Search

فواید سیستم های CRM مبتنی بر ابر

crm ابری

در سال های اخیر، سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر ابر یا همان نرم افزار CRM ابری (Cloud-Based CRM Systems)، در بین شرکت های کوچک و بزرگ و در صنایع مختلف محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. سیستم CRM ابری، یک برنامه نرم افزاری است که به شرکت ها اجازه می دهد تا تعاملات با مشتریان، پیگیری سرنخ های فروش و تجزیه و تحلیل داده های مشتری را از هر دستگاهی با اتصال اینترنت مدیریت کنند.

در پایان این مقاله از مجله کاسب یار، شما درک بهتری از دلیل انتخاب سیستم های CRM ابری در شرکت ها خواهید داشت و چرایی استفاده این سیستم ها برای کسب و کار خودتان را درک می کنید.

CRM ابری چیست؟

برخلاف سیستم های CRM سنتی که بر روی سرورهای خود شرکت نصب می شوند و سرورها از داده ها نگهداری می کنند، نرم افزارهای CRM ابری در سرورهایی از راه دور نگهداری می شوند که توسط شرکت دیگری ارائه می شوند. به این معنا که شرکت ها می توانند بدون نیاز به زیرساخت های هزینه بر (سرورهای داخل شرکت) به داده های CRM خود از هر جای دنیا دسترسی داشته باشند.

CRM ابری چیست

5 مزیت برتر سی آر ام ابری

فواید سیستم های CRM ابری بسیار گسترده و متنوع هستند، به همین دلیل در تمام شرکت ها فارغ از اندازه شرکت، محبوبیت پیدا کرده اند. در بخش های بعدی، به بررسی فواید کلیدی سیستم های CRM ابری، شامل صرفه جویی در هزینه، قابلیت توسعه، همکاری و دسترسی بهتر، افزایش امنیت و درک بهتر از مشتری، خواهیم پرداخت.

1.صرفه‌جویی در هزینه

  • یکی از مهم‌ ترین مزایای سیستم‌ های CRM ابری، صرفه‌ جویی در هزینه های کسب‌ و کارها است. با سیستم‌ های مبتنی بر ابر، کسب‌ و کارها می‌ توانند از هزینه های اولیه خرید و نگهداری سخت‌ افزار و نرم‌ افزار خود صرف‌ نظر کنند و به جای آن، هزینه اشتراک استفاده از خدمات را پرداخت کنند. پس کسب و کارها می‌ توانند هزینه های زیرساختی IT را کاهش دهند، زیرا دیگر نیازی به خرید و نگهداری سرورهای گران قیمت و سایر سخت‌ افزارهای مرتبط ندارند.
  • علاوه بر صرفه‌جویی در زیرساخت، سیستم های CRM ابری می توانند در هزینه های مربوط به امتیاز (لایسنس) نرم‌افزاری کسب‌ و کارها نیز صرفه جویی کنند. به جای خرید امتیازهای (لایسنس) گران قیمت نرم‌ افزار برای هر کاربر، کسب‌ و کارها می توانند به سادگی هزینه اشتراک استفاده از خدمات را پرداخت کنند که تمام نرم افزارها و به‌روزرسانی‌ های لازم را شامل می شود.
  • نرم افزار CRM ابری با افزایش کارایی و بهره وری نیز به کاهش هزینه های کسب و کارها کمک می کنند. سیستم های مبتنی بر ابر امکان همکاری بهتر تیم ها را فراهم می کنند که می تواند منجر به انجام سریع تر و کارآمدتر کارها شود. این افزایش بهره‌وری می تواند با کاهش زمان و منابع مورد نیاز برای انجام کارها، در هزینه ها صرفه جویی کند.

صرفه جویی در هزینه ها که با سیستم های CRM ابری میسر می شود، برای تمام شرکت ها فارغ از اندازه شرکت می تواند شاخص مهمی باشد. با کاهش هزینه های زیرساخت IT و لایسنس نرم افزار و افزایش بهره‌وری، کسب و کارها می توانند هزینه های خود را کاهش داده و این منابع مالی را در دیگر حوزه های عملیاتی خود سرمایه گذاری کنند.

کاهش هزینه ها با CRM ابری

2. قابلیت انطباق

یکی از مزایای عمده سیستم های CRM ابری (Cloud) قابلیت انطباق آنها است. با استفاده از نرم افزارهای مبتنی بر ابر، شرکت ها می توانند بدون نیاز به سخت افزار و زیرساخت اضافی برای برآورده کردن نیازهای در حال تغییر کسب و کارشان مقیاس کسب و کار را کاهش یا افزایش دهند. این به معنی این است که شرکت ها می توانند به سرعت و به راحتی با تغییرات مورد نیاز تطبیق پیدا کنند، بدون آنکه نگران هزینه ها و پیچیدگی های مدیریت زیرساخت IT خود باشند.

به عنوان مثال، اگر یک شرکت با یک افزایش ناگهانی در تقاضای محصولات یا خدمات خود روبرو شود، می تواند به راحتی نرم افزار CRM ابری خود را را برای پاسخگویی به حجم کاری بیشتر ارتقا دهد. این قابلیت می‌تواند برای صنایع و کسب و کارهایی که تقاضای آنها ممکن است متغیر و پیش‌بینی نشده باشد، مفید واقع شود؛ مانند تجارت الکترونیک یا خرده‌فروشی.

به‌علاوه، اگر یک شرکت با کاهش تقاضا مواجه شود، می‌تواند به راحتی مقیاس CRM ابری خود را کاهش داده و از هزینه های غیرضروری جلوگیری کند. قابلیت انطباق برای شرکت های نوپا یا کوچک بسیار مفید است، چرا که ممکن است در ابتدا منابع کافی برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت بزرگ IT را نداشته باشند.

قابلیت انطباق سی آر ام ابری

سیستم های CRM ابری همچنین به شرکت ها امکان دسترسی به داده ها و برنامه های خود را از هرجایی و در هر زمانی ارائه می دهند که برای شرکت هایی با تیم های دورکار مفید است، زیرا به آنها اجازه می‌دهد به طور موثرتری همکاری کرده و از هر جایی در جهان با هم کار کنند.

در کل، قابلیت انطباقی که سیستم های CRM ابری ارائه می دهند، می تواند مزیت قابل توجهی برای شرکت ها در صنایع مختلف ایجاد کند. سیستم های CRM ابری با توانمندسازی کسب و کارها برای تطبیق پذیری بهتر با نیازهای در حال تغییر کسب و کار، به آنها کمک می کنند تا در بازارهای فعلی که به سرعت در حال تغییر هستند قادر به رقابت و پاسخگویی نیازها باشند.

بیشتر بخوانید: CRM ابری یا CRM تحت وب؟ کدام بهتر است؟

3. نهایت همکاری و دسترسی

سیستم های CRM ابری می توانند به ارتقای سطح همکاری و دسترسی به داده‌های لحظه ای کمک کنند. با سیستم های مبتنی بر ابر، کارکنان و تیم ها می توانند بهتر همکاری کرده و هر جایی که باشند به داده های مهم دسترسی داشته باشند.

با فراهم کردن یک منبع قابل اعتماد در مورد داده های واقعی مشتری، سیستم های CRM ابری می توانند به جدا افتادگی بخش ها و تیم ها کمک کنند. به عنوان مثال، تیم فروش می‌تواند به راحتی اطلاعات مشتری را با تیم بازاریابی به اشتراک بگذارد، که این امر منجر به اجرای کمپین های موثرتر و هدفمندتر می‌شود. این ویژگی می تواند منجر به رویکردی یکپارچه و متمرکز بر مشتری در کل سازمان شود.

مشاوره رایگان انتخاب سی آر ام

علاوه بر این، سیستم های CRM ابری می توانند از هر جایی و با اتصال اینترنت به داده های لحظه ای دسترسی داشته باشند. این بدان معنی است که کارکنان می توانند به اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم‌گیری های خود دسترسی پیدا کنند، به طوری که ممکن است در دفتر، در سفر یا در خانه کار کنند. داده های لحظه ای می تواند به تیم ها کمک کند تا گرایش ها و فرصت های جدید را شناسایی کرده و امکان پاسخگویی به آن ها را فراهم کنند، که این موضوع می تواند برای کسب و کارها یک مزیت رقابتی در بازارها ایجاد کند.

نرم افزارهای CRM ابری با فراهم کردن یک مکان مرکزی برای سند‌ها و سایر اطلاعات مهم زمان صرف شده برای جستجوی اطلاعات را کاهش می دهد و همه با آخرین اطلاعات به روز شده کار می کنند.

بطور کلی، بهبود همکاری و دسترسی به داده‌های لحظه ای که توسط سیستم های CRM ابری فراهم می شود، می تواند به کسب و کارها در کار کردن موثرتر و كارآمدتر کمک کند و منجر به ایجاد تجربه‌ بهتری برای مشتریان و افزایش فروش شود.

4. تحلیل بهتر رفتار مشتریان

یکی از مزایای اصلی نرم افزار CRM ابری، بهبود تحلیل رفتار مشتری است. سیستم های سنتی مستقر در محل اغلب به ورود دستی داده ها و قابلیت گزارش دهی محدودی اکتفا می کنند که ممکن است باعث شود درک نادرستی از ترجیحات و الگوهای رفتاری مشتریان به دست آید. در عوض، سیستم های CRM ابری، تجزیه‌ و تحلیل و گزارش دهی پیشرفته ای از اطلاعات مشتریان ارائه می کند.

با استفاده از CRM ابری، کسب و کارها می توانند تعاملات مشتری را در چندین کانال، از جمله ایمیل، رسانه های اجتماعی و تماس های تلفنی پیگیری کنند. این داده ها می توانند برای ایجاد پروفایل های دقیق تری از مشتریان استفاده شوند که به سفارشی سازی تلاش های بازاریابی و فروش کمک می کند؛ مثلا از داده های مشتری برای ایجاد کمپین های ایمیلی هدفمند استفاده شود یا بر اساس خریدهای گذشته پیشنهادات سفارشی برای مشتری پیامک شود.

با تجزیه و تحلیل داده های مشتری، کسب و کارها می توانند نقاط ضعف و قوت محصولات و خدمات خود را شناسایی کنند. این اطلاعات می‌تواند برای ایجاد تغییرات استراتژیکی استفاده شود که در نهایت تجربه کلی مشتری را بهبود بخشیده و وفاداری مشتری را افزایش دهد.

بهبود تجربه مشتری با crm ابری

5. بهبود امنیت

با این حال یکی از بزرگترین نگرانی های کسب و کارها هنگام خرید CRM، امنیت داده ها است. سیستم‌های CRM ابری اغلب نسبت به سیستم‌های محلی سنتی، امن تر هستند. زیرا ارائه‌دهندگان سی ار ام ابری اقداماتی برای اطمینان از امنیت و حفاظت از داده‌های مشتریانشان انجام می‌دهند.

ارائه‌دهندگان CRM ابری اغلب تیمی از متخصصان امنیتی دارند که تنها مسئولیت آنها نظارت و حفاظت از سیستم در برابر حملات سایبری است. این ارائه‌دهندگان از پروتکل‌های پیشرفته امنیتی مانند رمزگذاری و تایید هویت دو مرحله ای استفاده می کنند تا فقط افراد مجاز به داده ها دسترسی پیدا کنند.

یکی از راه هایی که CRMهای ابری امنیت را بهبود می بخشند، قابلیت بازیابی اطلاعات پس از بروز حادثه و قابلیت پشتیبانی در شرایط بحرانی است به طوری که می‌توانند سیستم را به حالت قبلی بازگردانند و تأثیرات آن را در حداقل ممکن نگه دارند.

علاوه بر این، فعالیت ارائه دهندگان سی آر ام ابری مشروط به مجوز و گواهینامه‌های مختلفی است، مانند ISO 27001 و SOC 2 که نیازمند رعایت استانداردهای امنیتی سخت گیرانه‌ای هستند. این موضوع، این اطمینان را به کسب و کارها می دهد که داده هایشان امن هستند.

امنیت بالای CRM ابری

در کل، سیستم‌های CRM ابری اغلب اقدامات امنیتی و حفاظتی بهتری برای داده‌های گرانبهای کسب‌وکار فراهم می‌کنند. کسب‌وکارها می‌توانند از تخصص و مهارت تیم‌های امنیتی این ارائه‌دهندگان و پروتکل‌های پیشرفته امنیتی که برای حفاظت از داده‌هایشان ایجاد شده‌اند، بهره ببرند.

ما در کاسب یار به کسب و کارها پیشنهاد می کنیم تا حتما مزایای سیستم های CRM ابری را ارزیابی کرده تا ببینند با نیازهای آنها سازگار هستند یا خیر. برای اینکه ببنید کدام شرکت ها بهترین crm را ارائه می دهند حتما مقاله زیر را بخوانید:

مقایسه بهترین نرم افزارهای CRM و شرکت‌های ارائه دهنده

نتیجه گیری

سیستم‌های CRM ابری از مزایای فراوانی برای کسب و کارها در اندازه ها و صنایع مختلف برخوردار هستند. از صرفه‌جویی در هزینه و قابلیت سفارشی سازی گرفته تا همکاری موثرتر، افزایش امنیت و تحلیل عمیق تر رفتار مشتری، این سیستم‌ها می‌توانند مزیت رقابتی قابل توجهی برای کسب و کارها فراهم کنند.

با بهره‌گیری از سیستم های CRM ابری، کسب‌وکارها می توانند فعالیت های خود را بهینه‌ کنند، تجربه مشتری را بهبود بخشند و فروش خود را افزایش دهند. با توجه به پیشرفت فناوری، احتمالاً سی آر ام های مبتنی بر ابر در سال‌های آینده حتی مهم تر هم خواهند شد.

این مقاله برای شما مفید بود؟

به آن امتیاز بدهید.

امتیاز بدهید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاه کاربران

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments