Search

مشاوره مدیریت منابع انسانی

از فاکتورهای بسیار مهم برای تولید و مهمترین سرمایه یک سازمان، نیروی انسانی است. منابع انسانی نقش اساسی در رسیدن به هدف سازمان دارند، بنابراین حضور مشاوران منابع انسانی برای هدایت و بهره برداری حداکثری از نیروی انسانی ضروری است.

مشاوره راه اندازی کسب و کار, مشاوره بازاریابی, مشاوره برندینگ, مشاوره مدیریت منابع انسانی, مشاوره تبلیغات

هر ساعت مشاوره:

7,500,000 تومان
مشاوره مدیریت منابع انسانی, مشاوره مالیاتی, مشاوره مالی و حسابداری, مشاوره سرمایه گذاری, مشاوره امور قراردادها

هر ساعت مشاوره:

10%   1,500,000 تومان 1,350,000 تومان

چرا از کاسب‌ یار مشاوره کسب و کار بگیرم؟

مشاوران متخصص در حوزه های مختلف

ارائه راهکار بر مبنای عارضه یابی

مشاوره بر مبنای توان مالی و اجرایی

پشتیبانی و همراهی تا رسیدن به نتیجه

گارانتی بازگشت وجه

ما از کیفیت مشاوران و راهکارهای که ارائه می شوند اطمینان داریم،‌ برای آسودگی خیال شما نیز، در صورتی که از جلسات مشاوره کسب و کار رضایت نداشته باشید و یا راهکارهای ارائه شده اثربخش نباشند وجه پرداختی شما را بازگشت دهیم.

کافیست موضوع را از یکی از روش های موجود با تیم پشتیبانی در میان بگذارید.

بیش از ۱۰۰۰ مدیر به ما اعتماد کرده اند

مشاوره مدیریت منابع انسانی

مشاوران منابع انسانی با حلیل و بررسی نیازهای منابع انسانی، برنامه‌ریزی و توسعه سیستم‌های پرسنلی، رسیدگی به مسائل مربوط به استخدام و جذب نیروی کار، ایجاد و پیاده‌سازی سیاست‌ ها و رویه‌ های منابع انسانی و مدیریت عملکرد کارکنان، پرداخت و پاداش، آموزش و توسعه کارکنان و مدیریت روابط کاری بین کارمندان و کارفرمایان به سازمان ها کمک می کنند تا از این سرمایه مهم درست و در راستای اهداف کسب و کار استفاده کنند.

مشاوره منابع انسانی

چرا مشاوره منابع انسانی؟

 1. بهینه‌سازی فرآیندهای پرسنلی: مشاوران منابع انسانی می‌توانند به سازمان کمک کنند تا فرآیندهای پرسنلی را طوری بهینه کنند که علاوه بر کاهش هزینه سازمان، بهره وری کارمندان نیز افزایش یافته و حس بهتری نسبت به خروجی کار خود داشته باشند.
 2. مدیریت رفتار سازمانی: مشاوران منابع انسانی با بهره‌گیری از دانش و تجربه خود، به بهبود ارتباطات داخلی و برون سازمانی، مدیریت تنش‌ها و بهبود فرهنگ سازمانی کمک می کنند.
 3. مدیریت تغییرات: مشاوران منابع انسانی به نیروی انسانی کمک می کنند تا با تغییرات اطلاعاتی، فنی، سازمانی و تنظیمی راحت تر روبرو شده و آن ها را بپذیرند.
 4. توسعه سرمایه انسانی: مشاوران منابع انسانی می‌توانند به سازمان کمک کنند تا با بهره‌گیری از طرح‌های کاری مناسب و آموزش حرفه‌ای، مهارت کارکنان خود ارتقا داده و آنها را به بهترین شکل آماده کنند.
 5. حل مشکلات کاری: مشاور منابع انسانی می تواند چالش ها و تنش هایی را که بین منابع انسانی پیش می آید به خوبی مدیریت کند و نگذارد که محیط کار، به محیطی منفی و آزاردهند برای کارمندان تبدیل شود.

یک مشاور منابع انسانی خوب چه مهارت هایی دارد؟

مشاوران منابع انسانی در هر سازمانی بسیار موثر هستند و در آینده هر کسب و کار تاثیر بسزایی دارند. موفقیت سازمان و شرکت ها تا حد زیادی به تصمیمات این اشخاص بستگی دارد. بنابراین این افراد باید از مهارت های خاصی در زمینه مشاوره و مدیریت برخوردار باشد. برخی از مهمترین ویژگی و مهارت هایی که این افراد برای رسیدن به موفقیت نیاز دارند به شرح زیر است:

 1. مهارت های مدیریت بحران: یکی از مهمترین ویژگی های که مشاوران منابع انسانی باید داشته باشند، توانایی مدیریت بحران در زمان مواجه شدن با شرایط بحرانی است. مشاوران حرفه ای بسیار باتجربه هستند و این توانایی را دارند که در هنگام بروز بحران های مختلف، چگونه بتوانند مشکل اصلی را شناسایی کنند و راه حل مفیدی را برای رفع آن ارائه دهند.
 2. کشف استعدادها: مشاوران باید بتوانند نیروهای انسانی را در زمان شروع فعالیت در سازمان مورد ارزیابی قرار دهند و بهترین گزینه شغلی را برای آنان انتخاب کنند. همچنین در جهت کشف استعدادهای کارکنان قدم بردارند. به عبارتی مسیر شغلی و پیشرفت فردی کارکنان با حمایت مشاوران بسیار راحتر خواهد شد.
 3. مهارت های مدیریت اجرایی: مشاوران منابع انسانی باید بتواند ایده های کاربردی را برای بهبود سازمان، بهبود سیستم منابع انسانی، کمک به پیشرفت شغلی کارکنان و بهبود عملکرد آنها ارائه دهند. امروزه سایت های مشاوره منابع انسانی بسیاری وجود دارد که سازمان ها می توانند از این مشاوران متخصص برای پیشرفت سازمان و شرکت خود راهنمایی بگیرند.
 4. مهارت های مدیریت زمان: یکی دیگر از ویژگی های یک مشاور خوب مدیریت زمان است. در واقع مشاوران منابع انسانی به دلیل گستردگی ارتباطات باید مهارت های مدیریت زمان و برنامه ریزی، برای بر عهده گرفتن مسئولیت ها و ایجاد نظم در سازمان را دارا باشند.
 5. مهارت برای حل مسئله: داشتن آگاهی از نیازها و مشکلات کارکنان امری مستمر و درازمدت است. اما تلاش برای حل مشکلات کارکنان بسیار مهمتر از آگاهی مشکلات آنان است. بنابراین مشاوران خوب باید مشکلات سازمان را یکی یکی به درستی حل کنند.
 6. مهارت های برقراری ارتباط موثر: یکی دیگر از ویژگی های مشاوران منابع انسانی، مهارت های ارتباطی آنها است. مشاوران روزانه با افراد بسیاری سروکار دارند و اگر آنها نتوانند به خوبی با کارکنان، مشتریان و مدیران سازمان ارتباط برقرار کنند، نمی توانند مشکلات، کمبودها، خواسته ها و نیازهای کارکنان سازمان را شناسایی کنند .همچنین مشاوران باید با افراد مختلف ارتباط حضوری داشته باشند و از طریق مهارت های ارتباطی که دارند، برای جذب آنان استفاده کنند.
 7. شایستگی در آموزش: یکی از فاکتورهای مهم برای پیشرفت سازمان ها آموزش کارکنان است. مشاوران منابع انسانی وظیفه دارند نقاطی را که کلیه پرسنل سازمان از مدیران تا کارکنان نیاز به آموزش دارند را شناسایی کنند و سپس برنامه خاصی را برای ارتقای مهارت کارکنان ارائه دهند. به همین دلیل مشاوران می توانند یا کارکنان را آموزش دهند و یا از افراد متخصص در زمینه های مختلف برای رسیدن به این هدف کمک بگیرند.

مشاوران منابع انسانی کاسب یار چه کمکی به سازمان شما می کنند؟

 • آسیب شناسی وضعیت موجود در سیستم های منابع انسانی
 • پیشنهادات تاثیر گذار برای به روز رسانی شرح شغل ها
 • کمک به سازمان در استخدام، آموزش و مدیریت کارکنان
 • ارائه پیشنهادات برای تعدیل نیروی کار
 • ایجاد تغییر در فرآیندهای منابع انسانی
 • انجام تحقیقات منابع انسانی، ردیابی، تجزیه و تحلیل معیارها و ارائه یک بینش هدفمند برای بهبود در تصمیم گیری

قیمت مشاوره منابع انسانی

قیمت مشاوره منابع انسانی ممکن است بسته به محتوای مشاوره، زمان مورد نیاز برای ارائه مشاوره، سطح تجربه و تخصص مشاور و شرایط بازار متغیر باشد. بنابراین، قیمت مشاوره منابع انسانی ممکن است متفاوت باشد و نمی‌توان به طور دقیقی قیمت ثابتی را برای آن تعیین کرد.

بعضی از مشاوران منابع انسانی، برای ارائه مشاوره به صورت ساعتی پرداخت می‌شوند و بعضی دیگر به صورت پروژه‌ای هزینه می‌برند. برخی از مشاوران هم ممکن است قراردادهای ثابت با سازمان‌ها داشته باشند و به صورت دوره‌ای یا ماهیانه مشاوره را ارائه کنند.

در کل، برای تعیین قیمت مناسب برای مشاوره منابع انسانی، بهتر است با مشاوران منابع انسانی مختلف مشورت کرده و پیشنهادات آنها را بررسی کرد. همچنین، باید توجه داشت که بالا بودن قیمت مشاوره همیشه به معنی کیفیت بالا نیست و باید به دنبال مشاورانی با تجربه و تخصص کافی بود که قیمت مناسب ارائه می‌دهند.