Search

ویژگی ها:

 • قابلیت حذف واتر مارک
 • قابلیت جایگزین کردن لوگو کاسب یار با لوگوی خودتان
 • آموزش رایگان شخصی سازی اسناد

قیمت فروش:

رایگان!

برای دانلود "نمونه قرارداد کار موقت" فرم زیر را تکمیل کنید:

پیشنهاد ویژه:

80%   2,000,000 تومان 399,000 تومان

پیشنهاد ویژه

:
:

نمونه قرارداد کار موقت

نمونه قرارداد کار موقت

قرارداد کار موقت یکی از مهم ترین قراردادها و مسائل در حوزه روابط کارگر (کارمند) و کارفرما می باشد.
در این بخش از کاسب یار به معرفی نمونه قرارداد کار موقت، اجزا و متن قرارداد می پردازیم. در انتها نیز می توانید فرم قرارداد کار موقت pdf و نمونه قرارداد کار موقت word را دانلود نمایید. همچنین شما می توانید با استفاده از بخش مشاوره کسب و کار، از هوش مصنوعی برای آنالیز کسب و کار خود استفاده کنید.

فهرست مطالب

قرارداد کار موقت چیست؟

طبق تعریفی که در ماده 7 قانون کار، قرارداد كار عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی، کاری را برای مدت موقت یا مدت غیر موقت برای کارفرما انجام می دهد.
قرارداد کارگر و کارفرما pdf به سه دسته تقسیم می شود:

1.قرارداد کار با مدت غیر موقت یا دائم

مطابق تبصره 2 ماده 7 قانون کار در کارهایی که طبیعت آنها جنبه مستمر دارد در صورتی که مدتی در قرارداد ذکر نشود، قرارداد دائمی تلقی می شود.

2.قرارداد کار موقت

همانطور که از عنوان پیداست در این نوع قرارداد ها خاتمه مدت قرارداد ذکر می شود و با فرا رسیدن آن موعد قرارداد خاتمه می یابد.

3.قرارداد کار برای انجام کار معین

نمونه قرارداد کار معین word صرفا برای کار مشخصی تشکیل می شود. و با انجام شدن آن قرارداد خاتمه می یابد. نکته قابل توجه این است که در این قرارداد کارگر ویا کارمند با لوازم و ابزار کارفرما کار را به سرانجام می رساند.

نکاتی در رابطه با تنظیم قرارداد کار موقت

برای تنظیم هر قراردادی از جمله قرارداد کار موقت باید نکاتی را رعایت کرد تا در آینده به مشکل نخوریم. در ادامه به شرح آن می پردازیم

1.قید مشخصات طرفین

در مورد مشخصات کارفرما تنها مشخصات معمولی مانند نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره ملی، نشانی و تلفن کافی است
اما در نمونه فرم قرارداد کار موقت word از کارپذیر (کارمند یا کارگر) باید چه مشخصاتی درخواست کنیم؟
در پاسخ به سوال بالا باید حتما موارد زیر قید شود؟

 • تاریخ تولد
 • وضعیت تاهل
 • وضعیت نظام وظیفه
 • وضعیت فرزند
 • نوع و مدرک تحصیلی
 • و همچنین مشخصات شناسایی مثل نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره ملی، نشانی و تلفن را نیز قید کنید

2.تعین مدت زمان در متن قرارداد موقت

هدف از نوشتن متن قرارداد کار موقت این است که فردی را به صورت موقت با زمان معین و به صورت غیر دائمی استخدام کنید، پس باید دانست که تعیین مدت زمان قرارداد، تاریخ شروع و تاریخ پایان در این قرارداد كار یکی از مهم ترین موارد است

3.موضوع و شرح وظایف

این که برای چه کاری اقدام به تنظیم قرارداد با یک نیرو کرده اید و انتظار چه کاری از او دارید باید به طور روشن، واضح و بدون هرگونه ابهام در نمونه قرارداد کار شما مشخص شود. در صورتی که در قرارداد شما نوع کار و موضوع آن ابهام داشته باشد بعدا در صورت پیش آمدن هر گونه مشکل بین شما و کارگر یا کارمندتان باعث می شود تا قانون این قرارداد كار را باطل بداند و در صورت مراجعه به به مرجع رفع اختلاف مشکلاتی پیش بیاید

4.ساعت کاری

امروزه در زمان تنظیم قرارداد کار موقت در جامعه ما تخلفات زیادی در خصوص ساعت کار کارمند و کارگر صورت می گیرد. ما توصیه می کنیم که برای آن که در آینده دچار مشکل نشوید به صورت واضح در قرارداد خود با کارپذیر ساعت کاری را ذکر کنید.
باید بدانید که برای جلوگیری از این که بعدا دچار مشکلاتی مانند جریمه های اداری نشوید، مطابق قانون و یا بر اساس حداقل حقوق مقرر در قانون کار عمل کنید. شما همچنین می توانید نمونه قرارداد اداره کار word را به صورت کار ساعتی تکمیل کنید.

5.ذکر محل کار در قرارداد

هنگام تنظیم فرم قرارداد کاری موقت باید محل انجام کار را حتما ذکر کنید. این نکته به این معنی نیست که آدرس دقیق باید ذکر شود بلکه تنها تعیین شهر محل انجام کار نیز کفایت می کند. برای مثال تنها نوشتن محل کار در یزد کفایت می کند.
مورد دوم در این نکته این است که امکان تغییر محل انجام کار توسط کارفرما باید با کارپذیر مطرح و معین شود. برای مثال باید مشخص شود که آیا کارفرما می تواند کارگر یا کارمند را برای انجام کار به شهر دیگری منتقل کند یا خیر

6.توضیح مفصل دستمزد، حقوق و مابقی مبالغ در قرارداد موقت

همانطور که بالا تر نیز گفته شد بهتر است از حداقل های قانونی حقوق و مزایا مانند حق الزحمه، سابقه کار، حق اولاد و حق مسکن استفاده کرد و نه کم تر از آن.
همچنین این نکته را نباید فراموش کرد که بیمه حق قانونی کارگر بوده و قرارداد بدون بیمه غیر قانونی است.
هر ساله وزارت کار حداقل حقوق و مزایا را تعیین کرده و به اطلاع مرد می رساند. شما می توانید از طریق صفحه رسمی وزارت کار از این قانون ها مطلع شوید.
اگر میخواهید که حقوق کارپذیر را به صورت دستمزد ساعتی یا دستمزد روزانه پرداخت کنید، در زمان تنظیم قرارداد کار موقت باید به جای عبارت “حقوق ماهیانه” از عبارت دستمزد ساعتی یا دستمزد روزانه استفاده کنید.
یکی دیگر از نکاتی که ممکن است برخی از کارفرمایان آن را فراموش کنند آن است که در گذشته برای حق اولاد سقفی وجود داشت، یعنی اگر کارگر یا کارمندی بیش از دو فرزند داشت به هر حال همان حق اولاد دو فرزند را دریافت می کرد. اما امروزه این قانون برداشته شده و کارگران و کارمندان به تعداد فرزندان خود، حق اولاد دریافت می کنند

7.مشخص بودن وضعیت تعطیلات در قرارداد کار موقت

پیشنهاد می شود با توجه به الزامی بودن رعایت قوانین کار، مرخصی های هفتگی و سالانه را مطابق قانون کار تعیین کنید. در این صورت روز های جمعه و دیگر روز های تعطیل با مزد است.

8.تعیین مرخصی کارپذیر

در مورد مرخصی های کارگر و کارمند از جمله مرخصی استحقاقی بهتر است همه چیز را مطابق قانون کار اعلام کرده تا بعدا دچار مشکل نشوید

9.تعهدات و ارائه تضمین

در نمونه قرارداد کار موقت باید تعهداتی که کارفرما و کارپذیر بر عهده دارند مشخص شود. در واقع هر چیز مهمی که بین دو نفر توافق شده است باید به صورت روشن و بدون ایهام نوشته شود تا بعدا دچار مشکلات مالی و حقوقی نشوید.
شما می توانید جهت تضمین تعهدات کارگر یا کارمند، یک یا چند ضمانت دریافت کنید، قانون این حق را از کارفرما نگرفته است اما فراموش نشود که این ضمانت در قرارداد نوشته شود.

10.نسخه های قرارداد

در هنگام نوشتن قرارداد کار موقت باید تعیین شود که در چند نسخه تنظیم می شود. معمولا قرارداد ها در چهار نسخه تنظیم شده و به شکل زیر هر نسخه تقسیم می شود. این قالب زیر حتی در یک نمونه قرارداد کاری موقت نیز رعایت می شود:

 • یک نسخه نزد کارفرما
 • یک نسخه نزد کارگر یا کارمند
 • ک نسخه نزد تشکل کارگری (در صورت وجود)
 • یک نسخه توسط کارفرما به اداره کار تقدیم می شود.

مدت قرارداد کار موقت

برای قرارداد کار موقت هیچ محدودیت خاصی وجود ندارد و کارفرمایان می توانند قرارداد کار موقت خود را برای هر مدت زمانی که نیاز دارند تعیین کنند مثل نمونه قرارداد کار ساعتی word.

قرارداد كار موقت سه ماهه

طبق قانون کار، کارفرما و کارگر می توانند با توافق مدتی را به عنوان دوره آزمایشی تعیین کنند.
این دوره آزمایشی دارای ویژگی های زیر است:

 1. دوره های آزمایشی فقط برای کارگران ماهر و داراخ تخصص سطح بالا است
 2. در دوره آزمایشی هر یک از طرفین قرارداد می توانند بدون اخطار قبلی رابطه کاری را قطع کنند.
 3. در صورت قطع رابطه کاری توسط کارفرما، کارفرما موظف است حقوق تمام دوره آزمایشی را به کارگر پرداخت کند.
 4. در صورت قطع رابطه کاری توسط کارگر، کارگر فقط مستحق دریافت حقوق مدتی است که کار کرده

دانلود نمونه قرارداد کار موقت word و pdf

در ادامه می توانید یک نمونه قرارداد موقت کار را مشاهده کنید،‌ همچنین امکان دانلود فرم قرارداد کار موقت pdf و word نیز برای شما فراهم شده تا بتوانید فرم را متناسب با نیاز شخصی سازی کرده و از آن برای تنظیم صورتجلسات خود استفاده کنید.

دانلود رایگان قرارداد کار موقت👇

به "نمونه قرارداد کار موقت" امتیاز بدهید

4.4 از 5 - (64 امتیاز ثبت شده)

پیشنهاد ویژه

حتما این پکیج ها را هم ببینید

قرارداد قانون کار چیست؟ قرارداد قانون کار متن قرارداد کاری بین کارگر و کارفرما است که به موجب آن کارمند برای مدت معین یا دائم در ازای دریافت حق الزحمه برای کارفرما، کار انجام می‌دهد.  قرارداد قانون کار یک قرارداد قانون مدنی است که با توجه به شرایط و ضوابط...
249,000 تومان
قرارداد عدم افشای اطلاعات چیست؟ قرارداد عدم افشای اطلاعات (NDA) نوعی قرارداد قانونی است که بین دو یا چند طرف منعقد می شود تا محرمانه بودن اطلاعات را تضمین کند. طرفین قرارداد، به عنوان افشاکننده و گیرنده شناخته می شوند. افشاکننده اطلاعات محرمانه ای را در اختیار گیرنده قرار می...
249,000 تومان
قرارداد عدم رقابت چیست؟ قرارداد عدم رقابت، قراردادی است که بین کارفرما و کارگر یا کارمند تنظیم می‌شود، در این قرارداد، کارمند یا کارگر تعهد می‌دهد که پس از اتمام همکاری با کارفرما، به مدت معینی، در فعالیت‌های تجاری یا حرفه‌ای مشابه کارفرما با افراد دیگر همکاری نخواهد کرد. دلایل...
249,000 تومان

این مطالب را حتما بخوانید

مطالب مرتبط در اقیانوس آبی
ویدئو مقاله
منابع انسانی
سیستم سازی
سیستم سازی استخدام و اخراج باعث می شود که در زمان شما صرفه جویی شده، برای هر سمت سازمانی فرد مناسب تری پیدا کنید، عادلانه رفتار کنید، راحت تر کارمندانتان را کنترل کنید و اصولی اخراج کنید…
استخدام و اخراج سیستماتیک
ویدئو مقاله
منابع انسانی
سیستم سازی
سیستم سازی استخدام و اخراج باعث می شود که در زمان شما صرفه جویی شده، برای هر سمت سازمانی فرد مناسب تری پیدا کنید، عادلانه رفتار کنید، راحت تر کارمندانتان را کنترل کنید و اصولی اخراج کنید…
اشتراک در
اطلاع از
guest
12 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ستارزاده
ستارزاده
1 سال قبل

کسی که میخواد قرارداد با کارفرما ببنده حتما باید با یکسری قوانین کار درخصوص قرارداد آشنا باشه که به مشکل برنخوره

ستوده
ستوده
1 سال قبل

اگر نیرویی خودش تمایل داشته باشه براش بیمه رد نشه چطور میتوان اینکار رو کرد؟

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  ستوده
1 سال قبل

هر گونه توافق و یا قراردادی که بین کارگر و کارفرما مبنی بر عدم پرداخت حق بیمه صورت بگیرد حتی با رضایت کارگر نسبت به این موضوع باطل است و محمل قانونی ندارد و در صورتی که کارگر از این جهت شکایت نماید، کارفرما حتی در صورتیکه مبلغ حق بیمه را به کارگر پرداخته باشد محکوم به پرداخت مجدد و همینطور جریمه نیز می گردد.

محدثه پاک نیت
محدثه پاک نیت
1 سال قبل

اطلاعات و نکات توی مقاله بسیار محتوای خوب و برگزیده‌ای داشتند و مفید بودن

صالح
صالح
1 سال قبل

خیلی خوبه که فرم ها رو علاوه بر حالت پی دی اف به صورت وورد هم دارید. راحت میشه اون رو ویرایش و شخصی سازی کرد👍

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  صالح
1 سال قبل

🤝🏻🌹

کاظمی
کاظمی
1 سال قبل

سلام. آیا شما به جز فرم های کاربردی، شرح شغل هم دارید؟

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  کاظمی
1 سال قبل

سلام بله البته. میتونین شرح شغل های رایج و مهم رو از طریق لینک زیر به رایگان دانلود کنید:
https://kasebyaar.com/casier/job-descriptions/

سپندا احمدی مقدم
سپندا احمدی مقدم
1 سال قبل

نکات ذکر شده خیلی خوب و مفید بودن👌🏻

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  سپندا احمدی مقدم
1 سال قبل

سلام. ممنون از شما
برخی اوقات بعضی فرم های کسب و کارها در جاهای اشتباه استفاده میشن، بنابراین توضیحات هر فرم قبل از دانلود اون اومده تا از اینگونه اشتباهات جلوگیری بشه

محسن اکرمی
محسن اکرمی
1 سال قبل

سلام ببخشید یه سوال برام پیش اومد
از بین این سه دسته از قرار دادها کدومشون اهمیت بیشتری دارن؟؟

پگاه جلالی
پگاه جلالی
پاسخ به  محسن اکرمی
1 سال قبل

سلام. قطعا قرارداد کار دائم بسیار پراهمیت است، ولی توجه کنید که هر کاری که بخواهید انجام دهید، باید برای ان یک قرارداد قانونی داشته باشید، حتی اگر ان کار یک ساعت در ماه برای شما انجام شود.

دانلود نمونه قرارداد کار موقت

لطفا اطلاعات خود را به دقت وارد نمایید، چون این فایل ارزشمند به اطلاعات شما ارسال می‌شود.

دانلود شما آماده است

نمونه قرارداد کار موقت

نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید: