نیاز سازمان شخصی سازی کرده و از آن برای سیستم سازی کسب و کار خود استفاده کنید.

به "فرم شرایط احراز شغل" امتیاز بدهید

3 از 5 - (2 امتیاز ثبت شده)

این مطالب را حتما بخوانید

مطالب مرتبط در اقیانوس آبی
فراخوان، مصاحبه، استخدام، آموزش، بیمه و مزایای یک کارمند جدید برای سازمان شما هزینه بر است. پس باید در انتخاب نیروی انسانی جدید حداکثر دقت را داشته باشید و برای فراخوان و استخدام درست وقت بگذارید. وقتی پای صحبت مدیران می نشینیم، اکثر آن ها از اینکه نیروی خوب وجود ندارد، گله و شکایت دارند. اگر شما هم از آن دسته از مدیران هستید، باید به شما بگوییم که درست است که نیروی متخصص و خوب کم است، اما مدیرانی که به دنبال جذب و استخدام کارمند متخصص باشند هم کم هستند.

اسناد بیشتر در کازیو

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

تمایل دارید بصورت هفتگی جدیدترین های حوزه کسب و کار را از کاسب یار بشنوید ؟

کاسب یار

کاسب یار به صاحبان و مدیران کسب و کارها کمک میکند ضمن تشخیص مشکلات و موانع موجود کسب و کار خود را بهبود و توسعه دهند. راهکار های ارائه شده توسط کاسب یار کم هزینه بوده و قابل اجرا هستند.

کاسب یار همچنین تمامی ابزار های مورد نیاز را در اختیار شما می گذارد تا برای بهبود کسب و کار و همچنین توسعه فردی، شما را از هر منبع دیگری بی نیاز کند.

© 2021، تمامی حقوق مادی و معنوی کاسب یار (دستیار هوشمند کسب و کار) متعلق به شرکت اقیانوس آبی (oghyanooseabi.com) می باشد.

پشتیبانی کاسب یار

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

دانلود شما آماده است

فرم شرایط احراز شغل

نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید: