Search

پرسونال برندینگ چیست و چرا مهم است؟

پرسونال برندینگ چیست و چرا مهم است؟

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، اصطلاح پرسنال برندینگ را شنیده اید و می خواهید بدانید پرسونال برندینگ چیست و چه فایده ای دارد؟ ممکن است فکر کنید که برند سازی شخصی یک مد جدید یا زاییده تخیل افرادی است که مشاوره برندینگ می دهند.

اما باور کنید یا نه، برندسازی شخصی همیشه وجود داشته و با گذشت زمان قوی تر هم می شود. اگر می خواهید به عنوان یک متخصص قابل اعتماد در زمینه فعالیت خود دیده شوید، برندینگ شخصی تنها راه است.

در این مطلب از مجله کاسب یار به این موضوع که پرسونال برندینگ چیست و چرا مهم است می پردازیم.

پرسونال برندینگ چیست؟

معنی پرسونال برندینگ همانطور که از نام آن پیداست یک برند برای شما است. برندسازی شخصی فرآیندی است برای تعریف و ترویج تجربیات، مهارت ها و ارزش هایی است که شما را به عنوان یک فرد از دیگران متمایز می کند.

پرسونال برندینگ چیست؟

ایجاد یک برند شخصی برای افرادی مثل اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی، فریلنسرها، سخنرانان و افراد مشهور، در راستای افزایش فروش است. برای افراد عادی مثل مدیر یک شرکت متوسط، پرسنال برندینگ باعث بهبود اعتماد به نفس، فرصت های جدید و شناخت بهتر توانایی ها می شود.

با ایجاد برند شخصی شما می توانید تعیین کنید که مردم هنگام تعامل با شما چه فکری می کنند و چه احساسی دارند.

مثلا شرکت هایی مانند نایک زمان و تلاش زیادی را صرف کردند تا این تصویر را ایجاد کنند که آن ها برند مورد علاقه ورزشکاران و علاقه مندان به تناسب اندام هستند. نایک این هویت را در هر چیزی که می‌ فروشد، تکنیک‌ های بازاریابی و حتی حضورش در رسانه‌ های اجتماعی را منتقل می ‌کند.

پرسونال برندینگ

اهمیت پرسونال برندینگ چیست؟

در عصری که دامنه توجه افراد لحظه به لحظه کوتاه ‌تر می ‌شود، نیاز به تأثیرگذاری بیش از پیش حس می شود. بهترین راه برای تاثیرگذاری روی مخاطب امروزی، ایجاد یک هویت برند محکم و به یاد ماندنی است.

متأسفانه، اکثر صاحبان مشاغل اهمیت برندسازی شخصی را درک نمی کنند، زیرا فکر می کنند که یک کار اضافی و زیادی است. اما حقیقت این است که اگر می خواهید یک کسب و کار موفق داشته باشید که هیچ گاه از رونق نیفتد، باید یک برند موفق ایجاد کنید.

افرادی که شما و کسب و کارتان را می شناسند، بیشتر اعتماد می کنند و محصولات و خدمات بیشتری از شما خریداری خواهند کرد. استیو جابز از اهمیت پرسونال برند باخبر بود و قبل از اپل، خودش برند شده بود. اگر steve jobs personal branding را در گوگل سرچ کنید، مطالب جالبی خواهید یافت.

اهمیت پرسونال برندینگ

مزایای پرسونال برندینگ چیست؟

جالب است بدانید که برخی از مدیران کسب و کارها، به جای پرورش برند شرکتی خود، ابتدا روی پرسنال برندینگ کار می کنند. زیرا آمار نشان می دهد 92 درصد از مردم به توصیه ها و تبلیغات افراد معروف بیشتر از شرکت های معروف اعتماد دارند.

1. برتری نسبت به رقبا

پرسنال برندینگ قوی در بازار کار رقابتی امروز بیش از هر زمان دیگری مهم است.

برند شخصی همان چیزی است که دیگران در مورد شما فکر می کنند و وقتی نیستید در مورد شما می گویند. این شهرت به قدری قوی است که می تواند باعث پیروزی یا حتی شکست شغلی شما شود.

پرسونال برندینگ به شما کمک می کند تا از دیگران متمایز شوید. در دنیایی که همه تلاش می‌ کنند مورد توجه قرار گیرند، داشتن یک برند شخصی قوی می‌تواند تفاوت ایجاد کند.

برتری نسبت به رقبا

2. ایجاد فرصت

ما در دنیای رقابتی زندگی می کنیم که در آن همه برای مشاغل، مشتریان و فرصت های مشابه رقابت می کنند.با پرسونال برندینگ، شما یک مزیت رقابتی برای خود ایجاد می کنید.

بنابراین وقتی مردم به دنبال شخصی با مهارت ها و تخصص خاص شما می گردند، شما و برندتان را به یاد خواهند آورد.

علاوه بر این، یک برند شخصی قوی می تواند به فرصت های جدید منجر شود. وقتی مردم می بینند که شما در زمینه کاری خود متخصص هستید، به احتمال زیاد به شما فرصت هایی برای همکاری یا کار روی پروژه های جدید پیشنهاد می دهند.

بیشتر بخوانید: برندینگ چیست؟

3. اعتماد بیشتر مخاطبان

برندسازی شخصی فرآیند ایجاد هویت برای خود به عنوان یک فرد و شامل ایجاد ظاهر، پیام و حضور آنلاین و آفلاین کاملاً تعریف شده و ثابت است.

وقتی مردم احساس می‌ کنند که شما را می شناسند و می ‌دانند چه ارزش هایی را دنبال می‌ کنید، به احتمال زیاد به شما اعتماد خواهند کرد. دلیل این اعتماد قدرت برند سازی شخصی را نشان می دهد، زیرا مخاطب احساس می کند با شما ارتباط برقرار کرده است.

آنها می دانند که از شما چه انتظاری داشته باشند و اینکه شما در زمینه کاری خود یک مرجع هستید.

هنگامی که کارفرمایان یا مشتریان می بینند که شما یک برند شخصی قوی دارید، به احتمال زیاد شما را برای پروژه یا فرصت شغلی بعدی خود در نظر می گیرند.

بنابراین، اگر به دنبال ایجاد اعتماد، جذب فرصت‌ ها یا متمایز شدن از سایرین هستید، برندسازی شخصی می‌تواند پاسخگو باشد.

اعتماد بیشتر مخاطبان

4. تمایز در دنیای دیجیتال

در عصر دیجیتال، برندسازی شخصی اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است. با استفاده از رسانه‌ های اجتماعی و گوگل، هر کسی به راحتی می ‌تواند با چند کلیک ساده، درباره شما اطلاعات پیدا کند.

در دنیایی که همه یک وب‌ سایت و حضور آنلاین دارند، برند سازی شخصی به شما کمک می کند تا خود را به بهترین حالت ممکن در دنیای آنلاین معرفی کنید و متمایز نیز باشید. بنابراین، پرسونال برندینگ برای هر کسی که می ‌خواهد در دنیای دیجیتال امروزی موفق شود، ضروری است.

مزایای پرسونال برندینگ

چطور پرسونال برندینگ را شروع کنید؟

  • برای شروع پرسونال برندینگ ابتدا حساب ‌های رسانه ‌های اجتماعی خود را پاکسازی کنید. شما باید شهرت آنلاین خود را کنترل کنید، پس نباید چیزی که در رسانه‌ های اجتماعی پست می‌کنید تأثیر منفی بر برند شما بگذارد.
  • یک وب سایت شخصی ایجاد کنید. از وب سایت می توانید برای ایجاد ارزش افزوده برای مخاطبان، به نمایش گذاشتن مهارت ها و تجربه های خود و اشتراک گذاشتن توصیه های ارزشمند با مخاطبان استفاده کنید که در نهایت به برندینگ شخصی شما کمک بسیاری خواهد کرد.
  • یک لوگو و تم خاص برای خود ایجاد کنید و به صورت ثابت و بدون تغییر آن را در تمام پروفایل های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید.
  • مشخص کنید که مخاطبان شما چه کسانی هستند و یک استراتژی محتوا با در نظر گرفتن آنها طراحی کنید.

آیا می خواهید برای پرسونال برندینگ خود قدمی بردارید؟ جلسه اول را رایگان تهیه کنید.

این مقاله برای شما مفید بود؟

به آن امتیاز بدهید.

3.7 از 5 - (3 امتیاز ثبت شده)

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاه کاربران

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments