ویژگی ها:

 • قابلیت حذف واتر مارک
 • قابلیت جایگزین کردن لوگو کاسب یار با لوگوی خودتان
 • آموزش رایگان شخصی سازی اسناد

قیمت فروش:

رایگان!

برای دانلود "نمونه فرم تنخواه" فرم زیر را تکمیل کنید:

پیشنهاد ویژه:

نمونه فرم تنخواه

نمونه فرم تنخواه

در شرکت ها و اداره ها برای پرداخت های ضروری، جزئی و فوری شرکت مبلغی که به آن تنخواه گفته می شود را به فردی که قابل اعتمادشان باشد می دهند که به آن شخص تخواه دار گفته می شود. فرم تنخواه یکی از پر کاربرد ترین فرم ها برای کسب و کار ها و شرکت هایی است که از فرایند تخواه استفاده می کنند. در این مقاله به شرح بیشتر تنخواه و فرایند تنخواه گردان می پردازیم.

 در ادامه ی این مقاله نیز شما می توانید یک نمونه فرم تنخواه را در قالب های pdf و word دانلود کنید. همچنین شما می توانید از خدمات دیگر وبسایت  kasebyaar.com یعنی کازیو، برای دریافت دیگر نمونه فرم ها و همچنین خدمت مشاور کسب و کار که یک نرم افزار تحلیل کسب و کار آنلاین است استفاده کنید.

فهرست مطالب

تنخواه چیست؟

همانطور که گفته شد برای پرداخت هزینه های جزئی و ضروری در کسب و کار ها مبلغی را به صورت جدا که معمولا هم نقد می باشد به صورت جدا در نظر گرفته شده و به آن تنخواه گفته می شود. این مبلیغ تنخواه در اختیار فردی قابل اطمینان قرار داده می شود تا پرداخت هزینه ها را بر عهده بگیرد.

دلیل ایجاد تنخواه چیست؟

دلیلی که تنخواه ایجاد شده این است که پرداخت های جزئی روزمره که معمولا مبلغ های کوچکی نیز می باشند برای ثبت در حسابداری، حسابدار را دچار مشکل می کند. این مبالغ کوچک ممکن است بر روی حساب های مختلفی تاثیر بگذارد، در این مواقع حسابدار مجبور است تا یک یا چند حساب را از برنامه حسابداری خود کم و زیاد کند که این مسئله در فرایند حسابداری کاری اشتباه است. به همین دلیل حسابی جدا به نام تنخواه برای این گونه پرداخت ها ایجاد شده است.

فرایند تنخواه گردان چیست؟

به فرایند استفاده از تنخواه و همچنین واگذاری آن به تنخواه دار، فرایند تنخواه گردان گفته می شود. در این فریند تنخواه دار باید تا ریز پرداخت ها را به همراه فاکتور و یا رسید به کسب و کار ارائه دهد. برای دسته بندی پرداخت های انجام شده فرمی ایجاد شده که به آن فرم تنخواه گردان گفته می شود.

فرم تنخواه چیست؟

فرم تنخواه فرمی است که از ان برای دسته بندی پرداخت های انجام شده توسط تنخواه دار و همچنین ارائه سند مربوط به هر پرداخت به حسابدار استفاده می شود. این فرم توسط تنخواه دار تکمیل می شود و در دوره های شارژ تنخواه توسط تنخواه دار به حسابدار ارائه می شود.

سوالات متداول در رابطه با فرم تنخواه

 1. چرا کسب و کار ها باید از یک فرم تنخواه استفاده کنند؟

کسب و کار ها برای انجام امور تسویه مبلغ تنخواه، از این فرم استفاده می کنند

2. استاندارد فرم تنخواه چیست؟

این فرم از طراحی خاصی پیروی نمی کند و هر کسب و کاری می تواند متناسب با نیاز خود آن را شخصی سازی کند

3. فرم تنخواه توسط چه کسی باید تکمیل شود؟

این فرم توسط تنخواه دار تکمیل می شود. تنخواه دار بر اساس فاکتو ها و پرداخت ها، این فرم را تکمیل کرده و در اختیار حسابدار قرار می دهد.

اجزای فرم تنخواه

 1. این فرم از اجزای مختلفی تشکیل شده که فرد تنخواه دار باید به جهت شفاف سازی پرداخت ها این فرم را به صورت کامل پر کند. این اجزا عبارتند از:

  • شماره فاکتوری
  • مبلغ پرداخت شده
  • شرح پرداخت
  • توضیحات
  • و…

به "نمونه فرم تنخواه" امتیاز بدهید

4.7 از 5 - (9 امتیاز ثبت شده)

پیشنهاد ویژه

حتما این پکیج ها را هم ببینید

واحد فروش از جمله واحد هایی است که هر روزه به اسناد و فرم های زیادی برای انجام امور اداری و فروش نیاز دارد. تهیه یک پکیج از فرم های پر کاربردی می تواند باعث شود تا در وقت و هزینه این واحد صرفه جویی شود. در این صفحه از...
200,000 ریال6,990,000 ریال
پکیج منابع انسانی عبارت است از بیش از 50 فرم پرکاربرد برای مدیران و صاحبان کسب و کار و همچنین مدیران منابع انسانی. این پکیج در واقع شامل اسنادی است که مدیران منابع انسانی برای مدیریت واحد خود بسیار به آن ها نیاز دارند. در این بسته فرم هایی که...
200,000 ریال3,990,000 ریال
پکیج دانلودی با بیش از 40 فرم و سند پر کاربرد برای واحد مالی و حسابداری در کسب و کار هاست. این فرم ها را می توان حیاتی ترین فرم ها در واحد کسب و کار نامید که دانلود یکجای این فایل ها می تواند باعث شود در زمان این واحد صرفه جویی شود. اسنادی که در این پکیج قرار دارد در قالب pdf و word می باشد که به راحتی حسابداران و مدیران مالی می توانند از آن ها استفاده کنند.
200,000 ریال3,990,000 ریال

این مطالب را حتما بخوانید

مطالب مرتبط در اقیانوس آبی
یکی از حیاتی ترین اصول در قیمت گذاری و تسویه حساب کسب و کارها داشتن راهکار برای وصول مطالبات است…
بهبود وصول مطالبات
یکی از حیاتی ترین اصول در قیمت گذاری و تسویه حساب کسب و کارها داشتن راهکار برای وصول مطالبات است…
فرقی نمی کند که شما به عنوان مدیر موفق کسب و کار، یک ساختمان اداری بزرگ داشته باشید یا یک دفتر کار کوچک و ساده، فروشگاه داشته باشید یا تولیدی، کارخانه داشته باشید یا مرکز پخش…! گامی مهم اما پنهان در سیستم سازی کسب وکار تهیه اقلام ضروری برای سازمانتان است…
اهمیت چک لیست اقلام ضروری
فرقی نمی کند که شما به عنوان مدیر موفق کسب و کار، یک ساختمان اداری بزرگ داشته باشید یا یک دفتر کار کوچک و ساده، فروشگاه داشته باشید یا تولیدی، کارخانه داشته باشید یا مرکز پخش…! گامی مهم اما پنهان در سیستم سازی کسب وکار تهیه اقلام ضروری برای سازمانتان است…
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

ورود

پشتیبانی کاسب یار

سوالی دارید ؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

دانلود شما آماده است

نمونه فرم تنخواه

نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید: