Search

ویژگی ها:

  • قابلیت حذف واتر مارک
  • قابلیت جایگزین کردن لوگو کاسب یار با لوگوی خودتان
  • آموزش رایگان شخصی سازی اسناد

قیمت فروش:

رایگان!

برای دانلود "قرارداد مشارکت" فرم زیر را تکمیل کنید:

پیشنهاد ویژه:

قرارداد مشارکت

قرارداد مشارکت

یکی از پرکاربرد ترین انواع قرارداد اداری در هر کسب و کاری قرارداد مشارکت است، این نوع قرارداد مناسب زمانی است که افرادی یا کسب و کار هایی قصد داشته باشند برای مدت زمان مشخصی با یکدیگر شراکت و همکاری داشته باشند. گاهی پیش می آید که دو نفر به این شیوه که سرمایه از یکی از ان ها و نیروی کار از طرف یک طرف، در این زمان نیاز است تا با یک نمونه قرارداد مشارکت، همکاری خود را رسمی کنند.

در این مطلب، دانلود رایگان نمونه قرارداد همکاری برای شما فراهم شده است. می توانید یک نمونه قرارداد شراکت pdf و نمونه قرارداد همکاری بین دو شرکت doc را دانلود کنید. همچنین شما می توانید از خدمات دیگر کاسب یار، برای دریافت دیگر نمونه فرم ها استفاده کنید.

فهرست مطالب

قرارداد مشارکت یا قرارداد همکاری چیست؟

در دنیای امروز یکی از مسائلی که بسیار رواج پیدا کرده است مشارکت افراد با یکدیگر است که منجر به انعقاد نمونه قرارداد کاری بین دو نفر در جهت انجام این همکاری می شود. این قرارداد در گروه نمونه قرارداد مشارکت مدنی (شراکت) قرار خواهند گرفت که رایج ترین آن ها شراکت نامه مغازه است و افراد بسیاری به دنبال متن قرارداد شراکت مغازه هستند.

در یک نمونه قرارداد همکاری partnership contract افراد حاضر متهد می شوند که برای مدت زمانی مشخص که در قرارداد آمده با یکدیگر فعالیت کاری داشته باشند. برای مقال ممکن است فردی سرمایه ی مورد نیاز را تامین کرده و شخص دیگر دانش و تخصص کاری خود را فراهم کند.

متن قرارداد شراکت

در قانون به موجب ماده 571 قانون مدنی، قرارداد شراکت به معنی این است که دو یا چند نفر، اورده های نقدی و غیر نقدی خود را که این آورده ها سهم الشرکه گفته می شود، با یکدیگر به شکل مشاع و هدف کسب سود ادغام و همکاری کنند. در این تعریف منظور از شخص و اشخاص، افراد حقیقی و حقوقی نیز می باشد. برای دانلود متن قرارداد بین دو نفر به انتهای مقاله مراجعه کنید.

در این بخش متن شراکت نامه کاری یا همان نمونه متن تفاهم نامه همکاری بین دو نفر را می بینید. می توانید pdf شراکت نامه را در انتهای مقاله دانلود کنید:

ماده 1- طرفین قرارداد
الف: آقای…………… فرزند……………. به شماره ملی ………….. صادره از………. به آدرس…….
ب: آقای…………… فرزند……………. به شماره ملی ………….. صادره از………. به آدرس…….

ماده 2- سرمایه طرفین / آورده طرفین
الف: آورده آقای ……….. عبارت است از مالکیت یک ساختمان به آدرس ……….. با تجهیزات………که تمام وسایل و تجهیزات به صورت امانت به طرف قرارداد سپرده شده است.
ب: آورده آقای ……….. عبارت است از تخصص و نیروی کاری که از ساعت …. الی ….. در ایام هفته به جز تعطیلات .
ماده 3- موضوع قرارداد
موضوع قرارداد عبارت است از مشارکت طرفین جهت ساخت/ راه اندازی/ کسب و کار/…… می باشد.
ماده 4- مکان اجرای قرارداد
مکان قرارداد در تهران/ شیراز/ اصفهان/…….. است.
به نشانی خیابان…………… (محل شرکت)
ماده 5- مدت قرارداد:
عبارت است از تاریخ ……… تا ………. که در صورت رضایت طرفین قابل تمدید است.
ماده 6- میزان سود هر شریک
سهم و سود آقای……… از فروش اجناس عبارت است از 60% درصد از خالص فروش کل پس از کسر هزینه ها
سهم و سود آقایان ……… پس از کسر و احتساب اجاره، هزینه برق، گاز، و هزینه های احتمالی 40% درصد می باشد .
تبصره 1: ……………………………………………….
تبصره 2: ……………………………………………….
تبصره 3: ……………………………………………….
تبصره 4: ……………………………………………….
ماده 7- فسخ قرار قراداد
این قرارداد تا زمان تعیین شده اعتبار دارد و طرفین حق فسخ آنرا ندارند مگر درصورت تحقق هر یک از بندهای ذیل که از تاریخ تحقق حق فسخ این حق ظرف ۱۵ روز قابل اعمال می باشد .
۱…..‌‌‌……………….
۲……………………
۳………..‌‌‌‌‌………………
ماده ۸- تضامین قراردادی
تضمين حسن انجام کارو شرایط آن
۱………
۲………
تضمين پیش پرداخت و شرایط استهلاک و استرداد آن
۱………‌‌‌‌…
۲………..
ماده ۹- سایر شرایط این قرارداد
الف: کلیه تجهیزات شرکت تا اتمام قرارداد مشارکت به نحو امانت به آقای ….. شمرده شده و ایشان متعهد به محافظت از آن می باشند و در پایان مدت قرارداد باید صحیح و سالم آن را مسترد نمایند و از ایشان تحویل گرفته خواهد شد.
ب:…………..
ج:…………..
د:…………..

انواع نمونه قرارداد مشارکت

همانطور که گفته شد این نوع قرارداد یعنی قرارداد شراکت با ادغام آورده های نقدی و غیر نقدی دو یا چند نفر منعقد می شود. حال مفاد یک نمونه قرارداد مشارکت ممکن است با توجه به اهداف و شرکای آن متفاوت باشد. به همین دلیل است که مفاد قرارداد و اهداف طرفین آن، باعث می شود تا یک نمونه قرارداد همکاری به انواع مختلفی تقسیم شود. در ادامه به بررسی برخی از انواع قرارداد شراكت اشاره خواهیم کرد.

1. قرارداد شراکت در ساخت

یکی از انواع نمونه قرارداد همكاري، نمونه قرارداد مشارکت در ساخت است. در این گونه قرارداد ها، صاحبین زمین ها، خانه ها و املاک قدیمی که سرمایه کافی را برای ساخت و یا بازسازی ملک خود را ندارند، می توانند  با مجریانی یک نمونه قرارداد مشارکت را عقد کرده تا با سرمایه ی طرف دوم قرارداد اقدام به ساخت اپارتمان و یا دیگر ملک ها کنند. word نمونه قرارداد همکاری بین شرکت و شخص و فرم خام قرارداد مشارکت در ساخت را می توانید در این مقاله دانلود کنید.

2. قرارداد شراکت در کار

یکی از پر استفاده ترین انواع نمونه فرم قرارداد مشارکت، قرارداد شراکت در کار است (مثل قرارداد شراکت مغازه pdf، قرارداد شراکت کارگاه، فرم شراکت در مغازه) که بین دو یا چند نفر منعقد می شود. این افراد، کسانی هستند که در مدت زمان مشخصی قصد همکاری با یکدیگر برای کسب سود را دارند. در این گونه نمونه قرارداد شراکت در پروژه معمولا یکی از طرفین قرارداد شراکت سرمایه لازم را محیا کرده و طرف دوم قرار داد تخصص و مهارت مورد نظر را.

3. قرارداد شراکت با بانک

یکی دیگر از انواع قرارداد مشارکت که برای کسب و کار ها بسیار مورد استفاده است، قرارداد شراکت با بانک است، این قرارداد ها که معمولا در بازه ی یک ساله و سه ساله منعقد می شود، شخص متقاضی اطلاعات مورد نیاز مانند سرمایه ی مورد نیاز، موضوع شراکت و مدت مشارکت را در اختیار بانک قرار می دهد. سپس بانک طرف قرارداد اطلاعات دریافت شده را برای قرارداد مشارکت بررسی کرده و در صورت داشتن اصلاح دید اقدام با انعقاد قرارداد می کند. می توانید نمونه قرارداد مشارکت در سرمایه گذاری pdf را در انتهای مقاله دانلود کنید.

4. نمونه قرارداد مشارکت در تولید

شراکت در کار تولیدی یکی دیگر از انواع رایج مشارکت ها است. تنظیم نمونه قرارداد مشارکت در تولید این امکان را به شما و شریک کاریتان خواهد داد تا بتوانید در صورت انجام نشدن یا عمل نکردن به وظایف تعیین شده به صورت قانونی و با توجه به قوانین مدنی که در این رابطه موجود است، اقدامات لازم را در رابطه با محقق کردن حق و حقوقتان انجام دهید. متن قرارداد شراکت کارگاه را در انتهای مقاله دانلود کنید.

دانلود نمونه قرارداد مشارکت

در این قسمت می توانید نمونه قرارداد شراکت کاری بین دو نفر word و نمونه قرارداد شراکت کاری pdf رایگان را دانلود کنید و بسته به شرایط قرارداد آن را شخصی سازی کنید. این فایل میتواند به word نمونه قرارداد سرمایه گذاری مشترک و دانلود رایگان قرارداد مشارکت در ساخت word نیز تبدیل شود.

به "قرارداد مشارکت" امتیاز بدهید

4.2 از 5 - (107 امتیاز ثبت شده)

پیشنهاد ویژه

حتما این پکیج ها را هم ببینید

قرارداد قانون کار چیست؟ قرارداد قانون کار متن قرارداد کاری بین کارگر و کارفرما است که به موجب آن کارمند برای مدت معین یا دائم در ازای دریافت حق الزحمه برای کارفرما، کار انجام می‌دهد.  قرارداد قانون کار یک قرارداد قانون مدنی است که با توجه به شرایط و ضوابط...
249,000 تومان
قرارداد عدم افشای اطلاعات چیست؟ قرارداد عدم افشای اطلاعات (NDA) نوعی قرارداد قانونی است که بین دو یا چند طرف منعقد می شود تا محرمانه بودن اطلاعات را تضمین کند. طرفین قرارداد، به عنوان افشاکننده و گیرنده شناخته می شوند. افشاکننده اطلاعات محرمانه ای را در اختیار گیرنده قرار می...
249,000 تومان
قرارداد عدم رقابت چیست؟ قرارداد عدم رقابت، قراردادی است که بین کارفرما و کارگر یا کارمند تنظیم می‌شود، در این قرارداد، کارمند یا کارگر تعهد می‌دهد که پس از اتمام همکاری با کارفرما، به مدت معینی، در فعالیت‌های تجاری یا حرفه‌ای مشابه کارفرما با افراد دیگر همکاری نخواهد کرد. دلایل...
249,000 تومان

این مطالب را حتما بخوانید

مطالب مرتبط در اقیانوس آبی
یکی از حیاتی ترین اصول در قیمت گذاری و تسویه حساب کسب و کارها داشتن راهکار برای وصول مطالبات است…
بهبود وصول مطالبات
یکی از حیاتی ترین اصول در قیمت گذاری و تسویه حساب کسب و کارها داشتن راهکار برای وصول مطالبات است…
ارزیابی تامین کنندگان موضوعی بسیار مهم در مدیریت هزینه های سازمان است و شما به عنوان مدیر باید هنر انتخاب و ارزیابی تامین کنندگان را برای ادامه شراکت داشته باشید…
ارزیابی تامین کنندگان- قرارداد پیمانکاری
ارزیابی تامین کنندگان موضوعی بسیار مهم در مدیریت هزینه های سازمان است و شما به عنوان مدیر باید هنر انتخاب و ارزیابی تامین کنندگان را برای ادامه شراکت داشته باشید…
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سلمانی
سلمانی
1 سال قبل

اگر بخواهیم در ابتدای شراکت به مشکل برنخوریم بهترین کار استفاده از قرارداد شراکت هست. مابرای شراکتمون به دنبال این قرارداد بودم و خیلی برام مفید است.

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  سلمانی
1 سال قبل

🌹🌹🙏

negar
negar
1 سال قبل

نمونه متن قرارداد شراکتتون بسیار کاربردی و عالی بود.ممنون که به صورت رایگان در اختیارمون قرار دادید🙏🏻

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  negar
1 سال قبل

🙏

دانلود قرارداد مشارکت

لطفا اطلاعات خود را به دقت وارد نمایید، چون این فایل ارزشمند به اطلاعات شما ارسال می‌شود.

دانلود شما آماده است

قرارداد مشارکت

نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید: