ثبت نام لاتاری گرین کارت

زمان باقی مانده تا پایان ثبت نام لاتاری 2024

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

لاتاری چیست؟

وزارت امور خارجه ایالات متحده هر ساله قرعه کشی برگزاری می کند که به آن برنامه ویزای مهاجرتی تنوع نژادی (Diversity Visa Lottery or DV Lottery) یا لاتاری گرین کارت آمریکا و یا بطورخلاصه لاتاری گفته می شود.

هدف ایالات متحده افزایش تنوع نزادی مهاجرانی است که برای زندگی به ایالات متحده مهاجرت می‌کنند.

طی این برنامه هرساله به 55هزار نفر که بطور تصادفی انتخاب شده اند (براساس سهمیه ای که وزارت امورخارجه برای متقاضیان کشور مبدا در نظر می گیرد) اجازه می‌دهد تا اقامت دائم که معمولا “گرین کارت” نامیده می شود را دریافت کنند.

در لاتاری های سال های گذشته از بین این ۵۵هزار نفر، بیش از ۴۵۰۰ نفر ایرانی برنده گرین کارت شده اند؛ البته این سهمیه در سال های اخیر افزایش یافته، بطوری که تعداد ایرانی که در دوره لاتاری 2022 برنده دریافت گرین کارت شده اند 5737 نفر بود.

چرا لاتاری گرین کارت متقاضی زیاد دارد؟

لاتاری آمریکا، ساده‌ترین و البته ارزانترین روش برای مهاجرت به آمریکاست. هرساله برگزار می شود، نیاز به شرایط خاصی ندارد و تقریبا همه می توانند در آن شرکت کنند.

برندگان لاتاری پس از دریافت ویزای لاتاری می توانند به همراه خانواده (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) به آمریکا سفر کنند. بر خلاف سایر روش های مهاجرت، برندگان لاتاری در مدت کوتاهی گرین کارت خود را دریافت و از تمامی امتیازات شهروندان آمریکایی بهره مند می شود.

مزایای برنده لاتاری 2024

شرایط لازم برای ثبت‌نام لاتاری 2024

همانطور که قبلا گفتیم لاتاری گرین‌کارت ساده‌ترین روش برای مهاجرت به آمریکا می باشد. تنها شرط لازم برای ثبت نام و شرکت در این برنامه داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و یا دو سال سابقه کار تخصصی در پنج سال اخیر می باشد.

مدارک مورد نیاز برای لاتاری 2024

تنها مدرک لازم برای ثبت‌نام لاتاری، عکس می‌باشد، این عکس باید استانداردهای لاتاری را داشته باشد. همچنین علاوه بر ثبت‌نام کننده اصلی برای همسر و فرزندان نیز بایستی در هنگام ثبت نام عکس  آپلود  شود.

برای مشاهده شروط لازم برای عکس لاتاری اینجا کلیک کنید.

مهلت ثبت نام برای لاتاری 2024

ثبت‌نام لاتاری 2024، در روز چهارشنبه 13 مهر 1401 ساعت 19:30 (به وقت تهران) آغاز شده و در روز سه شنبه 17 آبان 1401 ساعت 20:30 (به وقت تهران) به پایان می‌رسد.

اما توصیه ما این است که ثبت‌نام را به روزهای پایانی موکول نکنید، چرا که به دلیل افزایش ترافیک ثبت‌نام در روزهای آخر بسیار سخت می شود و حتی ممکن است باعث از دست رفتن فرصت برای شما شود.

افزایش شانس قبولی در لاتاری 2024

هر فرد در هر سال فقط یکبار می تواند در لاتاری ثبت نام کرده و شانس خود را امتحان کند. اگر برای بار دوم فرآیند ثبت‌نام را طی کنید خطایی دریافت نمی کنید، اما سیستم شما را به عنوان متقلب شناسایی کرده و شما را در قرعه کشی شرکت نخواهد داد.

با این حال ۲ گروه از افراد می توانند شانس خود را را برای قبولی در لاتاری ۲۰۲۴، دو برابر و یا ۳ برابر کنند.

لاتاری دو شانسه

گروه اول افراد متاهل هستند، این افراد می‌توانند از دوشانس برای قبولی در لاتاری بهره مند شوند. به این صورت که ثبت‌نام آنها دوباره انجام شده با این تفاوت که یکبار آقا به عنوان متقاضی اصلی ثبت شده و خانم به عنوان همسر، و بار دوم خانم به عنوان متقاضی و آقا به عنوان همسر ثبت‌نام می شود.

لاتاری سه شانسه

گروه دوم افراد مجرد بین ۱۸ تا ۲۱ ساله هستند. این افراد علاوه برای ۲ شانس که از طریق والدین خود بدست می آورند، خودشان نیز در صورت داشتن شرایط می توانند مستقل ثبت نام کرده و شانس سوم برای قبولی در لاتاری گرین کارت آمریکا را کسب کنند.

مزایای ثبت‌نام لاتاری 2024 از طریق کاسب‌یار

هرساله متقاضیان زیادی از طریق سایت اصلی لاتاری  (که زیر نظر وزارت امورخارجه ایالات متحده) اداره می شود، برای ثبت نام اقدام می کنند. اما بدلیل سختی هایی که در مراحل ثبت نام وجود دارد افراد زیادی بدلیل ثبت‌نام اشتباه از لیست شرکت کنندگان در قرعه‌کشی حذف می‌شوند. 

البته از دست دادن قرعه‌کشی این دوره تنها ضرر شما نخواهد بود، گاهی اوقات وبسایت لاتاری متوجه این اشتباه نمی شود و شما در لاتاری شرکت داده می شوید. این موضوع زمانی غم‌انگیز می‌شود که شما برنده می شوید و بعد از هزینه های بسیار برای مصاحبه به سفارت آمریکا می روید ولی آفیسر شما را به خاطر اطلاعات غلط رد می کند.

ثبت نام صحیح و تخصصی برای لاتاری به گونه ای که تمامی نکات و شرایط عکس و اطلاعات فرم ثبت نام لاتاری را تکمیل نمایید، بسیار ضروری و پر اهمیت می باشد. کارشناسان کاسب‌یار با تجربه کاری در این زمینه می توانند بهترین ثبت نام را بدون اشکال و اشتباه برای شما انجام دهند تا شانس شما جهت برگزیده شدن در لاتاری افزایش پیدا کند.

در این راستا کاسب یار به دلیل حساسیت این پروسه در بالاترین سطح کیفیت ممکن در کنار متقاضیان عزیز خواهد بود، تا بتوانند این مسیر را با آرامش خاطر و امنیت بالا طی نمایند.

همراه بودن با تیم کاسب یار می تواند شما را در این مسیر یاری کند.

مراحل ثبت‌نام لاتاری 2024 از طریق کاسب‌یار

1. تکمیل فرم ثبت‌نام لاتاری توسط شما

در ابتدا  شما از طریق دکمه ثبت‌نام در لاتاری در همین صفحه برای  ثبت اطلاعات خود اقدام می کنید. علاوه بر اطلاعات مورد نیاز عکس خود و افراد خانواده خود را نیز آپلود می کنید.

2. ثبت‌نام شما در لاتاری توسط کاسب‌یار

تا ۲۴ ساعت پس از ثبت درخواست توسط شما،‌ کارشناسان کاسب‌یار اطلاعات شما را بررسی، ثبت نام شما را درسایت لاتاری نهایی کرده و فرم تاییدیه را برای شما ارسال می کنند.

3. اطلاع‌رسانی نتیجه لاتاری توسط کاسب‌یار

پس از اعلام نتایج نیازی نیست شما نتایج را بررسی کنید، ما اینکار را انجام می دهیم و تیجه را از طریق ایمیل و پیامک (برای همه) و تماس تلفنی (برای برندگان)به شما اطلاع می دهیم.

هزینه ثبت‌نام لاتاری 2024

ثبت‌نام در لاتاری هزینه ای ندارد و میتوانید خودتان از طریق وبسایت لاتاری به آدرس  dvprogram.state.gov ثبت نام خود را انجام دهید. چنانچه بخواهید برای ثبت نام صحیح و تخصصی و همچنین جلوگیری از مشکلات احتمالی از کاسب‌یار کمک بگیرید می توانید این کار را به ما بسپارید.

کلیه خدمات از ۰ تا ۱۰۰ توسط کاسب‌یار انجام می شود و از این بابت هزینه کارگزاری دریافت می شود.

ثبت‌نام مجردی

این پکیج ویژه افراد مجرد است.

امکانات:
  • ثبت نام صحیح و اصولی
  • پیگیری و اطلاع رسانی رایگان نتایج

150,000 تومان

ثبت‌نام خانوادگی

این پکیج ویژه افراد متاهل است.

امکانات پکیج مجردی به علاوه:
  • ثبت نام ۲ شانسه: رایگان
  • تعداد فرزندان: بدون محدودیت

300,000 تومان

** برای ثبت نام 3 شانسه می بایستی علاوه بر ثبت نام خانوادگی به ازای هر فرزند واجد شرایط ثبت نام را بصورت مجردی انجام دهید.

سوالات متداول

در این بخش پرتکرارترین سوالاتی که کاربران مطرح می کنند را آورده ایم، تا شما نیز سریعتر جواب خورد را دریافت کنید.

چنانچه سوال شما در این لیست نیست می توانید از طریق چت آنلاین در همین صفحه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

زمان ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا از 05 اکتبر 2022 ( 13 مهرماه 1401) شروع خواهد شد و مهلت ثبت نام در لاتاری 2024 آمریکا تا 08 نوامبر 2022 ( 17 آبان 1401 ) خواهد بود.

بله. در صورت برنده شدن در لاتاری، می‌توانید همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد خود را نیز همراه خود به آمریکا ببرید.

بله. چنانچه درخواست ویزای تحصیلی آمریکا را ارسال کرده‌اید هم می‌توانید در لاتاری 2024 آمریکا ثبت نام کنید.

خیر. با رفتن ترامپ تمام محدودیت های مهاجرتی برای برندگان لاتاری برداشته شده است. برندگان لاتاری برای رفتن به آمریکا دیگر نیازی به داشتن اسپانسر یا جاب آفر نخواهند داشت.

بله.ثبت نام لاتاری امسال بدون نیاز به پاسپورت انجام می شود و می‌توانید به عنوان متقاضی اصلی در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

در صورتی که در ایران متولد شده باشید، می‌توانید در لاتاری 2024 آمریکا ثبت نام کنید. اشخاصی که در ایران متولد شده‌اند، حتی با داشتن اقامت دائم یا پاسپورت کشورهای دیگر باز هم می‌توانند در برنامه لاتاری آمریکا ثبت نام کنند.
می‌توانید دوبار در لاتاری ثبت نام کنید، به این شیوه که یک بار آقا متقاضی اصلی باشد و مشخصات خانم و فرزندان در بخش همراهان درج شود و یک بار خانم متقاضی اصلی باشد و مشخصات آقا و فرزندان در بخش همراهان درج شود.
** اگر از طریق کاسب یار ثبت نام خودرا انجام دهید ما بطور پیش فرض ثبت نام شما را به همین شکل (۲شانسه) انجام می دهیم.
هیچ کس نباید بیش از یک مرتبه متقاضی اصلی در ثبت نام لاتاری باشد.
 
اما:
  • چنانچه متاهل باشید می توانید دو بار ثبت نام کنیدبه این صورت که یک بار آقا متقاضی اصلی باشد و مشخصات خانم و فرزندان در بخش همراهان درج شود و یک بار خانم متقاضی اصلی باشد و مشخصات آقا و فرزندان در بخش همراهان درج شود. 
  • چنانچه شما یک فرد 20 ساله و مجرد هستید، میتوانید هم در ثبت نام پدر و هم در ثبت نام مادر به عنوان همراه باشید و یک بار هم به عنوان متقاضی اصلی خودتان ثبت نام کنید.

 

توجه نمایید: اجازه ندارید بیش از یکبار به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام شوید.

برای شرکت در لاتاری 2024 آمریکا الزامی به داشتن مدرک دیپلم وجود ندارد. در صورتی که در ۵ سال اخیر، ۲ سال سابقه کار تخصصی داشته باشید می توانید برای ثبت نام در لاتاری 2024 اقدام کنید.

ثبت نام لاتاری امسال برخلاف سال های قبل بدون نیاز به پاسپورت انجام می شود و همه می توانند در آن ثبت نام کنند.

ثبت نام لاتاری امسال برخلاف سال های قبل بدون نیاز به پاسپورت انجام می شود و همه می توانند در آن ثبت نام کنند.

مقاله شرایط لازم عکس مناسب برای ثبت نام لاتاری را مطالعه کنید.

پس از ثبت نام لاتاری باید تاییدیه ای حاوی Digital signature و Confirmation No دریافت کنید. حائز اهمیت است بدانید که داشتن این دو هیچ دلیلی بر ثبت نام صحیح نیست. شما اگر یک عکس نامرتبط درون فرم ثبت نام لاتاری آپلود کنید و به جای تمام اطلاعاتتان عدد 1 بزنید؛ باز هم پس از تکمیل فرم کدهای تاییدیه را دریافت می‌کنید. دریافت کد تاییدیه فقط به معنای پایان تکمیل فرم است و دلیلی بر ثبت نام صحیح در لاتاری نیست.

خیر. با ثبت نام در لاتاری آمریکا، هیچ مشکلی برای ثبت نام در اکسپرس اینتری کانادا ایجاد نمی‎‌کند.

پس از ثبت نام موفقیت آمیز شما در لاتاری 2024 توسط کاسب یار، رسید تاییدیه ثبت نام از طریق روشی که انتخاب کرده اید برای شما ارسال میکنیم.

مرحله اول تکمیل فرم DS-260 میباشد. مرحله دوم دریافت نامه دعوت به مصاحبه میباشد. مرحله سوم ترجمه مدارک و انجام واکسن ها میباشد. مرحله چهارم رفتن به شهر مقصد مصاحبه و انجام ادامه واکسن ها و ادامه مدیکال میباشد. مرحله پنجم حضور در سفارت جهت مصاحبه میباشد. مرحله ششم هم دریافت ویزا میباشد.

والدین فقط میتوانند اسامی فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد خود را در فرم ثبت نام خود درج نمایند و ذکر اسامی فرزندان بالای ۲۱ سال همراه والدین باعث رد صلاحیت و ریجکت شدن فرم ثبت نام والدین خواهد شد.

همچنین درج اسامی فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد برای والدین در فرم ثبت نام الزامی میباشد و در صورت عدم درج اسامی آنها ریجکت خواهند شد.

برای گرفتن عکس با گوشی در منزل به این نکات توجه کنید: ۱- نگاه مستقیم به دوربین۲- شانه ها مستقیم به دوربین ۳- پس زمینه عکس سفید یکدست باشد ۴- سایه روی پس زمینه نباشد، برای نبودن سایه روی پس زمینه از دیوار پشت سر دومتر فاصله بگیرید ۵-شانه ها کاملا در عکس معلوم باشند. بعد از ارسال این عکس طراحان کاسب یار تمام استانداردهای لازم را اعمال خواهند کرد.

عکس هایی که بوسیله کارشناسان کاسب‌یار از شما تایید شده و تحویل گرفته شوند ۱۰۰% تایید خواهند شد، ضمنا بالغ بر ۸۰% برندگان در سه سال گذشته عکس خود را با گوشی تهیه کرده اند.

باید از دریافت گرین کارت پنج سال بگذرد و شما سیتیزن آمریکا شوید. بعد از سیتیزن شدن میتوانید از دولت آمریکا درخواست اقامت بستگان درجه یک خود را کنید که این پروسه هم معمولا بیش از یک سال زمانبر خواهد بود.

بعد از برنده شدن امکان اضافه کردن اسم این فرزند به فرم شما وجود دارد و این شخص هم گرین کارت دریافت خواهند کرد.

گرفتن عکس لاتاری در آتلیه یا در منزل با تلفن همراه هیچ تفاوتی ندارد، مهم قالب درست عکس میباشد، در نظر داشته باشید که بالغ بر ۸۰% برندگان در دو سال گذشته عکس خود را با گوشی در منزل گرفته اند. پوشیدن لباس رسمی یا رنگی خاص هیچ الزامی ندارد و شما با هر نوع لباس و هر نوع رنگی میتوانید عکس لاتاری را تهیه نمایید.

گرفتن عکس لاتاری در آتلیه یا در منزل با تلفن همراه هیچ تفاوتی ندارد، مهم قالب درست عکس میباشد، در نظر داشته باشید که بالغ بر ۸۰% برندگان در دو سال گذشته عکس خود را با گوشی در منزل گرفته اند. پوشیدن لباس رسمی یا رنگی خاص هیچ الزامی ندارد و شما با هر نوع لباس و هر نوع رنگی میتوانید عکس لاتاری را تهیه نمایید.

ما موظف به ثبت نام متقاضی با شرایط کنونی شخص هستیم، فرم شما باید به صورت مجردی ثبت شود و بعد از برنده شدن در صورتی که ازدواج کرده بودید فرم های بعد از برنده شدن شما را به صورتی ترتیب میدهیم که امکان دریافت گرین کارت برای همسر شما نیز وجود داشته باشد.

هر شخص هنگام ثبت نام باید وضعیت کنونی را در فرم ثبت نام لاتاری قید نماید. شما اکنون رسما متاهل هستید و باید فرم متاهلی پر کنید. بعد از برنده شدن اگر جدا شده بودید که ما اسم همسر شما در از فرم حذف خواهیم کرد و اگر همچنان متاهل بودید اما قصد همراه بردن همسرتان را نداشتید میتوانید به تنهایی مهاجرت کنید و بعد از برنده شدن این حق انتخاب را دارید.

زمان باقی مانده‌
تا پایان ثبت نام لاتاری 2024

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

زمان باقی مانده‌ تا پایان ثبت نام لاتاری 2024

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

2022 © کاسب‌یار، تمامی حقوق محفوظ است.

زمان مناسبی برای ثبت نام نیست؟

یا در حال حاضر اطلاعات مورد نیاز در دسترس‌تان نیستند؟

میخواهید در زمان بهتری به شما یادآوری کنیم؟

خیر، تمایلی به شرکت در لاتاری ندارم!