Search

کازیو

خرید مجموعه کامل از فرم های اداری کسب و کارها
خرید پکیج جامع فرم اداری

یکی از مهمترین اجزا در هر کسب و کار، سازمان و اداره ای اسناد و فرم ها هستند. سند به معنای نوشته ای است که نقش مهمی را نیز در اثبات یک ادعا در مواقع ایجاد اختلاف در دادگاه ها و مراجع قانونی دارد. در وبسایت کاسب یار شما علاوه بر امکان دانلود فرم ها و اسناد اداری، همچنین می توانید جهت تحلیل و بررسی کسب و کار خود از خدمت مشاوره کسب و کار وبسایت کاسب یار نیز استفاده نمایید

سند اداری چیست؟

سند اداری اینگونه تعریف شده که به معنای اطلاعات ثبت شده، اعم از نوشتاری، دیداری، شنیداری که به وسیله شخصی حقیقی یا حقوقی ایجاد شده و دارای ارزش نگهداری باشد.
اما در کسب و کار ها، ادارات، سازمان ها و شرکت ها انواع دیگری از اسناد اداری وجود دارد برای مثال برای نگهداری و دریافت اطلاعات کارکنان، انبار و هر نوشته ای که به کمک مدیران بیاید.

کازیو به چه معناست؟

کازیه (که از واژهٔ فرانسوی کَزیه Casier گرفته شده است) یا کازیو (تلفظِ اشتباه و رایج میان عوام) یا جاکاغذی، از لوازم اداری محسوب می‌شود و کاربرد آن نظم دهی به کاغذها و پرونده های روی میز است.

اجزای کازیو

همانطور که گفته شد کازیو برای دریافت انواع اسناد و فرم های اداری برای استفاده مدیران کسب و کار ها فراهم شده است. اسناد اداری را می توان در دسته بندی های متفاوتی تقسیم کرد مانند:

  • فرم ها
  • قرارداد ها
  • مکاتبات اداری
  • شرح شغل ها
  • چک لیست ها

 

که در ادامه به شرح بیشتر آن ها می پردازیم

قرارداد ها

قانون قرارداد را در ماده 183 اینگونه معنی کرده است که: “قرارداد عبارت است از آن که یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آن ها باشد.” به عبارتی دیگر قرارداد را می توان به اینگونه معنا کرد که متنی است که میان افرادی برای انجام امور یا معامله ای نوشته می شود که در ان نوشته تعهدات و شرایط مورد قبول هر دو طرف نوشته شده. شما می توانید در قسمت قرارداد ها انواع قرار داد های مورد نیاز خود را دریافت کرده و استفاده کنید.

مکاتبات اداری

مکاتبات اداری نوشته ای است حاوی یک یا چند موضوع اداری و وسیله برقراری ارتباط محدود در داخل و یا خارج سازمان است. این نوشته ها در برگه های مخصوص نامه نگاری به همراه نشان و همچنین عنوان کسب و کار و در قالب و اجزای مشخصی تهیه می شود. این نوشته ها اصطلاحا نامه اداری نامیده می شود. در بخش مکاتبات اداری می توانید انواع مکاتبات مورد نیاز در کسب و کار ها را مشاهده و دریافت کنید.

شرح شغل ها

شرح شغل ها و یا شرح وظایف را می توان کلیه وظایف و مسئولیت هایی که یک نیرو مستقر در یک کسب و کار و سازمان باید انجام دهد تعریف کرد. در یک شرح شغل باید به تمام وظایف و اختیارات یک نیرو به صورت کامل اشاره شود. اولین قدم برای داشتن یک استخدام موفق باید بدانیم که فرد مورد نیاز برای استخدام چه وظایف و مسئولیت هایی را بر عهده دارد. شرح شغلی به مدیران کمک کرده تا فردی که مناسب پست مورد نظر است را با کم ترین خطا استخدام کنند و همچنین فرد مصاحبه شونده و یا کارپذیر نیز می تواند با دید باز نسبت به پست مورد نظر کار را قبول کرده یا رد کند. در قسمت شرح شغل ها در کازیو شما می توانید انواع شرح شغل های مورد نیاز در سازمان و کسب و کار خود را دریافت کرده و متناسب با نیاز خود آن را ادیت کنید.

چک لیست ها

چک لیست ها یا به زبان فارسی “فهرست بررسی”، فهرستی از کارها است که نوشته می شود و برای انجام آن برنامه ریزی می کنیم. هدف چک لیست ها این است که اطمینان پیدا کنیم هیچ یک از جزئیات از فعالیت مورد نظر و یا کار های روزانه ما فراموش نمی شود. در بخش چک لیست ها می توانید، چک لیست های مربوط به کسب و کار ها را دانلود کرده و متناسب با نیاز خود آن ها را شخصی سازی کنید.

فرم ها

فرم های اداری نوشته ای با ساختار منظم است که برای دریافت اطلاعات و محتوایی مانند اطلاعات مالی، آماری، شخصی، اداری، اطلاعات مشتریان و…. است که به واسطه آن کسب و کار ها می توانند اطلاعات دریافت شده را دسته بندی و مرتب کنند. در قسمت فرم ها در کازیو میتوانید فرم های مورد نیاز هر کسب و کاری را دریافت کرده و متناسب با نیاز خود آن ها را شخصی سازی کنید.

 

نوع سند