مشاوره برندینگ

اپل برندسازی کرد! شرکت اپل با برندسازی درست دیدگاه خود را در همه محصولات و خدمات خود منعکس کرد و از این طریق قادر به برقراری ارتباط عاطفی و معنادار با مشتریان خود شد.

زمینه های مشاوره

مشاوره بازاریابی, مشاوره برندینگ, مشاوره تبلیغات, مشاوره راه اندازی کسب و کار, مشاوره مدیریت منابع انسانی

هر ساعت مشاوره:

رایگان

چرا از کاسب‌ یار مشاوره کسب و کار بگیرم؟

مشاوران متخصص در حوزه های مختلف

ارائه راهکار بر مبنای عارضه یابی

مشاوره بر مبنای توان مالی و اجرایی

پشتیبانی و همراهی تا رسیدن به نتیجه

گارانتی بازگشت وجه

ما از کیفیت مشاوران و راهکارهای که ارائه می شوند اطمینان داریم،‌ برای آسودگی خیال شما نیز، در صورتی که از جلسات مشاوره کسب و کار رضایت نداشته باشید و یا راهکارهای ارائه شده اثربخش نباشند وجه پرداختی شما را بازگشت دهیم.

کافیست موضوع را از یکی از روش های موجود با تیم پشتیبانی در میان بگذارید.

بیش از ۱۰۰۰ مدیر به ما اعتماد کرده اند

مشاوره برندینگ

قبل از اینکه در مورد مشاوره برندسازی توضیحی بدهیم و در مورد اهمیت و تاثیرات مشاوره برندینگ در کسب و کارها بگوییم، بگذارید از شما پرسیم: آیا هیچ گاه از خود پرسیده اید که اگر اپل برند تجاری خود را تغییر نمی داد، چطور مایکروسافت را شکست می داد؟ استیو جابز چه کاری متفاوت انجام داد؟ او چگونه توانست اپل را آنقدر متفاوت از رقبای خود مدیریت کند که این برند 40 درصد از بازار گوشی های هوشمند را به دست آورد؟

اپل برندسازی کرد! شرکت اپل با برندسازی درست دیدگاه خود را در همه محصولات و خدمات خود منعکس کرد و از این طریق قادر به برقراری ارتباط عاطفی و معنادار با مشتریان خود شد.

امیدواریم با این مثال اهمیت برندسازی را در فروش و شهرت کسب و کارها درک کرده باشید. اگر می خواهید از ابتدا در این حوزه درست قدم بردارید، کمک گرفتن از مشاوره کسب وکار و به خصوص مشاوره برندسازی را دست کم نگیرید.

مشاوره برندسازی

 

مشاوره برندسازی چیست؟

برندینگ branding مجموعه ای از فعالیت هایی است که شما را در ذهن مخاطبان هدفتان شکل می دهد و دارای ابعاد مختلفی است. پیدا کردن تخصص در تمام این ابعاد از حوصله و وقت مدیریت یک سازمان خارج است، بنابراین می توان گفت نیاز به مشاوره برندینگ برای کسب و کارها احساس می شود. کار اصلی مشاوره برندسازی، ارائه راهکار برای طراحی برند، مشاهده عملکرد آن در برابر رقبا، تجزیه و تحلیل بازار و تدوین کمپین های تبلیغاتی است که شما را به هدف اصلی یعنی برند شدن و کسب سود بیشتر می رساند.

مشاور برندسازی کیست؟

مشاور برند، متخصصی است که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا در طول زمان شهرت خود را تعریف کنند و رشد دهند. آنها اغلب در کنار مدیران ارشد و سایر شرکا در زمینه هایی مانند فناوری، روابط عمومی و … کار می کنند تا به شرکت ها کمک کنند تا پتانسیل کامل خود را فعال کنند.

وظایف مشاور برندینگ

مشاوران برند که به عنوان مشاوران بازاریابی برند یا استراتژیست های برند نیز شناخته می شوند، نقش های زیادی را بر عهده می گیرند. آنها وظیفه کشف بینش‌ها، توسعه استراتژی‌ها و ارتقای رویکرد طراحی و ارتباطات برند را بر عهده دارند.

1. مشاور برند باید درباره بازار تحقیق کند و بینش درستی داشته باشد.

تحقیق سنگ اصلی تمام کارهای مشاوره برندینگ است. بیشتر تصمیمات کلیدی باید بر اساس داده‌هایی باشد که در مورد مشتری، نوع کسب و کار و رقابت بازار به دست می آید.
مشاوران برند بر تحقیقات اولیه که بر تعریف و رسیدگی به نیازهای مشتریان (فعالی و آینده) متمرکز است نظارت کنند. همچنین تحقیقات ثانویه را نیز برای مطالعه این دسته و درک بهتر برندهای رقیب و روندهای مرتبط انجام دهند.
تحقیقات مشاور برند شامل طیف وسیعی از عملکردهای کلیدی شرکت است، مانند:

 • بازاریابی
 • فروش
 • تولید
 • تحقیق و توسعه
 • منابع انسانی
 • بخش IT

2. مشاور برندینگ باید طبق استراتژی خاصی پیش برود.

پس از تکمیل تحقیقات کامل، مشاور برندسازی داده‌ها را برای بهبود هدف، ماموریت و ارزش های یک شرکت بررسی و اعمال می کنند. مشاوره برندینگ، موقعیت استراتژیک یک شرکت را تعریف می کنند و آنچه را که آن را از رقبا متمایز می کند، مشخص می کنند. کمک به تعریف یک موقعیت منحصر به فرد در بازار به ساختن یک داستان تجاری عمیق کمک می کند.

مشاوران برندسازی همچنین زمانی را صرف توسعه محصول جدید و به طور کلی نوآوری می کنند. شرکت‌هایی که چندین برند دارند نیز می‌توانند از مشاور برند کمک بگیرند تا مطمئن شوند که هر برند ساختار، هویت و رابطه واضح خود را با سایر برندها دارد (معروف به «معماری برند»)

3. طراحی نام، لوگو، آرم و … به صورت خلاقانه و همسو با برند

طراحی نمایان‌ترین جنبه مشاوره برند است و اغلب باعث می‌شود یک شرکت مشاور را جذب کند. مشاوران برند نقشی کلیدی در همسوسازی موقعیت برند با توسعه خلاق دارند. از نام‌ و لوگو گرفته تا وب‌سایت‌، مشاور بینش‌ها و پیشنهادهایی را برای ارتقاء تمامی ارتباطات شرکت، پیام‌های بازاریابی، تجربیات و موارد دیگر ارائه می‌کند. مشاوران همچنین می توانند در مورد فضاهای کاری، فرم اداری پرسنل، ویترین فروشگاه ها و دیگر فضاها نیز مشاوره دهند تا یک برند قوی و منسجم ایجاد کنند که مشتریان وفادار را جذب کند.

وظایف مشاور برندسازی

نشانه هایی که نشان می دهد به مشاوره برندینگ نیاز دارید!

اکنون که در مورد نقش مشاور برند بیشتر می‌دانید، ممکن است از خود بپرسید که آیا زمان آن رسیده است که یک متخصص برندسازی را برای شرکت خود استخدام کنید. در اینجا به چند نشانه اشاره می کنیم که نشان می دهند به یک مشاور برندسازی نیاز دارید:

 • رشد شرکت شما راکد است.
 • شما به اهداف شرکت نمی رسید.
 • شما برای رسیدن به یک بازار جدید آماده هستید.
 • شما در حال معرفی یک خط محصول جدید هستید.
 • برند شما قدیمی به نظر می رسد.
 • وب سایت شما عملکرد خوبی ندارد.
 • شما نتایج حاصل از تلاش هایتان را پیگیری نمی کنید.
 • پیشرفت نمی کنید.

خدمات کاسب یار در مشاوره برندسازی

استراتژی های برندینگ

گاهی کسب و کارها در تعیین استراتژی های مناسب برندینگ به متخصصان حوزه ی برندسازی مراجعه می کنند تا آنها را در این مسیر هدایت کنند. در این بخش بیلاودمارکتینگ خدمات خود را قالب تهیه و تدوین استراتژی های برندینگ بر اساس استراتژی های کلان برند و اهداف تعیین شده برای برند، ارائه می دهد. حتی اگر پیش از این اهداف و ماموریت برند خود را تعیین و یا به درستی تعریف و مشخص نکرده اید، ما در مشاوره کسب و کار کاسب یار به شما در این مسیر کمک خواهیم کرد.

تدوین معماری برند

تعیین ساختار و تدوین معماری برند، مناسب برندهایی است که چندین زیر برند دارند و لازم است که استراتژی های برندینگ هر یک از این زیرمجموعه ها به صورت مجزا تعیین شود. تعیین اهداف برند مادر، تعیین نحوه تعامل برند مادر و برندهای زیر مجموعه و نهایتا شناسایی و تعریف بهترین ساختار برای معماری برند که بتواند اهداف کلان برند را پوشش دهد، از جمله خدماتی هستند که در این بخش ارائه می شوند.

طراحی هویت بصری و برندبوک

به واسطه خدمات طراحی هویت بصری و برندبوک، کسب و کارها مستندات برندینگ خود را به صورت حرفه ای در سازمان خود نهادینه می کنند. ما همچنین با طراحی، اصلاح و تدوین هویت بصری و تهیه و تدوین برندبوک، به یکپارچگی هر چه بیشتر فعالیت های برند در بسترهای ارتباطی کمک می کنیم.

طراحی لوگو

لوگو نماد ظاهری برند و یکی از اصلی ترین المان های هویت بصری است که مخاطبان تعامل بیشتری با آن برقرار می کنند. لوگو در ذهن مخاطبان برند را می سازد، بنابراین لازم است که طراحی لوگو بر اساس ویژگی ها و اهداف کلان برند صورت گیرد تا بتواند ویژگی های برند را در ذهن مخاطبان تداعی کند. طراحی لوگو و تعیین نام برند براساس ماهیت و هدف کسب و کار تخصص ما در کاسب یار است.

100٪ تخفیف

برای خرید اول از کاسب‌یار

دقیقه
ثانیه