Search

اهمیت تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ

اهمیت تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ

تولید محتوا در قلب بازاریابی دیجیتال قرار دارد. مهارت تولید محتوای جذاب و درگیر کردن مخاطبان یک هنر است. از بسیاری جهات، محتوا مثل یک رسانه بازاریابی مقرون به صرفه و با نتایج بلند مدت و قابل اعتماد است که می تواند به هر کسب و کاری و در هر صنعتی کمک کند.

بازاریابی محتوا آنقدر مهم است که امروزه برای دیجیتال مارکتینگ یک امر حیاتی و ضروری است. دیجیتال مارکتینگ بدون تولید محتوا، مثل تلاش برای رانندگی با ماشین بدون موتور است، یعنی به هیچ جایی نمی ‌رسد.

هدف از تولید محتوا برای کسب و کار چیست؟

در این مقاله از مجله کاسب یار به تعریف محتوا و بررسی اهمیت تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ می پردازیم.

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا مهارت ایجاد اطلاعات جالب و جذاب برای درگیر کردن، روشنگری و سرگرمی مخاطبان هدف است. انواع محتوای تولید شده می تواند به صورت متنی، تصویری یا صوتی باشد که در وبلاگ ها، رسانه های اجتماعی و سایر پلتفرم ها منتشر می شود تا مخاطب را جذب کرده و با او ارتباط برقرار کند.

بیشتر بخوانید: انواع تولید محتوا را بشناسید + بهترین روش رشد کسب و کار

تولید محتوا چیست؟

توجه داشته باشید که محتوا یا همان content فقط تولید کلمات یا تصاویر نیست. بلکه شما باید با محتوای تولید شده یک ارزش افزوده تولید کنید. محتوایی که تولید می کنید باید مشکلات مخاطب را برطرف کند، به سؤالات آنها پاسخ دهد، روز آنها را بهتر کند یا اطلاعاتی به مخاطب ارائه دهد که از جای دیگری نتواند به دست آورد.

هدف از تولید محتوا برای کسب و کار چیست؟

تولید محتوا ابزاری قوی برای ایجاد روابط و ایجاد اقتدار برای کسب و کار است. همچنین به ایجاد اعتماد در مخاطبان شما کمک می کند.

تولید محتوا باید با هدف نهایی ایجاد یک جامعه در اطراف کسب و کار یا برند شخصی شما انجام شود. جامعه ای که در آن افراد احساس کنند شنیده می شوند، درک می شوند و انگیزه دارند. بنابراین تولید محتوا بلیط شما برای موفقیت در دنیای بازاریابی دیجیتال است.

دلایل اهمیت تولید محتوا برای کسب و کار

در ادامه به 10 دلیل اشاره می کنیم که چرا تولید محتوای مداوم، جدید و ارزشمند باید بخشی اساسی از مدل کسب و کار هر شرکت باشد.

مزایای تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ

1. افزایش اعتماد مشتریان

با ایجاد محتوای ارزشمند در زمینه کاریتان، تخصص خود را به مخاطب نشان می دانید. مخصوصا اگر محتوا مفید و جدید باشد، مشتریان به عنوان یک کسب و کار متخصص به شما اعتماد کنند.

2. بهبود سئو

تولید محتوای یونیک یکی از عناصر کلیدی سئو است. تولید محتوا با کلمات کلیدی مناسب و انتشار در کانال های مرتبط، راه خوبی برای ارتقای رتبه سایت است.

3. آگاهی برند

ایجاد برند به زمان نیاز دارد. محتوا می تواند به معرفی نام کسب و کار شما و شناساندن برندتان به مخاطبان هدف کمک کند.

4. تمایز برند

در بازار دیجیتال رقابتی، محتوای منحصر به ‌فرد و قانع‌کننده به شما کمک می ‌کند تا از رقبا متمایز شوید. با ایجاد محتوای اصیل و متمایز، می توانید برند خود را متمایز کنید و تاثیری به یاد ماندنی بر روی مخاطبان خود ایجاد کنید.

5.جذب مخاطب

در کل انسان ها از اطلاعات مفید در هر موقع و هر جا استقبال می کنند. پس اگر محتوای جذابی تولید کنید، قطعا افراد زیادی شما را دنبال خواهند کرد.

جذب مخاطب

6. افزایش سهم بازار

هر چه محتوای بیشتر و جذاب تری تولید کنید، مشتریان بیشتری جذب می کنید و در نهایت فروش و سهم بازارتان بیشتر خواهد شد. محتوا راهی عالی برای جلب علاقه مشتریانی است که از راه دیگری نمی توانستید به آنها دسترسی پیدا کنید.

7. نرخ تبدیل بهتر

سرنخ های جدید بخش مهمی از رشد کسب و کار هستند. احتمال فروش و بستن مذاکره به سرنخ هایی که از طریق محتوا، شما را پیدا می کنند بیشتر از سرنخ‌هایی است که از کانال های دیگر بازاریابی به انها دست یافته اید.

8. ایجاد ارزش بلند مدت

برخلاف سایر اشکال بازاریابی، محتوا در طول زمان در دسترس باقی می ماند. با ایجاد مداوم محتوای همیشه سبز، می توانید مدت ها پس از انتشار نیز به جذب مخاطبان خود ادامه دهید.

انواع محتوا در دنیای دیجیتال

9. حضور قوی در رسانه های اجتماعی

با ایجاد محتوایی که ارزش به اشتراک ‌گذاری دارد، می ‌توانید میزان حضور و نمایش برند خود را در پلتفرم‌ های رسانه‌ های اجتماعی افزایش دهید، تعامل ایجاد کنید و مخاطبان جدید جذب کنید.

10. بازاریابی کم هزینه

تولید محتوا در مقایسه با اشکال سنتی تبلیغات، می تواند یک استراتژی بازاریابی مقرون به صرفه باشد. ایجاد محتواهایی مثل پست های وبلاگ، پست های رسانه های اجتماعی یا ویدئوها را می توان با هزینه های تولید نسبتا پایین و با منابع موجود مثل دوربین موبایل انجام داد.

هم چنین محتوای بهینه شده می تواند ترافیک ارگانیک ایجاد کند و نیاز به تبلیغات پولی را کاهش دهد. از سوی دیگر یک ایده محتوای ارزشمند را می توان در چندین پلتفرم و در چندین فرمت عرضه کرد که طول عمر محتوا را افزایش و هزینه ها را کاهش می دهد.

نرخ تبدیل بهتر

مثالی از تاثیر تولید محتوا روی کسب و کارها

نمونه ای از بازاریابی محتوا را در مثال زیر برای شما اورده ایم. در این مثال برند خاصی مد نظر ما نیست، ولی قطعا با خواندن این مثال نمونه کسب و کارهای زیادی در ذهن شما تداعی می شود:

یک شرکت تولید تجهیزات و لوازم ورزشی در وبلاگ وب سایت خود مقالات به روز، حاوی اطلاعات زیادی در مورد مسائل مختلف تناسب اندام، برنامه های تمرینی و رژیم های غذایی بارگذاری می کند. هر مقاله دارای تصاویر جذاب و دستورالعمل های گام به گام است که به درک و کاربرد بهتر آن کمک می کند. هم چنین برای افرادی که روحیه خود را برای کاهش وزن از دست داده اند نیز مطالب مفیدی دارد.

این شرکت هم چنین حضور فعال در یوتیوب دارد. کانال آنها شامل ویدیوهای تمرینی توسط متخصصان تناسب اندام است که نحوه استفاده از تجهیزات شرکت را آموزش می دهند. این ویدیوها تنها برای تبلیغ وسایل شرکت نیستند، بلکه با ارائه اطلاعات مفید ورزشی و انگیزه بخش باعث می شوند به کاربر انگیزه می دهند تا از کالاهای این برند استفاده کنند.

در اینستاگرام این شرکت، پست هایی درباره داستان موفقیت های مشتریان در تناسب اندام، لایو پرسش و پاسخ با مربیان محبوب و ویدئو تکه هایی از تمرینات ورزشی با کالاهای شرکت دیده می شود.

این شرکت در تمام کانال های ارتباطی خود با مشتریان، محتوای مرتبط، باارزش و جدید تولید می کند که در طول زمان منجر به برندسازی، افزایش اعتماد مشتریان، تمایز و فروش بیشتر خواهد شد.

همیشه روش های بازاریابی و تبلیغاتی هستند که بازدهی سریع و کوتاه‌ مدت ایجاد می‌کنند، اما بازاریابی محتوا این پتانسیل را دارد که اثربخشی کسب‌وکار شما را برای سال‌های آینده افزایش دهد. یک کمپین بازاریابی محتوای خوب اجرا شده می تواند تلاش های بازاریابی دیجیتال شما را نجات دهد.

انتشار روزانه محتوا

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم اهمیت تولید محتوا در بازاریابی دیجیتال را برای شما روشن کنیم. تولید محتوا را جدی بگیرید، تمامی سایتهای برتر ایرانی مثل دیجی کالا، ورزش 3 و … با تولید محتوای یونیک و فراوان به موفقیت رسیدند.
با تولید محتوا، شرکت ها به روش های معناداری با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار می کنند.

اگر تازه کسب و کارتان را راه انداز کرده اید، اگر هدفتان فقط فروش بیشتر است، اگر نیاز به شناخته شدن و برندسازی دارید، در هر حالتی به تولید محتوا نیاز دارید.

در مشاوره دیجیتال مارکتینگ نیز بخش اعظمی از جلسات درباره تولید محتوای ارزشمند و پیدا کردن کانال های انتشار موثر است.

تولید محتوا که به نوآوری، تفکر هوشمندانه و درک کامل از بازار هدف شما نیاز دارد. همین حالا و قبل از اینکه در این راه قدم بگذارید، مشاوره بگیرید:

این مقاله برای شما مفید بود؟

به آن امتیاز بدهید.

امتیاز بدهید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاه کاربران

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments