Search

10 دلیل که چرا کسب و کار شما به سئو نیاز دارد

اهمیت سئو چیست و چرا باید روی آن سرمایه گذاری کنید؟

در سال های اخیر، نیاز به سئو به بالاترین حد خود رسید. همانطور که مصرف کنندگان به طور انبوه به سمت خرید آنلاین سوق پیدا کردند، حتی سنتی ترین مشاغل نیز متوجه شدند که باید تغییر به سمت دیجیتال مارکتینگ را تسریع کنند و به دنبال مشاوره دیجیتال مارکتینگ هستند.

پسئو بادوام ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای درک نیاز و رسیدن به مشتریان است. اما سئو و مزایای آن دقیقا چیست؟ چرا اهمیت سئو رو به افزایش است؟ برای پاسخ به این سوالات با مجله کاسب یار همراه باشید.

سئو چیست؟

SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو search engine optimization است.

شما در سئو فرآیندهایی را انجام می دهید که به گوگل کمک می ‌کند شما پیدا کند، زمینه فعالیتتان را بفهمد و بر اساس کلمات کلیدی سرچ شده توسط کاربر، سایت شما را در جایگاهی از نتایج جستجو نشان دهد. بنابراین سئو به افزایش بازدید سایت شما کمک بسیاری می‌ کند.

سئو اساساً فرآیند رتبه بندی ارگانیک در زیر تبلیغات جستجوی پولی و در هر موتور جستجو است. یعنی در واقع سئو یک تاکتیک جایگزین تبلیغات کلیکی (PPC) است. پس اگر شخصی روی لینک شما کلیک کند، مجبور نیستید برای آن به گوگل پول پرداخت کنید.

سئو کارآمدترین و اغلب سودآورترین راه برای هدایت سرنخ ها و فروش بیشتر تبدیل می کند.

اهمیت سئو چیست؟

این 10 دلیل اهمیت سئو بدون در نظر گرفتن صنعت یا اندازه کسب و کار، این موضوع را که چرا کسب و کارها برای ارتقای برند خود به سطح بعدی به سئو نیاز دارند، شفاف می کنند.

1. جستجوی ارگانیک اغلب منبع اصلی ترافیک وب سایت است

جستجوی ارگانیک بخش بزرگی از عملکرد وب‌سایت و یک جزء حیاتی از قیف فروش است که در نهایت باعث اقدام کاربران میشود، چیزهایی مثل پرکردن فرم، عضو شدن در سایت، تماس، دانلود pdf و …

ما می دانیم که اکثریت مردم جهان با دسترسی به اینترنت حداقل یک بار در روز برای دریافت اطلاعات به اینترنت مراجعه می کنند. شرکت گوگل نسبت به رقبایی مانند Yahoo، Bing، Baidu، Yandex و بسیاری دیگر، بخش بزرگتری از این بازار جستجو را در اختیار دارد.

جستجوی ارگانیک اغلب منبع اصلی ترافیک وب سایت است

بنابراین برای SEO بیشتر باید به دستورالعمل های گوگل توجه کرد. اهمیت سئوی حرفه ای و اهمیت طراحی سایت با کیفیت آنجا است که شما را به عنوان یک منبع مورد اعتماد به گوگل معرفی می کند و بیشتر از سایرین شما را به مخاطب هدفتان نشان می دهد.

2. سئو بهترین راه برای درک نیاز مصرف کننده است

اهمیت سئو آنجایی مشخص می شود که به شما می گوید مشتریان چه می خواهند و چه نیاز دارند. داده‌ ها و ابزار ‌های سئو ( تحلیل داده های مرتبط با جستجوی کلمات، تجزیه و تحلیل SERPو داده های تحلیلی حاصل از ابزارهایی مثل آنالیتکس، کنسول و …) سیگنال ‌های واضحی از قصد و رفتار کاربر به شما می ‌دهند.

داشبورد گوگل انالیتکس

3. SEO باعث ایجاد اعتماد و اعتبار می شود

اهمیت سئو در ایجاد یک پایه قوی برای یک وب سایت( زیبا با تجربه کاربری تمیز و موثر) است که به لطف اعتبار برند و ویژگی های دیجیتالی آن، به راحتی در جستجو قابل کشف باشد.

عناصر بسیاری در ایجاد قدرت سایت نقش دارند، مثل لینک دهی طبیعی، رفتار مثبت کاربر، بهینه بودن عناصر و محتوای صفحه و … . در کل پیروی از دستورالعمل E-A-T گوگل (تخصص، قدرت، قابل اعتماد expertise-authoritativeness-trustworthiness)، باعت تثبیت نام تجاری به عنوان یک برند مورد اعتماد در گوگل می شود.

البته شایان ذکر است که ایجاد اعتماد و اعتبار برای سایت، یک شبه اتفاق نمی افتد و نیازمند صبر، تلاش و تعهد است. درست مانند زندگی واقعی، اقتدار در طول زمان به دست می آید و ساخته می شود.

بیشتر بخوانید: اهمیت محتوا در سئو

4. سئوی خوب یعنی تجربه کاربری بهتر

تجربه کاربری به اولویت اول هر بازاریاب تبدیل شده است. همه خواهان رتبه بندی ارگانیک بهتر و بیشتر دیده شدن هستند. با این حال، تعداد کمی از افراد می دانند که تجربه کاربری بهینه بخش بزرگی از رسیدن به رتبه بهتر است.

گوگل یاد گرفته است که چگونه یک تجربه کاربری خوب یا نامطلوب را تفسیر کند و یک تجربه کاربری مثبت را به عنصری اساسی برای موفقیت یک وب سایت تبدیل کند.

مشتریان می دانند که چه می خواهند و اگر نتوانند آن را پیدا کنند گوگل متوجه می شود. هدف سئوی گوگل این است که به کاربران اطلاعاتی را که به دنبال آن هستند با کلیک کمتر و هرچه سریع تر و آسان ارائه کند.

سئوی خوب یعنی تجربه کاربری بهتر

5. سئو قابل اندازه گیری است.

در دنیای سئو می توانید تقریباً هر چیزی را با ردیابی و تجزیه و تحلیل مناسب اندازه گیری کنید. بنابراین می توانید اقداماتی که تاثیر مثبت و منفی روی رتبه و ورودی سایت دارند را شناسایی کرده و از آنها برای بهبود استفاده کنید.

6. سئو نسبتا ارزان و بسیار مقرون به صرفه است

سئو مطمئناً هزینه دارد، اما در طرح کلان کسب و کارها نسبتاً ارزان است و بازده آن قابل توجه خواهد بود. می توان گفت هزینه کردن برای سئو، هزینه نوعی از بازاریابی نیست؛ بلکه یک سرمایه گذاری تجاری واقعی است.

7.اهمیت سئو در فروش

اگر از تاکتیک‌ های سئو درست استفاده کنید، می توانید محصولات و خدمات جدید خود را به افرادی که به دنبال آن هستند معرفی کنید و کاری کنید که مشتری به شما اعتماد کند.

شما باید در مکان هایی که مخاطبانتان هستند قابل مشاهده و در دسترس باشید تا آن ها را به انتخاب خودتان ترغیب کنید.

به عنوان مثال یکی از تاکتیک های موثر سئو در فروش؛ سئوی محلی است. با افزایش و تسلط رو به رشد ترافیک تلفن همراه، جستجوی محلی به بخش اساسی موفقیت کسب و کارهای کوچک و متوسط تبدیل شده است.

هدف سئوی محلی بهینه‌سازی ویژگی‌ های دیجیتالی شما برای یک محدوده خاص است، بنابراین افراد می‌توانند به سرعت و به راحتی شما را پیدا کنند و آنها را بیش از هر بازاریابی دیگری به خرید از شما نزدیک ‌تر می کند.

سئوی محلی باعث افزایش ترافیک سایت، تعامل و تبدیل کاربر به مشتری است.

8. سئو یک استراتژی بلند مدت است

در سال های اولیه، سئو تأثیر قابل توجهی در کسب و کارتان خواهد داشت، اما تاثیر بسیاری از اقدامات سئو بلند مدت هستند و بعد از چند سال خود را نشان می دهند.

حتی سایتی که حجم زیادی از توصیه‌های سئو را اجرا نکرده باشد، اما اقدامات پایه ای را رعایت کرده باشد و مورد اعتماد کاربر باشد، در طول چند سال رشد می کند.

بنابراین هر چه زمان، تلاش و بودجه را بیشتر به سئو اختصاص دهید، وب سایت شما به مدت طولانی تری در بازار خود به عنوان وب سایت برتر باقی می ماند.

9. اگر در صفحه یک گوگل نباشید، ورودی نخواهید داشت.

اگر توجه کرده باشید، زمانی که چیزی را در گوگل سرچ می کنید، اکثرا بدون کلیک روی هیچ لینکی، پاسخ خود را در بالای صفحه می بینید. پس اگر در صفحه 1 نباشید، احتمالاً برنده بازی جستجوی ارگانیک خواهید بود.

مطالعات اخیر نشان می دهد که سه رتبه اول جستجوی ارگانیک، بیش از 50٪ از کل کلیک ها را از آن خود می کنند، در حالی که تا 30٪ از کل نتایج در صفحه 1 و 2 اصلاً کلیک نمی شود. این یعنی نتایج اول صفحه گوگل کلیک می گیرند و اگر در صفحه 1 نیستید، باید باشید!

10. سئو همیشه هست.

مصرف کنندگان اکثرا محصولات و خدمات را به صورت آنلاین می خرند و برندها همیشه به دنبال مقرون به صرفه ترین راه برای انجام این کار هستند.

گرچه ممکن است نقش سئو و استراتژی ‌های آن تغییر کند، ولی فرصت های جستجوی جدید و ارگانیک همیشه به وجود می آیند.

اگر به اهمیت سئو پی برده اید و می خواهید بدانید از کجا شروع کنید، متخصصان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

نتیجه گیری

اهمیت سئو در چند سال اخیر به طور قابل توجهی گسترش یافته است. سئو به مصرف ‌کنندگان در زمان نیاز کمک می ‌کند و اجرای سئوی حرفه ای و با کیفیت در سایت و سایر رسانه های دیجیتال کسب و کارها، به تلاش‌ های بازاریابی و برندینگ آنها کمک می‌ کند.

سئو چالش‌های خود را دارد، اما فرصت‌هایی که به ارمغان می‌آورد به موفقیت هر نوع کسب ‌و کاری در آینده کمک می‌کند و برای برندینگ دیجیتال حال و آینده آن بسیار مهم است.

سوالات متداول

1.المان های سئو سایت چیست؟

مهم ترین فاکتورهای سئوی حرفه ای ۳ مورد هستند:
• سئوی تکنیکال مثل استاندارد کردن کدها و سورس سایت، بهینه سازی سرعت سایت، ریسپانسیو
• سئوی داخلی مثل تحقیق کلمات کلیدی، بازاریابی محتوا، لینک سازی داخلی و …
• سئوی خارجی: کامنت مارکتینگ، بک لینک، خرید رپورتاژ آگهی و …

چه زمانی سئوی سایت تمام می شود؟

سئو پروسه طولانی و زمان بری است و اگر بخواهید به صورت اصولی و قوانین تعیین شده سئو را انجام دهید، باید صبور باشید تا فرآیند سئوی سایت روند خودش را طی کند.
سئوی نقطه پایان ندارد و تا زمانی که سایت در حال فعالیت است شما به سئو نیاز دارید.

این مقاله برای شما مفید بود؟

به آن امتیاز بدهید.

امتیاز بدهید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاه کاربران

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments